Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek egynél több gyerekük...

Akiknek egynél több gyerekük van! Fontosnak tartottátok, hogy a gyerekeitek neve hasonló kaliberű legyen?

Figyelt kérdés

Leírom,hogy értsétek.

Én például fontosnak tartottam,hogy ha az első gyerekem neve (esetemben Martin) 2 szótagos,akkor a második gyerekem neve is 2 szótagos legyen(Petra).

Sógoromék például ragaszkodtak ahhoz,hogy a 3 gyereküknek egyforma legyen a kezdőbetűje.(Boldizsár,Barnabás,Balázs)

Viszont a barátnőmék egyáltalán nem tartották ezt semmilyen szinten fontosnak,így a kisfiúk Zalán,míg a kislányuk Rebeka lett.

Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?

(Próbáltam példákkal elmagyarázni,hogy értsétek mit akarok mondani:))



2015. aug. 22. 16:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%

Nekünk két lányunk van. Mind a kettő "L" betűs női név.

A vezetéknév viszonylag hosszú. Az első keresztnév mind a két lánynak rövid, a második keresztnév pedig mind a két lánynak hosszú.

A második keresztnevüket mind a ketten a keresztanyjukról kapták.

Az első lányom neve már 15 éves korom óta megvan, a férjemmel nem kellett sokat egyezkednem, mert a kedvenc női neve. Szóval, nálunk ez jól jött ki.

A második lányunk nevét a szülőszobán hallottam meg. A nagy lányommal egyidős az a kislány, aki kapta akkor.

Ott megfogadtam, hogyha lesz egy második lányunk, akkor csak az a név jöhet szóba.

Szerencsére megint lányunk lett és a férjem azonnal beleszeretett a névbe, ahogy meghallotta az ötletem.

Ami még számunkra fontos volt, bár nem eget verően, az az, hogy dallamos legyen a nevük. És, az is lett :)

2015. aug. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
24%

Igen nekem mindhárom két szótagú, becézhető magyar név, 2. magánhangzójuk Á :) ja és az egész család decemberi névnapos direkt,kivéve a kiscsajt,de ő is nov.26

anya apa: Éva Miklós

gyerekek: Taműs Ádám Virág

2015. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%

Az nyilván fontos, hogy egy Gizella mellé ne Benettet válasszak, de azt leszámítva nem volt tervezett logika a nevek között.

Aztán végül mégis sikerült 2 görög eredetű nevet választani, ráadásul mind a kettő 4 betűs, és még mitológiai értelemben is kapcsolódnak egymáshoz, de akár hiszitek akár nem, ezekre csak akkor jöttünk rá, amikor eldöntöttük a neveket, tehát utólag :-D (fiam Zénó (jelentése Zeusz fia) volt, lányomat Hérának neveztem el).

2015. aug. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
49%

Egyetlen szempont volt csak mérvadó, hogy mindkettőnknek tetszen :)

Végül semmi egyezés nem lett. Más a kezdőbetű, más a betűk száma, az egyik becézhető, a másik nem...

Ja, és az egyik fiú, a másik lány :D

2015. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Semmi ilyen nem érdekelt, csak hogy minden gyerek neve szép legyen.
2015. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Csak az fontos, h nagyon ne üssön el (pl. Dzsesszika és Herkules) meg a névpár se adjon ki vmi vicceset, pl. Estilla és Álmos
2015. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!