Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek egynél több gyerekük...

Akiknek egynél több gyerekük van! Fontosnak tartottátok, hogy a gyerekeitek neve hasonló kaliberű legyen?

Figyelt kérdés

Leírom,hogy értsétek.

Én például fontosnak tartottam,hogy ha az első gyerekem neve (esetemben Martin) 2 szótagos,akkor a második gyerekem neve is 2 szótagos legyen(Petra).

Sógoromék például ragaszkodtak ahhoz,hogy a 3 gyereküknek egyforma legyen a kezdőbetűje.(Boldizsár,Barnabás,Balázs)

Viszont a barátnőmék egyáltalán nem tartották ezt semmilyen szinten fontosnak,így a kisfiúk Zalán,míg a kislányuk Rebeka lett.

Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?

(Próbáltam példákkal elmagyarázni,hogy értsétek mit akarok mondani:))



2015. aug. 22. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Nem, számunkra egyáltalán nem voltak ezek mérvadóak.

Olyan neveket választottunk ami tetszett.

2015. aug. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
33%
Mi annyira nem figyeltünk arra, azt adtuk ami mindkettőnknek tetszik. Tehát nem tartottuk fontosnak a kezdőbetűt meg a szótagok számát, sem egyéb ilyen konkrét szabályt, csak hogy azért hasonló kategória legyen. Barátnőd esetében mondjuk elég furcsa, hogy az egyik gyereknek ősmagyar neve van, a másiknak meg kifejezetten külfödies. Na nálunk ez volt az egyetlen szempont, hogy ilyen szinten ne üssenek el egymástól.
2015. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Nekem annyiban fontos, hogy a kisfiamnak magyar neve van, ha lesz tesó neki is magyar neve lesz, tehát nem lesz gulietta es lajos páros :D mert szerintem az ilyesmi nevetséges. Mondjuk ket modern vagy ket hagyomanyos...stb.
2015. aug. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem.

Nálunk az volt a fontos, hogy mindkettőnknek tetsszen, és hogy passzoljon a vezetéknévhez.

2015. aug. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

5 gyerekem van, mindegyiküknek más eredetű a neve: germán, görög, héber, latin, magyar. A szótagszám: 2,2,2,3,2. Kezdőbetűk: A,T,S,J,K.

Egy dologra ügyeltünk csak, mindegyikük neve ritka, viszont könnyen kimondható, rááll az ember szája.

2015. aug. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk igen! Az első kislánynak olyan nevet sikerült választani, ami nem igazán becézhető. Így a másodiknál már figyeltünk arra, hogy az övé se legyen az! (Ki gondolná? Nem volt könnyű olyan nevet találni másodjára is, ami nem becézhető =) )
2015. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

szempontjaim :

mással hangzóval kezdődjön - mivel a vezetéknék i-re végződik

rövid legyen - ugyan csak a vezeték név miatt

külföldön is könnyen kimondható legyen

aránylag ritka név

könnyen megtanulja a saját nevét

ne lehessen agyon becézni

ne legyen a családban ilyen keresztnév

a jelentése szimpatikus legyen


végül annyira megtetszettek az M betűs nevek h mind a 3 gyerek neve ezzel kezdődik :-)

2015. aug. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Számomra csak az a fontos, hogy egyforma stílusúak legyenek...szerintem elég furán néz ki egy János, Benett testvérpár például.
2015. aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

A kezdőbetű meg a hány betűből áll, az nem volt szempont. Csupán a stílusa inkább.

Hülyén hangzik egy Erzsébet és egy Lorenzó nevű testvérpár.

2015. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Nalunk nem volt szempont semmi ilyesmi, annyi, hogy nalunk is msh-val kezdodo nev legyen, mivel cs-re vegzodik es az osszes maganhangzoval "osszekapaszkodik"..de nalam pl. A Lorenzo-Erzsebet paros is belefér, hiszen ket teljesen kulon emberrol beszélünk..ilyen alapon a parvalasztasnal is figyelembe vehetnenk a masik nevét...
2015. aug. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!