Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak akik tudatosan egy...

Vannak akik tudatosan egy gyereket vállaltak? Nem lesz boldogtalan a lányom?

Figyelt kérdés
Érdekelne,hogy akiknek egy gyereke van,hogyan élnek. Nem boldogtalan a gyerekük? Mit csinál egész nap egykeként? Mi anyagi okok miatt döntöttünk az egy gyerek mellett. Szeretnénk mi még egyet,el is bírnánk,de olyan spórolósan. Én meg nem akarok mindig kiszámolva lenni,később meg ugye minél nagyobb,annál több pénz is egy gyerek. Ha visszamegyek dolgozni,kb pont jól meglennénk hárman. Egy gyereknek még tudunk mindent venni,elmenni ide-oda, de kettőnél már több a lemondás. Nem tudom mi lenne fontosabb,egy testvér,vagy a jólét? Nem érezné-e magát egyedül,ha csak velem játszhatna? (én utáltam egyke lenni) Viszont ha meg lenne testvére,akkor meg lenne úgy pénz állatkertre,fagyira,különórákra,ha kell magántanárra stb stb. Csak ha belegondolok,hogy egyedül fog itt játszani összeszorul a szívem :-(
2015. máj. 14. 09:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Szia. Én egyke vagyok. A gyerekkorom így is szép volt, a szüleimtől nagyon sok odafigyelést kaptam, és akkor könnyebbnek tűnt nem kellett osztozni a tesóval, nem volt veszekedés, fétékenység (anyám egészségügyi okok miatt nem szülhetett több gyereket). Oviban, iskolában volt elég barátom, akik sokszor átjöttek, így nem emlékszem, hogy csak azért unatkoztam volna, mert egyke vagyok. Viszont az egésznek az árnyoldala, hogy a szüleim korán (a harmincas éveim elején) meghaltak, és nem maradt senkim, akire számíthatok. A barátok ilyenkor nem helyettesítik a testvért, és a házastárs sem! Én ezért vállaltam második gyereket, hogy a lányomnak legyen akkor is valakije, ha mi már nem élünk.

De ne aggódj,ettől az egykének is lehet boldog gyerekkora, és sokan vannak akik az anyagiak miatt maradnak egy gyerekesek.

2015. máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyi idős most a gyerkőc.

Az enyém fél éves. Nem tervezünk másodikat. Hasonló okok miatt. Illetve én mondtam, ha nekem egészséges babám lesz, nem kockáztatok többet...

De azért ha évek múlva majd úgy alakulnak a dolgok...szóval inkább úgy fogalmaznék, hogy az elkövetkezendő 4 évre nem tervezünk tesót.

Az egykék valóban mások kicsit, de szerintem ez a "hátrány" már eltörpül a számítógép előtt felnőtt generáció mellett...Meg azért manapság egyre nő az egykék száma.. majd többet járunk el ide oda. Sok kisgyerekes barátunk van.. van kereszttestvére is...

2015. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Tudatosan vállaltunk egyet. Nekem van testvérem, és vallom, hogy a legjobb dolgot veszem el tőle, így, hogy nem lesz tesója:(:( De sajnos nem érzek sem erőt, sem pénzt még egyre... Szóval a testvéri cinkosság, a sok "hülyeséget beszélés" :), az éjszakai dumálások, azok a kalandok, az a szeretet, és viták, és verekedések:):)... EZ SEMMIVEL nem pótolható! De ezt csak az tudja, hogy bizony sokkla kevesebbet kap, akinek nincs testvére, akinek van. Akinek nincs, nem hiányzik, mert nem tudja mit veszít... De ettől függetlenül nem szomorkodik, nem boldogtalan. Az én gyerekem sem az, de én látom a saját gyerekkoromhoz képest, hogy ez az élet sokkal sivárabb. Több hárul a szülőre, mert nincs tesó akivel elkalandozna a saját kis mesés világukban, hanem te vagy, de bármekkora odaadással játszol is vele, az sosem olyan, mintha a testvérével élné át. Sok társaság, és gyerek közeg javít, de olyan nem lesz. DE boldogtalan sem lesz, ez biztos!!
2015. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Egyke vagyok. Sose akartam testvért, viszont én nagy családot szeretnék majd, ha eljön az ideje. Kertes házban nőttem fel, a 70+ dédnagyanyám volt a játszótársam. Alapvetően jól elvagyok egyedül, sokat babáztam, Barbieztam (csak akkor beszéltem is hozzájuk, ha egyedül voltam), kirakósoztam, rengeteget olvastam. Az egyetlen ami megmaradt rossznak, amiért egyedül voltam, hogy sok társasom volt de sose volt kivel játszanom velük, amíg kb 9-10 éves lettem és nagyon sokat voltunk egymásnál a legjobb barátnőmmel. Volt egy pont úgy 12 éves korom körül, mikor élveztem volna egy kistestvért, de pár hónapra rá unokaöcsém született, akivel egy házban laktunk.

