Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Londoni anyukák:A szülés...

Misswatson kérdése:

Londoni anyukák:A szülés utáni haza utazásról van infotok? 100% h megadják az ideiglenes papirt az egyszeri hazatéréshez? Vagy ha mégis otthon születik a munkahelyről jár a maternity leave?

Figyelt kérdés
Elvileg azért megdolgoztam nem?! Az oltásokat es minden egyebet el tudok intézni otthon is, ugye?
2015. aug. 16. 16:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyszeri beutazasi engedelyt a nagykovetsegen adnak, de kell hpzza a birth certificate.

A maternity leave jar persze, ha dolgoztal 52 hetet szules elott. Ezt a munkahelyen kell intezni leghamarbb szules elott 3 honappal.


Az oltasi rendszer Magyarorszagon mas, kerdes, hogy visszajottok- e vagy maradtok ?

2015. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ! ️

Először ugy volt, hogy itt születik majd a kicsi, es amilyen hamar tudunk,

Haza repülünk vele. Am riasztó híreket kaptunk ismerosoktől. Nem akarnak ilyen alkalmi papirt adni nekik es az útlevél csak 6 hónap múlva lesz kesz. En nem szeretnem ezt a Rizikót vállalni.

Ezért jött szoba a 7. Hónap utan a haza térés es otthon szülés.

Bízom abban, hogy a munkaado nem köt bele a tartózkodási helybe.

Szeretnénk otthon maradni egy jo ideig. Talán végleg.

Am az itteni számlák es minden marad. Biztos ami biztos.

Amitől felek az az, hogy esetleg megvonják a pénzt tőlem mivel elhagyom az országot. Igy nem lesz itteni birth certificate sem.

Továbbá hallottam h jár itt a védőnő. Na most ha nem vagyunk itt akkor ez is kiesik. 😔🙈

2015. aug. 16. 17:09
 3/10 anonim ***** válasza:

A maternityt 100% hogy kapod! Az jar, akarhol vagy. A baratnom hazament szules utan, es vegig otthon volt a maternity leave alatt. Mindegy, hol laksz, csak angol bankszamla legyen es utaljak szepen. Ahhoz nem kell birth certificate sem, semmi. Csak a a GP tol vagy midwifetol papir a 25. het utan. Hogy terhes vagy es mikor van a due date.

9 hetes a babam, onnan tudom :)


A midwife ketszer volt eddig, de ha nem itt szulsz, ertelemszeruen nem fog jonni.

Hany hetes vagy ?

2015. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A maternity pay olyan mint a nyugdij, azt is utaljak akarhol is vagy a vilagban, nem kell ott elni hozza.
2015. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Változott a jogszabály idén júliusban!

A 2015. július 23-án megjelent Magyar Közlöny 2015. évi 108. számában, 203/2015 számon, a Közlöny 18034. oldalán, a korábbi törvényt kiegészíti a Kormány, a 6 éven aluli gyermekek útlevél igénylése kapcsán.


Az új rendelkezés szerint a gyermekek számára a külföldi anyakönyvi kivonattal, valamint a szülők a gyermek állampolgárságára vonatkozó nyilatkozatával útlevél igényelhető, kizárólag a konzulátusokon. Ezzel a lépéssel rövidül az eljárási idő, mert már nem kell megvárni, hogy a Budapest Fővárosi Kormányhivatal anyakönyvezze a gyermeket az útlevél kiállítása előtt. A rendelkezés az újonnan és a korábban beadott igénylésekre is vonatkozik.


Új igénylők:

A konzulátusokon továbbra is az anyakönyvezés+útlevél ügyekre kell időpontot foglalni. Egy plusz nyilatkozatot kell a szülőknek kitölteni, melyben nyilatkoznak a gyermek állampolgárságáról is. Az ügyintézésben más változás nincs. 4-6 hét után vehető kézbe az útlevél körülbelül. A konzulátusi időpontra várakozás elkerülhető, ha a szükséges dokumentumokat a szülők a tiszteletbeli konzul vagy közjegyző előtt írják alá és postázzák a konzulátusra.

2015. aug. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ismét nagyon köszönöm a válaszokat!

Rengeteget segítetek! Kicsit aggódtam e miatt, de igy rendben lesz!

Meg az elején vagyok a várakozásnak, 7. Hét mindössze.

Ám szeretnénk mindent időben kézben tartani, nem az utolsó nehézkesebb utolsó hónapokban szaladozni.

9 hetes? Istenem 😍 biztosan szuper lehet!

Minden jót nektek!

2015. aug. 16. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:
miért nem akarsz kint szulni? és kint is maradni? miért mennétek rogto szulés utén haza? lehet csak én vagyok ilyen furcsa...de én nem akartam hazamenni, pláne nem szulni.... mikor 4 hetes volt a fiam anyukám kijott, mikor meg 5 honapos akkor mi mentunk haza, aztán ennyi..te minek akarsz hazamenni?
2015. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia. Igaz én nem Angliában szültem, de szinten külföldön és 2 évesen hazajöttünk. Az oltásokat ugyanúgy megkapja itt is, amikor hazajöttok szólni kell a helyi orvosnak, védőnőnek, hogy itthon vagytok, és nyitnak neki kartont. Aztán csak hívnak vagy szólnak előre a szükséges oltások elott. Engem pl felhívtak a 6 éves oltas elott, hogy mikor tudunk menni.

A családit mi kintről kapjuk, nekünk még megvan kint minden, bankszámla is mint nektek, és arra utaljak. Egyszer hívtak az ovodaztatassal kapcsolatban, hogy mikor kezdünk, de mondtuk hogy Mo-n fog járni a gyerek oviba. Azt mondtak semmi gond.

Remelem tudtam egy kicsit segíteni.

2015. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ es azt, hogy próbáltok segíteni!

Hogy miért nem szeretnek itt szülni es itt maradni?

Fentebb írtam, hogy nem az itt szüléssel lenne a probléma.

Haza azért szeretnek menni, mivel számos nagyszülő es dédszülő

Varja haza a kicsit ugy, ahogy minket is.

Otthon var a ház, amit ez esetben nem kell megosztanunk senkivel es hat egyszerűen szeretnénk ott megpróbálni!

Nem vagyunk egyformák es az en meglátásom szerint ( nem muszáj egyetérteni) Londontól egy picit jobb hely a cseperedesre a csendes kis falu! Ízlések es pofonok 😁

2015. aug. 18. 08:17
 10/10 anonim válasza:
hogy lehet ezen kiakadni, hogya kerdezo inkabb hazament volna a gyerekkel? nincs is jobb elet, mint a koszos budos tulnepesedett, tularazott, ronda es izlestelen epuletekkel telezsufolt, elhetetlen kozlekedessel agyonnyomoritott, nyomaszto, zavargasokkal teli London. Tok elkepzelhetetlen, miert is akar valaki inkabb egy kis magyarorszagi csendes faluban elni a rokonokhoz kozel :D
2017. ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!