Munka gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz,de megprobálom röviden összefoglalni. 2 éve,hogy vissza mentem dolgozni,novemberbe lesz 4 éves a fiam. A régi főnököm vissza vett (kereskedelem). Akkor 6 órába dolgoztam,aztán megváltozott a beosztás,heti 3-4 napot dolgozok de azt 15 órában (2 napozunk). Egyedül vagyok az üzletbe egésznap,ebéd szünet nincs,ugy eszek hogy közben kiszolgálok. A 2 év alatt össz 10 nap szabit vehettem ki,táppénzen sosem voltam. Mire hazaérek a 15 óra talpalás után rendszerint berogyok az ágyba,mert 4kor megint csörög az óra,2 napig ilyenkor nem látom a fiam. (nem tudom a beosztást vissza csináltatni,mert sajnos ugy alakult,hogy nincs segitségem és a férjemmel váltva dolgozunk,hogy valamelyikőnk mindig tudja vinni oviba). Odáig jutottam hogy már nem szeretek bejönni,a sírógörcs kerülget. Itthagyni a munkát ndm akarom mert belevágtunk a tesóprojectbe igy a gyed miatt maradnom kell hogy majd kapjam. De nagyon nehezen viselem...most 20.-án is dolgoznom kell egésznap. Úgy érzem mintha elszakitanának a családomtól. Hogy birjam ki ezt a pár hónapot míg összejön a kistesó... Szerintetek én viszem túlzásba a nyafogást vagy ez tényleg nem fer? Az "örüljek,hogy van munkám" jellegű kommentektől kíméljetek,most nem azon van a hangsúly. köszönöm,hogy elolvastátok.

2015. aug. 18. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg durva. Megértem, h elég volt. Én már tuti váltottam volna. Így, h tervezitek a tesót, sztem már ne válts, főleg, ha jó a fizud. De lehet megpróbálnék a helyedben majd GYED alatt másik szakmát kitanulni, és szakmát váltani. Nem a kereskedelemben folytatni tovább a munkát.

Kitartás erre a pár hónapra!!!!

2015. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, ha már jó ideje így dolgozol, akkor mi a baj?

Tényleg kibírod ezt a pár hónapot.


És gondolkodhattál volna előre.

Mi a férjemmel, mindketten vendéglátásban dolgoztunk. Szerettem én is, de a gyerek miatt lemondtam róla. Mert vagy úgy dolgoztunk volna, hogy 15-15 nap (12-14 órás műszak), tehát a gyerekkel mindig van itthon valaki, de mi nem találkozunk, vagy sehogy.

Ezért én már gyed alatt elvégeztem egy tanfolyamot, hogy "normál" munkaidőben dolgozhassak. Most heti 5 nap 8 órában dolgozok.

2015. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, szerintem túlzásba viszed a nyafogást. ez nem egy kilátástalan helyzet, hogy sírjál, hanem egy ideiglenes helyzet. próbálkoztok már, tehát rövid időn belül mész is tp-re és évekig otthon leszel, te hozod-viszed majd a gyereket, stb.

a heti 3-4 nap meg nem sok ha azt nézed, hogy a másik 3-4 nap csak a tiéd. valamit valamiért. tesóm is így dolgozik és imádja. én heti 5 nap dolgozom, igazából soha semmire semmi időm. mindig szalad minden nálunk, míg tesóm hétköznapi szabadnapján nyugiba megcsinál mindent míg a gyerkőcök oviban-suliban vannak. szóval szerintem semmi gond ezzel a helyzettel, csak elfáradtál, de tarts ki még egy kicsit :)

esetleg gondold át mivel foglalkoznál, elkezdhetnél egy képzést míg gyeden leszel, hogy ne a kereskedelembe kelljen visszamenned, ha nem szeretnél

2015. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én már rég kerestem volna másik munkát a helyedben. Ha kereskedelmi végzettséged van, akkor akár Lidl, Aldiban jobb munkafeltételekkel lehet dolgozni. Ugyanakkor ünnepnapon te nem dolgozhatsz, csak az üzlet tulaja v. rokona, akinek szintén van végzettsége. Na, mindegy. Ha nem jönne a tesó össze gyorsan, akkor mindenképp válts. Én nem bírtam volna 2 gyerekkel.

Nem tudom mennyit keresel, de tuti, hogy máshol is megkeresnéd ezt. Én hipermarketből jöttem el szülni, 3 gyerekem van, jövő tavasszal megyek vissza, de részmukaidőbe,heti 20-25 órába. Nálunk meg lehet keresni részmunkaidőben annyit, mint más heti 40 órában minimálbéren. Teljes munkaidősek meg ugye még többet keresnek. Azért legalább az ilyen helyeken betartják a szabályokat szabadság, pihenőidő tekintetében.

Én egyszer voltam ilyen kisboltban próbanapon, 1-2 óra után elég is volt. Nem gyerekes anyának való.

2015. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Én nem bírtam volna 2 gyerekkel." Bocsi, elírtam, én nem bírtam volna 2 évig! Ezt akartam.
2015. aug. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan dolgozom,csak én a közlekedésben: reggel fél 5kor indulok és fél 11re érek haza,de minden másnap.Régebben rosszabb volt,minden nap (heti 6 nap) mentem itthonról fél 5kor és este fél 9re értem haza.

Én egyenlőre nem panaszkodom,mert volt már rosszabb is.

Neked meg kitartást amíg össze jön a tesó,aztán én is tanulnék valami mást a helyedben,hátha jobb munkarended lenne.

(mondjuk én próbáltam,elvégeztem még egy szakmát,de még nem sikerült abban elhelyezkedni,így maradok ahol voltam gyerek előtt is,csak most más beosztásban,de a régi munkakörben)

2015. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!