Most 20 évesen nagyon örülök neki, hogy nincs testvérem. Nem hiányzik. Anyukám megmondta, hogy azért nincs testvérem, hogy nekem mindent meg tudjanak adni. Mindig jó körülmények között éltünk, nyaralni jártunk, 8 éves koromban építkeztünk, nem kellett azon aggódniuk, hogy nem tudják megvenni az áhított ajándékomat karácsonyra, mindenféle sportot kipróbálhattam, letehettem az angol felsőfokú nyelvvizsgámat 16 évesen, mert különtanárhoz járattak. Talán még kicsit el is lettem kényeztetve, de ezt nyilván nem bánom :)

2015. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Most 20 évesen miért "örülsz nagyon", hogy nincs testvéred?
2015. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azért mert a szüleim 14 éves koromban elváltak. Anyám már nem volt boldog apám mellett, és így is már csak miattam maradtak együtt addig, míg nagyobb nem lettem. Ha lett volna testvérem, anyámnak esélye sem lett volna elköltözni apámtól 2 gyerekkel. Mindkettejüknek pont elég az egy gyerek, ennyivel tudtak rendesen foglalkozni, felnevelni. Rengeteget dolgoztak azért, hogy nekem mindent megadhassanak. Szóval elsősorban a szüleim és a boldog gyerekkorom miatt vagyok hálás, hogy nincs testvérem.
2015. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom, de szerintem ha annak az egy gyereknek meg tudjátok adni a különórát, magántanárt, állatkertet akkor ez nem annyira rossz anyagi helyzet, hogy ne lehessen még egy gyereket vállalni. Maximum nem mentek havonta állatkertbe, csak fél évente (csak mondtam egy példát). Nekem nemsokára megszületik a 2. kislányom, én úgy gondolom hogy a testvér nagyon fontos az életben, már előttem leírták az okokat hogy miért. Lemondás így is van, meg két gyerekkel is lesz, meg ha egyedülálló az ember akkor is van, kivéve persze ha milliomos.
2015. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem is és a férjemnek is van testvére, de mi úgy éreztük, nem kell ahhoz 2-3-4 gyerek, hogy egésznek érezzük a családunkat. Ezért egy lányunk lett, azt hittük, idővel ez változni fog, de nem, mi tényleg így érezzük egy egésznek a családot. Anyagilag beleférne, de inkább a lányunkra koncentrálunk, aki 5 éves, imádja az ovit, jár táncolni, tornázni, munka után együtt játszunk, vagy felváltva az apjával, elmegy a nagyszüleihez, ott alszik, imádja, hogy minden figyelmet ő kapja. Mindenhova viszem magammal szinte, nem unatkozik. Ha kéri, elhívjuk a barátnőit, vagy fordítva, csinálok nekik sütit, szendvicset, elviszem őket fagyizni, neki nem hiányzik, ezt már elmondta. De ezt látjuk is rajta, tipikus egyke, drasztikus változás lenne egy tesó mellé, problémák lennének vele. Én sem tudnék úgy élni, hogy mindent ki kell centizni. Így jut a sportolásra, nyaralásokra, stb. Neki és nekünk is így jó.
2015. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
igen ezen vacilálok. egynek igen tellneilyesmikre de kettőnek nem. ha nincs testvére az a baj,egyedül van,ha van akkor meg nincs pénz elmenni valahová,venni valamit. egy gyerekkel csak nem lehet állandóan otthon ülni (persze vannak ingyenes kirándulások is tudom) meg azért csak akar játékot,csak kell sűrűn ruhát venni elesik elszakad stb. azt se akarom,hogy ne legyen pénz elmenni valahová ahová szeretnének,vagy megkívánnak egy fagyit ne kelljen számolgatnom mennyi is lenne mindenkinek, vagy ha elszakad a nadrágjuk egyből tudjak venni másikat,ha mennek kirándulni suliba legyen azért pár ezer ft náluk, nyáron is eltudjunk menni valahová. nekünk nem volt ilyenekre pénzünk mikor gyerek voltam,ezért akarom,hogy neki legyen mindene. persze közbe meg ott van az is,hogy ki tudja 10 évesen majd nekem fog sírni miért nincs testvére :s egyedül biztos nem jó egy gyereknek szóval nehéz ezt eldönteni mi a jobb
2015. máj. 14. 11:21
 10/17 A kérdező kommentje:
igen 8as én is így gondolom,hogy neki legyen jó. én is akarom majd táncra fizetni,meg amit szeretne :-) én is úgy érzem egész a család,de nem tudom ő ,hogy lesz vele majd
2015. máj. 14. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!