Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az első gyermek születése...

Az első gyermek születése után a másodikat mennyi idő után vállalnátok be? Szerintetek mi a minimum idő, aminek el kell telnie a kettő között?

Figyelt kérdés
2012. febr. 6. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 év a minimum. De van aki ennyit sem vár, van aki többet.

Neked mennyi idős a gyermeked? Az enyém 2 éves.

Mi két évet szerettünk volna, de a tesó fél éve nem jön. :-(

Pedig a lányunk elsőre sikerült. Így ha sikerülne ebben az évben kb. 3 év lenne a különbség. Remélem ez a hónap sikeres lesz! :-)

2012. febr. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az én picim még csak 3 hónapos:)Én úgy másfél-2 évre gondoltam, hogy ne legyen olyan nagy a korkülönbség! Előbb nem szeretnék, mert szeretném a picit egy jó darabig szoptatni. A teherbeesés amúgy van valamilyen hatással a tejtermelésre?Mármint elapadhatok? Vagy a baba nem fogadja el esetleg?
2012. febr. 6. 09:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha az első sima szülés volt, akkor fél év múlva lehet próbálkozni a tesóval, de az a jobb, ha egy év eltelik a következő teherbe esésig.

Nálunk a kettő közé sikerült.

15 és fél hós a kisfiunk és 23 hetes kismama vagyok a kislányunkkal.

Császár után mindenképp megvártuk volna mi is legalább az 1 évet a következő próbálkozással.

2012. febr. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálunk 18 hónap van a 2 kisfiunk között. nem bántuk meg a kis korkülönbséget. nagyon jó mostmár így.

a nagyobbik májusban lesz 4 éves, a kicsi tavaly októberben volt 2 éves, most 27 hónapos.

2012. febr. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Én sajnos csak 3 hónapig tudtam- tápszerkiegészítéssel szoptatni (hiába fejtem éjjel-nappal).

Remélem most sikeresebb leszek!

Van, akinek nem zavar be a terhesség és simán tandemben szoptat szülés után is, van, akinek idővel elapad a terhesség folyamán a teje vagy a megváltozott íze miatt elválasztja magát a nagy, és van, akinek el kell választani a nagyobbat, mert a szoptatáskor termelődő oxitocintól görcsei leszek és fennáll a vetélés esélye (főleg ha még napi többször szoptat). Ez teljesen egyéni.

2012. febr. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Vasárnap volt egy műsor a TV2-n Czeizel doktor Úrral és épp erről volt szó benne. Sajnos az az adás még nincs fent, de azt mondta, hogy egészséges, élve születés utáni terhességnél 15 hó az ideális. De ugye ez csak stat. Szerintem fel fog kerülni az az adás is, nézegesd majd:


[link]

2012. febr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18 hónap van a lányaim között. A nagy áprilisban lesz 4, a kicsi októberben volt 2. A legkisebb pedig márciusra várjuk :) Nem mondom, hogy nem volt (és lesz) az elején nehéz, de nem sokkal nehezebb, mint ismerős családoknál, ahol nagyobb a korkülönbség.
2012. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22 hónap van a fiaim között. Nem így terveztük,13hónapos volt a nagy,mikor a kicsi becsúszott. Most a kicsi 3 éves és 13hetes kismama vagyok.
2012. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én minimum két évet szerettem volna a gyerekek között.

Persze máshogy alakult, a nagyfiam áprilisban lesz kettő, a kislányom most 2 hónapos, becsúszott a drága:)

Marhára féltem az elején,de eddig okés minden.

2012. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól függ,milyen módon szülted az első gyermeket, mert, ha császárral, akkor természetesen nem árt kivárni a javasolt három évet. Egyébként szerintem az a jobb, ha minél kevesebb van a gyerekek között. Persze a szülőknek ez a nehezebb verzió, de én pl. négy évvel vagyok fiatalabb a testvéremtől, és borzasztó volt a kapcsolatunk: pont annyi a négy év, hogy egyáltalán ne találjunk közös érdeklődési pontot....És ez nem is változott egészen addig, amíg mindketten családot nem alapítottunk. De persze ez sem törvényszerű, a nevelésen, és a gyerek alaptermészetén is sok múlik, nálunk "kedvezőtlenek voltak a csillagok" :D
2012. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!