Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három gyerek után bármikor...

Három gyerek után bármikor sterilizáltathatom magam, vagy korhoz is kötött a műtét?

Figyelt kérdés

3 gyereket terveztünk, és a férjemmel egyetértünk abban, hogy itt meg fogunk állni. Teljesen biztosak vagyunk benne, hogy nem szeretnénk negyediket. Később sem. Harmincas éveim elején van lehetőségem műtétre, vagy várni kell, amíg betöltök bizonyos kort?

Nem császárral szültem, tehát egészségügyi indok nincs.

A műtét pénzbe kerül, vagy a tb finanszírozza?



2015. aug. 24. 20:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
40%

Négy élve született gyerek, vagy betöltött 40év mindkét nemnél az új "szabályozás".

Köszönjük KDNP

2015. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Ja és 100ezer feletti összeg.
2015. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

35 alatt régebben sem volt lehetőség, életkorhoz is kötött, ami most 40 év.

Ha sok pénzed van, mehetsz külföldre.


Amúgy gratula a gyerkőcökhöz :)

2015. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Mivel 3 gyerekes, "fix" család vagytok, eleve egyszerűbb lenne, ha a férjedet sterilizálnák, mert férfiaknál kis ambuláns műtét, nőknél pedig nagyműtét kórházban fekvéssel.
2015. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Andizsuzsi ***** válasza:
3 vérszerinti gyerek, vagy 40 év
2015. aug. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%

3 vér szerinti gyermek, vagy betöltött 40 év. A kérelem beadása után 3 hónappal lehet elvégezni, és az OEP finanszírozza.

Ettől eltérő esetekben önköltséges az eljárás.


[link]

2015. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a jogi szabályozás.


Egyébként nőknél laparoszkópiával végzik a beavatkozást, nem "nagy hasi műtét." Beszéljétek meg, melyikőtök vállalja, a pasiknál sem egy fáklyásmenet utána néhány napig a műtét, hiába, hogy ambuláns beavatkozás.:-)


A hülyeségeket írkálókra meg ne hallgass, érdemes pontosan utánanézni a dolgoknak, mielőtt valaki választ ír. Ez az oldal nem politikai kampányra van kitalálva.

2015. aug. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Vagy 3 gyerek v. 40. életév betöltése. Valamelyiknek kell teljesülnie a kettő közül. Neked megvan a 3 gyerek, akkor igen, művi úton meddővé tetetheted magad, akkor is, ha nem vagy 40 éves. Hogy a TB mennyire finanszírozza nem tudom, én úgy hallottam itt is kell bizonyos összeget fizetni, mint az abortusznál.

Mikor én a 3-dik gyerekem szültem, akkor a kórteremben többen is voltunk, akik 3-dik, 4-dik gyereküket szülték. Két nőnél császármetszés volt és őket el is kötötték a császár alatt, pedig egyik sem volt 40 éves.

2015. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
#7: Lehet, hogy nőknél laparoszkópiás (már), de akkor sem ambuláns, mint a férfiak esetében. Míg a nőket altatni kell, így aneszteziológus is a képbe kerül, a férfiaknál helyi érzéstelítés is elég. Szóval te is nézz utána, melyik az egyszerűbb :)
2015. aug. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Itt egy cikk a procedúráról: [link]
2015. aug. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!