Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti milyen "hangon" beszéltek...

Ti milyen "hangon" beszéltek a babához, kisgyerekhez? Úgyanúgy, ahogy egy felnőtthöz, vagy picit "gügyögősebben"?

Figyelt kérdés
A környezetemben azt látom, hogy a gyerekekhez ilyen kis tünci-münci hangon beszélnek. Én is így fogok az enyémhez beszélni, ha megszületik?! Hogyan lehet ezt kivédeni? Úgy tudom, hogy a gyereknek az a jó, ha normális hangon beszélünk hozzájuk, vagy rosszul tudom?

2015. aug. 18. 12:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

alap ösztön magasabb frekvencián beszélni egy babához, amiért a magasabb hangokat jobban hallják és kedvesebb számukra. a természet nem véletlen ruházta fel ezzel a képességgel főleg a nőket, anyákat.

később ahogy a gyermek is megtanulja a sírás különböző formáit és más-más jelentésekhez csatolni, úgy az anyában is lesznek/vannak olyanok, amikor így vagy másképp beszél a babához.

2015. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%
Én normális hangon beszélek neki ,nem tudok tünci-müncizni:)
2015. aug. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
olvass a kommunikációról és annak fejlődéséről, mert az újszülött is kommunikál és próbál az anyával felvenni kapcsolatot
2015. aug. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Jól tudod, de ez az egyik "alapelv" a sok közül, ami mégis megdől majd, ha saját gyereked lesz. Két gyerekünk van, én is nagyon figyeltem arra, hogy soha ne selypegjek, és "tüttyögjek", de akaratlanul is más hangon szólalsz meg, ha egy pici babához beszélsz.
2015. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Utolsó, ettől tartok én is...

2015. aug. 18. 12:54
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Igyekszem kerülni a tünci kifejezéseket, de a hangom más, igen. A férjemmel komoly hangon beszélgetek, de egy alig két éveshez már a mosolyomon túl is másképp jön a hang. Csodaszépen beszél, semmi baja nincs tőle. Szépen hangsúlyoz, utánoz. Nem sejpítek, nem raccsolok, de használok olyan szavakat, mint "simi", "szopi", "tejci", és társai. Mert jólesik.
2015. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Miert tartasz tole? Szerintem ez teljesen termeszetes. Az idetlen, semmit nem jelento halandzsat, kifejezesek kerulom, de a hangom akarva akaratlanul mas lesz. Sokkal lagyabb, kedvesebb, es valamuvel magasabb. Ezzel szerintem semmi gond. Es ez nem azt jelenti, hogy gugyogunk neki.
2015. aug. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7-es, amit te leírtál, attól nem tartok, csak a tündi-bünditől, meg hasonlóktól, mint a 6-os válaszoló ,,tejcije":)
2015. aug. 18. 13:28
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a hangszín a lényeg, hanem a kommunikáció minősége, az artikuláció, a szóhasználat. Magyarul: nem érdemes gügyögni, gagyogni, utánozni az ő értelmetlen hangfoszlányait, hanem teljes kerek egész mondatokban kell vele beszélni, ahogy a felnőttekkel. Hogy ezt magasabb hangon teszed, mint a normális, az már szinte mindegy.
2015. aug. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%
Igen, más hangon beszélek a babához. Nyilván ugyanúgy értelmes szavakat, mondatokat használok, tehát nem gügyögök meg hasonlók, de a hangszín az más. Amolyan "tünci-müncisen" ahogy a kérdésedben is írod. Szerintem a babák igénylik a kedvesebb hangszínt, jobban reagálnak, mosolyognak rá, akkor tudják hogy ez igen, nekik szól. Ahogy idősödnek ez is folyamatosan átalakul, és egyre "normálisabb" hangon beszélünk hozzájuk. Pl. a 4 évesemhez már rég nem úgy beszélek. Nincs ezen mit kivédeni, ez a dolgok vele-járója.
2015. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!