Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hány évesen engednétek...

Ti hány évesen engednétek egyedül a gyereketek buszozni, vonatozni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 23. 19:31
1 2
 1/16 anonim válasza:
25%
14
2015. aug. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
12
2015. aug. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Milyen távolságba?

Mi/ki várja a másik oldalon?

Milyen napszakban?

Alkalmilag vagy rendszeresen?

Nagy városba/vidékre?

2015. aug. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Városon belül (nem Bp.) harmadikos koruktól egyedül jártak a gyerekeim, busszal.

A legkisebb fiam ötödikes kora óta jár Budapestre, gimibe, egyedül, vonattal és metroval.

2015. aug. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen utaztam napi 40km.t.

Elvileg volt felügyeletem, gyakorlatilag nem mertem lógni, meg odafigyeltem. De ezt gyereke válogatja.

Nyilván ha a lányom akkor kis szeleburdi lesz, akkor nem engedem. Függ attól is hogy mennyire ismeri az utat, a helyet ahova utazik.

Mondjuk jelenleg már most ügyesebbe közlekedik, mint én öt évesen. Pl simán kiismeri magát a húsz kilométerre lévő megyeszékhelyen.

Nyár elején játszottuk azt, hogy ő a főnök, kísérjen el a nagyihoz.

Három lámpás kereszteződésen, két sima zebrán és két zebra nélküli útszakaszon simán és helyesen ment át, és még a mami kaputelefonját is tudta. Öt évesen ez szép.

2015. aug. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
15
2015. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

Hát,mivel mi az iskolát is csak busszal tudjuk megközelíteni,így 6 évesen fog egyedül buszozni.

Nem kell nagy távolságra gondolni,10 perc alatt ott van és pont a sulinál van a buszpályaudvar (kisváros egyébként),illetve a megállóig itthon kikíséri valaki.Eleinte meg el is kísérjük busszal,megyünk is érte,amíg meg nem tanulja,hogy hazafelé hol kell jelezni stb.


Vonatállomás nagyon messzire van,szerintem oda majd csak legfeljebb,ha osztálykirándulásra megy,akkor.

2015. aug. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Helyi busszal, ismerős helyről ismerős helyre közlekedve (pl. otthonról iskolába) kb. 4.-es korától, szóval olyan 10-11 évesen.

Vonattal menni egyedül, úgy, hogy valaki felteszi rá, és valaki a célállomáson várja (és nem kell átszállni), olyan 12-13 évesen, bár én akkor lennék nyugodt, ha végállomásig utazna, mert azt nem igazán lehet eltéveszteni.

Most nyolc éves, egyelőre még biztos nem engedném egyedül buszozni, nem nagyon ismeri még ki magát ilyen téren, pedig azért nem kimondottan autóhoz van szoktatva, gyakran utazunk busszal. Remélem, mire negyedikes lesz, már el lehet engedni egyedül is iskolába, de ha úgy ítélem meg, hogy még korai neki, akkor kísérjük még természetesen.

2015. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%
Elsős koromban már kezembe nyomtak egy bérletet és egyedül buszoztam minden nap a suliba. Egy ideig felrakta meg leszedtek aztán már egyedűl is ment a dolog. Nem kell 15 évesen még kisérni mindenhova a gyereket..
2015. aug. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%
7-es, ebbe azért ne nagyon éljétek bele magatokat, az iskolákból nem engedhetik el egyedül az alsósokat, csak szülővel/felnőttel.
2015. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!