Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok veszélyeztetett...

Ha nem vagyok veszélyeztetett terhes de a munkakörülmények miatt táppénzre megyek milyen kód kerul a papirra?

Figyelt kérdés
21 hetes
2015. aug. 16. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szia ez engen is érdekelni fog, remélem hamarosan érinteni is! :D mit dolgozol?
2015. aug. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Táppénzre csak egészségügyi ok miatt lehet menni, munkakörülmény miatt nem.
2015. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De lehet munkakörülmény miatt is. 16 orát dolgozom a 70 fokba. Mindig kérdezte az orvos hogy ha nem birom már szoljak és kiirnak.
2015. aug. 16. 18:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Táppénzre az mehet, aki keresőképtelen, te nem vagy az.

Ilyen esetben az üzemorvost kell felkeresni, és az alapbéred jár, amennyiben a terhességed miatt a munkakörödet nem tudod ellátni, és nem is tudnak felajánlani mást helyette.


Ha kiír a nőgyógyász, az táppénzcsalás.

2015. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
És ha hányingere van vagy most csak mondtam valamit egy munkahelyen most hogy megy ki sűrűn ?
2015. aug. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A hányinger más, az indoka lehet keresőképtelenségnek. Itt egészséges terhesről van szó.
2015. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát neharagudj nem vitatkozni szeretnék de ezt rosszul tudod.A nők általában nem szoktak 6-7 hónapos koruknál tovább dolgozni. Körbe vagyok véve sok terhes nővel mindenki 6 hónapos koráig dolgozik kb..aki esetleg birja az tovább de ha nem azt is bárki meg fogja érteni. Főleg az én munkakörömbe ahol lassan 6 honapos terhesen 17 orát kell állni,úgy hogy nincs időd sokszor se le űlni se enni,se pisilni..Jah és emelgetni kell ha árut hoznak,emellett fáj a hátam és a lábam akkora a sok állástól mint az elefántnak. Itt már csak az a kérdés,hogy 09 vagy 08 kod van a papiron..azt hiszem a 09 a veszélyeztetett terhesség a 08 pedig a betegállomány amelyből pár hetet a munkáltató fizet. És éppen ez volt a kérdésem is mert ezt nem tudom,hogy melyik kód lesz a papiron. ...
2015. aug. 16. 20:25
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Továbbra sem érted.


Ha semmi bajod, akkor nem vehetnek táppénzre (más kérdés, hogy megteszik, szabálytalanul). Ennek a törvényes módja az, amit leírtam. Szerencsére elég sok orvos már átáll erre a rendszerre, és nem veszi automatikusan táppénzre a veszélyes munkakörben dolgozókat.

Jogszabály írja elő, hogy táppénzre az jogosult, aki keresőképtelen. Keresőképtelenséget orvos igazolhat, ha betegség, szülés (nem várandósság!)miatt nem tudod a munkád ellátni.

Ha a terhességedre veszélyes a munkakör, az foglalkozás eü döntés kérdése, az üzemorvos hatásköre, hogy ezt leírja.

2015. aug. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A 4-es válaszoló leírta a megoldást, csak éppen nem érti a kérdező.

Üzemorvoshoz kell menned, aki igazolja, hogy az adott munkakört ugyan nem tudod ellátni, de dolgozni tudsz. A munkáltatódnak kötelessége felajánlani olyan munkakört, amit el tudsz látni, amennyiben nem tud, úgy távolléti díj jár (ami gyakorlatilag annyi, mint a fizetésed), nem pedig táppénzre írnak. Már bocs, de ez nem lenne jobb, mint a táppénz?

2015. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Tappenzre terhesség miatt csak veszélyeztetett terhesség miatt vesznek fel. Az, hogy ez valós, teszem azt verzel, vagy csak közbe forgós munkaundor miatt van, a tappenzen papírból nem fok kkideruni
2015. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!