Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Namégegyszer. Hogyan lehetne...

Namégegyszer. Hogyan lehetne összehozni egy ideiglenes edzéstervet kis helyen, saját súllyal, meg pár súlyzóval?

Figyelt kérdés

Nu, szóval jön lassan a vizsgaidősuck, és nem biztos, hogy akarunk még másfél órát utazgatni az edzőtermekbe, mert persze amik a legközelebb vannak, azok a legrosszabbak. Lehet tudunk némi súlyzót szerezni, még nem tudom, milyen paraméterekkel, de ha nem, veszek vmi használtat a vaterán, ezen ne múljon. Van egy húzódzkodóberendezés, ami nem a szokványos rúd, hanem kb vállszélességben, egymás felé néző tenyérrel megoldott bigyó. Hely a szobámban nem sok van, főleg a padló ban elfoglalva, a légtér még úgyahogy szabad, egy fekvőtámaszt némi átrendezéssel talán megoldhatunk. Meg azért mégsem a folyosón kéne edzeni, miközben anyámék járkálnak rajtunk keresztül-kasul... a panellakás átka. Ami előny viszont, hogy nem egyedül csinálnám, hanem ketten, így egy másik embert is lehet használni valamire. Egy spéci lábtoló mutatványunk már van :D

Vannak kéznél még táskák, könyvek, nehéz könyvek. Meg talán egy rúd is elfér valahol, de csak nagyon talán.


A lényeg az, hogy minden izomcsoport meg legyen mozgatva, és nem kell tökéletes terv, mert csak egy 1-2 hónapig tervezzük.



2012. nov. 23. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a klasszikus fegyencedzés szerintem jó lenne addig.

súlyzó helyett meg jó ideiglenesen egy erősebb gumis gumiszalag,vagy egyköteles gumi expander.

ahogy rálépsz tudod szabályozni az ellenállását.

guggolásra ott az egylábas,vagy a zárt lábas,de én tegnap kipróbáltam azt,hogy a csajom a nyakamba ült és úgy nyomtam.

2012. nov. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt te is tudod ugyanolyan jól, mint itt bárki.:)

Csinálnék egy A és egy B napot és lenne 2 A és két B edzésem. Tehát H: húzódzkodás, tolódzkodás két szék között, fekvőtámasz, fekvőtámasz kézállásban és ha van még súlyzó, akkor oldalemlés+ mehet egy bicepszgyakorlat.

Kedd: láb-has: guggolás (egylábas is mehet), kitörés, egylábas vádli állva, hasprés, lábemelés.

Csütörtök=hétfő, péntek=kedd

De persze sokféleképpen el lehet osztani.

2012. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, a fegyenc az egyik opció, csak még nemigen tudom, pontosan milyen gyakorlatokat is tartalmaz, ebből kifolyólag, hogy meg tudom-e itthon csinálni. Na meg kéne a könyv, részletekben találtam meg neten, beleolvastam, és nyomban rákot kaptam, de talán az edzésmódszer része jó :D


A gumiszalag jó ötlet, köszönöm. Kb mennyiért és hol érdemes venni?


A guggolás meg annyiban necces, hogy mindkettőnknek hátproblémái vannak, nem is guggolunk súllyal amúgysem, hanem lábtolunk, meg még nem tudnám megcsinálni, úgy, hogy a nyakamban ül :D

2012. nov. 23. 19:40
 4/14 A kérdező kommentje:

Na de érted, Monty, pont ezaz, hogy egy szék is alig fér ide be, nemhogy kettő, szóval a tolódzkodás is necces :D

Az a szűk fogású húzódzkodás elég hátra? Szélesre sajna nincs lehetőség abszolút. A kitöréstől meg fájnak a térgyeim :\

2012. nov. 23. 19:49
 5/14 anonim ***** válasza:

hát...

ha gerinc problémátok van,akkor meg gyakorlatilag kötelező lenne a fegyencből a híd fejezet elkezdése.

gumiszalagból van egy csomagban 3 fajta erősségű a teszkóban,2000-2500 volt kb.

gumi expandert egy ezresért már lehet venni decatlonban láttam legutóbb.ilyen

[link]

de van a teszkóban egy ilyen otthoni csomag a sportrészen,gumikötél,expander,haskerék,meg más dolgok egybe,kb 5 ropi volt.

a haskerék az rohadt jó a gerincmerevítőre.

2012. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

hajaj.:) Akkor marad a fekvőtámasz szűken és szélesen, húzódzkodás, hátra még kellene valami evezés egykezes súlyzóval + hipernyújtás. Vállra ugye megy a falnál végzett fekvőtámasz kézállásban, de ha lesz súlyzód, akkor oldalemelések és döntött oldalemelés + vállból nyomás.

Bicepszre is jó a kézi súlyzó, tricepszre is tarkóhoz engedés, lórugás + megy a szűk fekvőtámasz.

Lábra pedig végezz egylábas guggolást úgy, hogy közben kapaszkodsz a kezeddel és ha nem megy,akkor rásegítesz karral. De ha gondolod, akkor mailben áttolom több részletben a fegyencet.:)

2012. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na akkor majd benézek a teszkóba, meg akár a decathlonba, soroksáron kb egymás mellett van úgyis a kettő.


Hány részben van a könyv?

2012. nov. 23. 20:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Vagy 10 részben, írj majd ha kell.:)
2012. nov. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm nektek :D
2012. nov. 23. 20:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg ha van ajtód meg törölköződ azon is tudsz evezni tetszőleges mennyiségű kézzel. Ha jó vaskos a törölköző akkor alkarra se utolsó gyakorlat főleg az egykezes változata.
2012. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!