Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem igazán tudom, hogy mit is...

Nem igazán tudom, hogy mit is érzek?

Figyelt kérdés

Helyzet a következő. 25 évesek vagyunk a férjemmel, mindketten dolgozunk több éve, havonta 300-500e közt van a bevételünk, fix kiadásunk (kaján kívül) 110-120e ft. Saját (ég 4 évig hiteles) lakásunk van, illetve egy nem túl új (15éves), megbízható autónk.

Én már nagyon szeretnék babát, férjem hajlik rá, de nem erőltetem. Bennem meg olyan furák az érzések, nagyon szeretnék, nagyon vágyom a várandós időszakra, amíg pici, ezt mind el tudom képzelni, viszont azt, hogy már nagyobb, valahogy nem... Illetve amellett, hogy nagyon szeretném, néha megijedek, hogy nem lesz mozizás, vacsorák, spontán programok, sok alvás, semmittevés. De nagyon szeretném ugyanakkor. Néha már tényleg sírás kerülget, ha belegondolok, mit érzek majd a pozi tesztnél, mikor elmondom a férjemnek, elmondjuk a családnak... de ott van hátul ez a kis gondolat.

Ti is éreztetek így?


Ettől eltekintve már vállalhatunk nyugodtan, igaz ?


2015. aug. 25. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Majd ha a kezedben fogod a csöppséged, akkor nem fogsz foglalkozni a mozizásokkal, meg az alvásokkal. :)
2015. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
utolsó mondatomat a háttérre értettem (anyagi, családi, stb)
2015. aug. 25. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor jött el a gyerekvállalás pillanata, amikor már nem érdekeltek minket azok a dolgok, amiket felsorolsz (és amikről egyébként miért is kéne hosszabb távon lemondani?).


Az anyagiak és az életkor alapján én látnám akadályát, a lelki érettséget viszont nektek kell tudni. Biztos sokan vállalnak úgyis, hogy bizonytalanok, nálam ez úgy volt, hogy sokáig csak ,,majd egyszer a jövőben" szerettem volna, de bepánikoltam volna, ha előbb jön. Aztán volt egy ,,nem bánnám, ha becsúszna, de azért még nem most akarok"-időszak, végül mikor ténylegesen, és határozottan előjött bennem a gyerek utáni vágy, onnantól a félelmek, hátráltató gondolatok teljesen háttérbe szorultak, és egyáltalán nem érdekeltek, csak vártam nagyon, hogy végre jöjjön a baba.

2015. aug. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
egy nem kimaradt, szóval *nem látnám akadályát
2015. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
teljes mértékben egyetértek az utolsó válaszolóval, majd ha már tényleg nem foglalkoztatnak a felsorolt dolgok és ezzel kelsz-fekszel, akkor van ott az idő a babavállalásra, amíg szemernyi kételyed is van, addig nem tanácsos, nálam ez az időpont konkrétan 28 éves koromban jött el, addig pont ilyen ingadozó volt, viszont akkor a vágy a baba után már olyan erős volt, hogy semmi más nem volt fontosabb nála :-)
2015. aug. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is teljes mértékben egyetértek az előttem válaszolókkal. Bennem is évekig ingadozott a téma, hol erősebb, hol gyengébb formában. Ha az első "fellángolós " időben bevállaltam volna, akkor bizony én is 24-25 évesen lettem volna anya. Aztán más miatt nem is alakult úgy az életem, hogy vállalhattam volna egy gyereket, de most már jobb is így. 30 éves koromban született meg a lányom végül.

Amit neked javasolni tudok, hogy amennyiben ennyire foglalkoztatnak még a "vacsik, spontán programok, kirándulások, stb." , persze amit ki/meg lehet élni, ezt a maradandó időszakot még éld meg ezeknek, de tűzz ki egy határt azért. De majd tényleg érezni fogod, amikor már ezek nem jelentenek annyit, mint egy gyerek gondolata.

Egyébként mi rosszabb anyagi helyzetben élünk tőletek, tehát ez nem lenne akadálya már egy gyereknek.

2015. aug. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
már 2 éve így érzem, de akkor józan ésszel tudtam, hogy még korai. Nekem nem volt határozatlan munkahelyem, albérletben laktunk... mostanra már határozatlan közalkalmazott jogviszonyom van (itt magasnak számító bruttóval), vettünk lakást...
2015. aug. 28. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!