Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kettő vagy több gyerekes...

Kettő vagy több gyerekes anyukák! Ti ezt hogy oldjátok meg? (Nagy oviba járatása)

Figyelt kérdés

A lányom kiscsoportos ovis (újra), március végén érkezik a kistesó.

A férjem munkája miatt nem tudja sem elvinni a nagyot, sem érte menni, így ez rám fog maradni akkor is, amikor megszületik a picúr.

Az ovi tőlünk biciklivel 10 perc, gyalog 25-35 perc. Viszont azon gondolkozom, mennyire lehetne összehozni ezt az egészet, mert kicsit gáznak érzem egy pár napos babával oviba kísérni a nagyot (főleg, mert nálunk az oviba nem lehet bevinni a babakocsit, az udvaron belül, de az épület előtt kell hagyni).

A másik, ami egyértelműen aggaszt: a betegségek. A nagylányom szerencsére nem beteges egyáltalán, erős az immunrendszere, a bölcsi és az ovi első éve alatt egyszer volt beteg összesen. Orrfolyás, köhögés is csak nagyon ritkán.

Viszont ezt ugye a többi gyerekről nem igazán tudom elmondani. Félek a picivel odamenni, de senki más nem tudja átvállalni ezt a részét még az első hetekben sem. (nincs a közelben rokon, barát, ismerős - aki meg lenne, az dolgozik.)


Aki hasonló helyzetben volt/van: hogyan oldjátok meg?


2015. aug. 26. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk nem volt kérdés, a nagy otthon maradt, amikor a kicsi megszületett.


Én a helyedben a szülés kiírt időpontja előtt kb. két héttel kivenném a nagyot (így mikor megszületik a kicsi, várhatóan nem lesz semmilyen fertőző betegsége, illetve nagy pocakkal is nagy élmény hozni-vinni a nagyot) és legközelebb szeptemberben menne újra oviba.


Illetve év közben is fokozottan figyelj oda, nincs-e bárányhimlő, lepkehimlő vagy valami hasonló, a kicsire veszélyes fertőzés az oviban, érdemes az óvónőket megkérni, hogy szóljanak neked ilyen esetben (nálunk sajnos bármi van, lapítanak, arról sem szólnak, ha tetű kezd lenni, ami pedig évente előfordul).

2015. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
A Ti helyzetetekben szerintem is az a megoldás, ha a pici születése után már nem jár oviba szeptemberig.
2015. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

4 éves volt a fiam, amikor az öccse megszületett. Apa 6-ra járt dolgozni, így nekem kellett oviba vinnem, ami gyalog 10 percre volt. Mivel a kicsi novemberi, szinte a kezdetektől. Ugyanaz a szitu, mint nálatok, babakocsit az udvaron kellett hagyni. Hordozósat használtam, a hordozót bevittem.

1 év múlva született a kishúguk. A középső éppen totyogni kezdett, így a kislányt hordozóban vittem be, a nagyot ölben, és benn letettem. Ja, mindezt ikerbabakocsival.

Soha nem kaptak el semmit.

10 év szünet után született még egy kislányunk. Akkor már tanyán laktunk. Ő nyár végi baba, néhány hetes korában kezdődött a tanév. A legnagyobb akkor ment középiskolába. A busz meg 7 előtt indult, így az egész banda be a kocsiba, a legnagyobbat kitettem a buszmegállóban, a többiekkel bementem a boltba, vásárlás után meg a középsők mentek a helyi suliba. 2 év múlva lett meg az utolsó babánk, szintén nyár végén. Ugyanaz a szitu, mint az előzőnél.

Néha nem volt egyszerű. Mert ha esik, ha fúj, menni kell. Jó babakocsi kellett, és jó időzítés.

Ja még annyi, ha az éppen aktuális kicsi beteg volt, apa később ment dolgozni, vitte a nagyokat.

