Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik csak egy gyereket vállalt...

Akik csak egy gyereket vállaltak nem bántátok meg utólag?

Figyelt kérdés
Persze a kérdés azoknak szól,akik tudatosan egyet akartak nem pedig csak úgy sikerült,és olyanoknak akiknek már nagyobb a gyerek,mondjuk 8 fölött. Így utólag visszagondolva,nem bántátok meg a döntést? Ha újra választhatnátok,megint az egy gyerek mellett döntenétek,vagy inkább a 2?
2015. aug. 17. 14:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! 11 éves a fiam, nem bántam meg, hogy nincs tesója. Persze ehhez tudni kell azt is, hogy a saját családom elég rossz volt, hamar árva lettem, és nem vágytam gyerekre sosem, azt gondoltam, csapnivaló anya lennék. Végül „egész tűrhető” lettem, azt hiszem :), de számomra pont az egygyerekes lét a kielégítő, így érzem magunknak teljes családnak a férjemmel, és így tudok gondolkodó ember és nő is lenni. Az egyik legfontosabb szerintem, hogy a szülők ismerjék magukat, tudják, mire alkalmasak, és így jól érezzék magukat – ez esetben teljesen mindegy, hogy egy vagy tíz gyerekük van-e.

Az is segített nálunk a történeten, hogy a férjem családja elég nagy, és jó fejek, rengeteg gyerekkel vagyunk körülvéve, így a gyerekem is folyton társasában lehet, sok szeretetet kap, ugyanakkor alkalmazkodást is tanul. Azt hiszem, ha ez nem lenne, akkor talán élne bennem némi kétely, jó-e neki, hogy „egyke”, így viszont nem. Bár hozzáteszem, magam is egyedül nőttem fel, és úgy látom, nem vagyok antiszociálisabb másoknál. :)

2015. aug. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!