Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, engednétek, hogy a...

Szülők, engednétek, hogy a gyereketek egyedül lakjon így?

Figyelt kérdés

Májusban érettségizek, de a szüleim (leginkább anya) nem nagyon akarják, hogy Pestre költözzek és ott járjak egyetemre (Szegeden élünk). A legjobb barátnőmmel költöznénk egy lakásba, de nála is ugyanez a helyzet, "minek akarunk mi Pestre menni".

Olyanokat mondanak anyáék, hogy az már nevetséges... Hogy nem fogunk majd tanulni, csak bulizni és vásárolni, mit fogunk majd enni, mert főzni se tudunk, se mosogatni, se takarítani és majd biztos valami baj fog történni, stb.

Ezért azt találtuk ki, hogy most szeptemberbe beköltözünk a nővérem üres lakásába itt, hogy lássák, egyedül is tudunk boldogulni. Nem egész évben laknánk itt, csak amíg rá nem jönnek, hogy felnőttem.


2014. aug. 7. 11:37
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
12%

jó kis terv

kérdés

miből élnél meg?

tudom diákmeló, abból futja majd mindenre:)

2014. aug. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:

Ja és még valami.

Szerintetek, ha nem mennének bele elsőre, mivel tudnám őket megpuhítani picit?

2014. aug. 7. 11:39
 3/52 A kérdező kommentje:

Hogyhogy miből?

Hát anyáék támogatnának, később sem az egyetem fogja fizetni a számlákat. :)

2014. aug. 7. 11:39
 4/52 anonim ***** válasza:
59%

ja hogy anyád pénzén akarsz felnőttet játszani!

bilibe lóg a kezed!

ha nagy pöstön akarsz élni, akkor dolgozz, tudod ki fizetné :D

2014. aug. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Igen, tudom ki fogja fizetni ezt. A szüleim. Ezt már megbeszéltük, a nővéremnek is fizetik mindenét most is, hogy máshol tanul.
2014. aug. 7. 11:42
 6/52 anonim ***** válasza:
15%

ost szeptemberbe beköltözünk a nővérem üres lakásába itt - és azt is anyuci fizesse ugye?

nagyon el vagy tévedve!

2014. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Miért lennék???

A szüleim nem minimálbérből élnek, ahogy a legjobb barátnőm szülei sem. Értelemszerűen ők is beszállnának a költségekbe.

2014. aug. 7. 11:44
 8/52 anonim ***** válasza:
28%

ja anyád fizeti

hetente felmegy és megfőz/kitakarít

felnőtt lét a javából :D

kész röhej

2014. aug. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Persze, anya és a főzés, takarítás... Év vicce lenne szerintem.


Ezeket a dolgokat megcsinálnánk mi, csak az anyagiakat állnák ők.

2014. aug. 7. 11:47
 10/52 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megadták szüleim ezt a lehetőséget. Persze a távolság tőlük nem volt ekkora. Nővéremmel költöztettek minket külön. Nővérem volt 19 én 17.

Ők fizettek mindent. /Mondjuk az egy dolog, hogy kényszermegoldás volt, mert zaciba engem mégse adhattak, apám meg nem bírt elviselni soha. Nem fiú lettem, így mennem kellett. No mindegy, a lényeg a kérdés szempontjából hogy mehettem./

A világ legjobb dolga történt. Megtanultuk beosztani a pénzt, /igen amit a szülők adtak/ megtanultunk háztartást vezetni. Megosztottuk a feladatokat, buliztunk is persze.


Szóval lehetséges ez a verzió. Ha a szülők így támogatnák a kérdezőt, akkor miért ne.

A szüleidnek azzal van csupán baja, hogy féltenek. Amit az én esetemben nem lehetett elmondani.

Szóval örülj neki, hogy anyukád aggódik érted. Én jó ötletnek tartom, hogy próbaképp összeköltözz barátnőddel a közelbe. Így te is meglátod milyen önállóan intézni a dolgokat, persze mielőtt belekötne valaki nem az anyagiakra gondolok, no meg szüleid is meglátnák, hogy mire vagy képes.

2014. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!