2015. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem tudom kivenni a nagyot, mert ha bekerülök a kórházba, nem lesz, aki vigyázzon rá. Úgy van megbeszélve, hogy ha szülök, a párom aznap itthon marad, de másnaptól elcserélt műszakkal viszi a nagyot reggel és megy érte délután. Viszont ez a lehetőség max. egy hétig tart ki, utána muszáj visszaállnia a "rendes" munkarendjébe, különben nem tud túlórázni, amit pedig náluk nagyon-nagyon jól megfizetnek, havi szinten csak ebből kb. 80-100 ezer forint jön össze.


Ha hazajövünk a kórházból, a párom és a nagylány itthon lesznek 5 napot, viszont április végén a nagynak már muszáj mennie, mert előadásuk lesz, amire egész évben készülnek - és egyértelmű, hogy nem akarom számára ezt elrontani, hogy készül valamire egész évben, aztán nem is szerepelhet. Úgy érzem, hogy ez csak élesítené a testvér-féltékenységet, hiszen ő is tudná, hogy a pici miatt nem mehet.

2015. aug. 26. 09:20
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Nagylányom kiscsoportos volt, mikor decemberben született a második kistestvére. Az ovi tőlünk 15 percre volt, az első két hétben nem ment oviba (úgyis pont téli szünet volt), utána még néhány hétig volt segítségem. Februártól viszont testvérkocsiba tettem a két kicsit, úgy sétáltunk az oviba. Az oviba be lehetett vinni a babakocsit, de a csoporthoz lépcsőn kellett felmenni, így leparkoltam a babakocsit, és a picit hordozókendőbe tettem, úgy kísértem a testvérét a csoportba. A Ti esetetekben én elgondolkodnék egy testvérfellépőn, akkor odafelé tudnátok sietni, hazafelé lehetne sétálni. A bicikli szerintem nem megoldható még az elején. Esetleg autó?

A betegségek nálunk úgy alakultak, hogy nem kellett hozzá bevinnem a pici babát az oviba, hogy elkapja, a nagytesó nem beteges, de hazajött az oviból, kettőt tüsszentett, aztán semmi baja nem volt, a kicsi meg rögtön bronchitisesen fulladt (még mikor a testvérek nélkül tudtam vinni, akkor is).

2015. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Áprilisban született a lányom,a fiam nagycsoportos volt, kivenni nem engedték. 10 napos korától én vittem a nagyot oviba. Ugyanígy, a babakocsit se lehetett bevinni, így kivettem a kicsit. Semmi gond nem volt, hatalmasakat aludt az úton
2015. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Bölcsis volt a nagylány, amikor megszületett a pici augusztus végén. Kb. 2 hétig nem ment akkor bölcsibe, amúgy is akkor volt a szünet, aztán babakocsival hordozóban vittem a picit, a nagy meg jött gyalog. Szerintem nálatok is ez a megoldás babakocsi hordozóval, testvérfellépővel vagy a nagylány bringával, -futóbringával kismotorral- amivel épp jár.
2015. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak a bébiszitter marad.

Barátnőmnek is hasonló problémája volt, műszakban dolgozott, és ha 6-ra járt, akkor nem tudta vinni a gyereket. Asszem alkalmanként 600 Ft-ért bevállalta egy egyetemista lány, hogy reggel fél 6-ra ment hozzájuk, fél nyolckor elvitte bölcsibe a kisfiút.

Nálatok nemigen látok más opciót.

Legalább még van időd keresgélni valakit, és össze tudtok ismerkedni, a gyerkőcöd is megismeri.

2015. aug. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nálunk se járt a nagy a kicsi születése után. Ekkor volt három éves, most lesz öt, szeptemberben kezdi az ovit, a kicsi a bölcsit.
2015. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
nálatok az nem megoldás hogy nem 5 napig marad otthon hanem míg te otthon vagy a kicsivel? Nekem nem lett volna szívem vinni a nagyomat, kb két napig próbáltuk, de üvöltött, hogy őt már nem szeretjük, nem akar menni, itthon akar lenni velünk, így maradt. Jól elvagyunk hármasban, kár hogy vége, mert mennem kell vissza dolgozni.
2015. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!