Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Harmadik babánkat várjuk és...

Harmadik babánkat várjuk és nagyon meg vagyok ijedve, valaki van még hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Terveztük harmadik babánkat és könnyen össze is jött, de most megrémültem. Mire megszületik a pici a nagy lányom 6 éves lesz, a kisebb 3,5 éves. Nem attól félek, hogy nem fogjuk bírni, meg anyagilag is oké minden. Inkább attól hogy ha ketten vagyunk minden rendben de ha valamelyikünkkel történik valami akkor hogy lesz, főleg ha a férjemmel. Akkor én hogy nevelek, tartok el 3 gyereket. Tudom ilyen alapon egyet sem szabad vállalni. Házunk, kocsink van hitel nincs és mégis rettegek. Félek, hogy mi lesz 20 év múlva, addigra én 56 leszek, férjem már 63. Nagyon félek, hogy fel tudjuk őket nevelni együtt. Gondoltam felkeresek egy pszichológust. Valakinek voltak még ilyen gondolatai? Amikor elindul bennem ez a sok gondolat, nagyon pánikolok és néha arra gondolok ( ami után lelkiismeret furdalásom van), hogy talán nem is kellett volna harmadik baba. Aki nem tud normálisan hozzászólni csak ítélkezni, inkább ne tegye! Köszönöm!!!
2015. aug. 19. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagi részére megoldás lehet egy jó életbiztosítás.a többi passz, de jó esetben legalább a gyerekek ott lesznek Neked és egymásnak.
2015. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Biztosítások már kettő mellett is voltak, megtakarítás is van, de nem olyan nagy. Talán az a baj, hogy nincsenek nagyszülők, vagyis anyósom van csak aki nem bír már annyit.
2015. aug. 19. 14:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Egészségesen éljetek, vigyázzatok magatokra, és minden esélyetek megvan, hogy fel tudjátok nevelni őket együtt. Már ha most a stresszbe nem betegszel bele, természetesen.:)


Egyébként ebből a szempontból tökmindegy, hogy van-e 3. baba vagy nincs. Másrészt az autó 25 évesen is elüthet akárkit. Felesleges teljesen kiszámíthatatlan és nagyon valószínűtlen dolgok miatt rettegni, ennyi erővel meteoritbecsapódás miatt is aggódhatnál. Inkább sétálj egy jót, ha szép nálatok az idő.

2015. aug. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mitől félsz? Gondold végig. Képzeld el a legrosszabbat és talàlj belőle kiutat. Utàna màr nincs mitől rettegni,mert van " megoldókulcsod".

Pl: ott maradtok 4-en, a biztosìtàs fedezi a gyàsz alatti " semmit tevést" és a megoldàs keresési időszakot ( a jó biztosìtàs 1 évre minimum fedezi a megélhetéseteket + azt ìrtad van megtakarìtàs is), ha hàzatok van ott a lehetőség,hogy akàr 1 szobàt kiadj, az plusz bevétel, ha màsnem a rezsit vagy nagy részét fedezi, plusszba kapjàk a gyerekek az àrvasàgit. 3 év múlva munkàt keresel- talàlsz is, és dolgozol. Kinyìlik a vilàg előtted újra,lassan elképzelhetőnek tartod az életed vki màssal is. Eltelt 5-10 év és azt veszed észre hogy egy boldog csalàdod van újra.

Tudom szarul hangzik,de az élet megy tovàbb, bàrmi történjen,lesz erőd amikor szükséged lesz rà.

Valós történet: egy ikres anyukával szültem egy napon,a férjével vettek fel hitelt kész lett a szép hàzuk jöttek a babàk,minden oké,és huszon pàr hetes volt a csaj,amikor meghalt a férje és az apósa autóbalesetben.

2015. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kihúzta a 38.hétig az ikrekkel. A férje ikertestvére és az anyósa is sokszor látogatta. Persze csupa feketében. Ő nem volt hajlandó feketét felvenni,mert nem akart rossz hatàssal lenni a babàkra. Pàr év múlva nem lehetett róla megmondani hogy min ment keresztül. Azóta meg újra férjhez ment és útban van a következő baba.

Szóval ne aggódj. Nem lesz baj. Boldogan nevelitek fel a lurkókat.

2015. aug. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Terhesen nekem is többször voltak ilyen gondolataim.Föleg a legutóbbi,3. terhességnél.De mikor megszületett a babucink,annyira túltengett bennünk a boldogság,hogy szépen lassan eltűntek a negatív gondolatok.Próbálj pozitívabban hozzáállni az életedhez,értékeld és örülj annak amid,akik neked vannak!Negativ gondolatokkal csak negativat vonzol be.De ha egyedül nem tudod leküzdeni ezt a dolgot nxugodtan próbálkozhatsz szakembernél is!!!Boldog babavárást kívánok!!!! :)
2015. aug. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!