Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több gyerekes anyukák, hogy...

Több gyerekes anyukák, hogy oldjátok meg hogy a nagy tudjon játszani a játékaival, ami a kicsinek még nem való?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést...
2011. ápr. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én értem, 2.5 és 1 évesek a gyerekeim :-)

Amíg nem volt ennyire mobil, addig könnyű volt, mert a nagy odaült az ebédlőasztalhoz és a kicsi nem érte fel... de ez mostmár nem működik.

Igyekszem olyan elfoglaltságot kínálni a kicsinek, ami kellően érdekes ahhoz, hogy békén hagyja a nagyobbat egy időre. Néha sikerül, de többnyire nem. Ha a nagy tud nélkülözni, akkor elvonulok a kicsivel hogy ő békében lehessen. A baj ott kezdődik, ha a nagy olyat szeretne, amihez én is kellenék, és a kicsi meg ott tobzódik hogy ő is ő is ő is... :S

És bizony előfordul olyan is, hogy csak akkor tud nyugton lenni ha a kicsi alszik.

2011. ápr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdést, mert nekem is van egy nagyom 4éves és egy kicsim 1éves. Nehezen oldjuk meg a dolgot, sokszor sírás van, mert a kicsi odamegy (igaz még nem is tud menni)de bébikompal, vagy odamászik és szétrombolja, széttúrja azt amivel a nagy játszik. Valamint állandó probléma, hogy a nagy fiam itt-ott leteszi az apró játékait (pl:kindertojás játékok ...stb.)és mindig azon félek, hogy a pici meg bekapja, lenyeli, mert ő még mindent bevesz a szájába. Nem tudsz igazán mást csinálni figyelni kell őket, néha külön helyre tenni játszani, hogy ne zavarják egymást!
2011. ápr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akkor ez nagyon érdekes lesz. Lányom 2,5 éves, és 8,5 hósak az ikerfiaim. Egy hete kompoznak, oda mennek ahova akarnak, és hát..... Szegény csajszim!

Ráadásul a ifúk nem is mindig alszanak egyszerre. :-(

2011. ápr. 27. 22:16
 5/9 A kérdező kommentje:
"fiúk"
2011. ápr. 27. 22:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, utcabeliek vagyunk...nemde? :D
2011. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem igen. :-)

Nem egyszerű, mi? Most is itt matatnak mellettem a kompba mind a 2, csajó még alszik. Most apa cuccait "rendezgetik".

2011. ápr. 28. 07:34
 8/9 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Van ahol a nagyobb gyerekkel megbeszélik, hogy ő menjen be a járókába az apró kis játékaival (pl. ha van hálós járóka) és akkor a kicsi nem tud hozzájuk nyúlni.
2011. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az Off-ért de a bébi komp nem tesz jót a gyerekeknek. Olvass nyugodtan utána neten és döntsd el, hogy akarod e vagy sem.
2011. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!