Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár vagy a természetes...

Császár vagy a természetes szülés mellett voksolna az aki mindkettőt átélte?

Figyelt kérdés
Mesélnétek a szülésetekről? Melyik volt jobb, gyorsabb felépülésű? Nyilván mindegyik más élmény teljesen
2015. aug. 14. 00:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
én az első kislányomat császárral szültem de az 5.hétre már semmi bajom nem volt,teljesen jól éreztem magam,szép volt a sebem semmi fájdalom.A másodikat simán szültem bár császározni akartak,csak olyan gyorsan jöttek a tolófájások,h.szó szerint futás volt a szülőágyra :)egészen a szülés legvégéig nem is volt nagyon rossz,sőt,egész jól bírtam,csodás élmény-érzés volt érezni,h.megszületik :)utána egyből meg is kaptam,de ami utána következett....pár óra megfigyelés alatt nem tudtam pisilni,minden megszakadt ott lent.Kórházban többször katétereztek pisi miatt aztán a sebem iszonyat fájt...Itthon is mikor pisilési ingerem volt,ráültem a wc-re de volt olyan h.percekig koncentráltam,h.tudjak pisilni volt h.többször vissza kellett mennem.A sebem nagyon fájt,fájdalomcsillapítót kellett szednem pedig nem vagyok egy nyafogó gép,jól bírom a fájdalmat.Párommal az együttlét ami tényleg igazán jó volt,fájdalom nélkül az a 8.HÓNAP UTÁN volt először.Addig hiába próbálkoztunk,nem ment,fájt nagyon.Császár után már nehezen sőt nem is tudtuk megvárni a 6 hetet az 5.hét vége felé együtt voltunk.
2015. aug. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg egyéni körülményen múlik, előre nem lehet adott embernél megjósolni, hogy melyik "jobb".


Én nagyon gyúrtam császárra, de a gerincérzéstelenítés lehetősége elbizonytalanított, ezért nem nyomtam annyira a témát.

Hüvelyi úton született, elakadt a szülőcsatornában, vákuummal húzták ki. Utána a méhlepény volt vicces kedvében, ki kellett operálni.

Így is altatásos műtét (küret) lett a vége. Jobban jártam volna a császárral, de ezt nem lehetett előre látni, semmi előjele nem volt a komplikációknak.

2015. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első babàm csàszàros lett, de sürgősègi csàszàr volt, így nem nem volt vajúdás, ès egyebek. Maga a körülmènyek szörnyűek voltak (30 hèten kaptàk ki) de a csàszàr nem. Màsnap màr simàn, vagyis kicsit örnyedten ott vo,tam a korhàz màsik felèben a picinèl, ettwm rendesen nem kellet a kekesz 2 napra rà màr a parkban levegőztem,4napra rà hazaengedtek ès onnantól napi 3x jàrtam be a 30percre lèvő korhàzba. Nekem nem volt bajom a felülèssel, lefekèssel tudtam rendesen fürödni, pisilni...

Màsodik babó termèszetes úto 8óra vajúdàs utàn lett meg. Halàlos volt soha többet nem akarom àtèlni pedig rögtön megkaptam a picurt, de úgy èreztem vègleg szètszwkadtam, nem tudtem ülni, feküdni is fàjt, pisilèsről ne is beszèljünk vagy egy hètig azt sem tudtam miyen testhelyzetben szoptassak,borzalmas volt!

2015. aug. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%
Akkor en ellenpelda leszek...ha valaszthatnek soha nem szulnek meg egyszer csaszarral...az elso hosszú vajúdás utan csaszarral szuletett...akkor megvaltasnak éreztem, de nalam iszonyu fejfajas lett az erzestelenitestol, azt a fajdalmat soha nem akarom meg egyszer erezni(pedig 24 orat fekudteem, nem mozgattam a fejem, sok folyadekot ittam...a második mindenfele beavatkozas nélkül(oxitocin nélkül)tok elviselheto vajudassal született.egy hettel kesobb mar nem ereztem, hogy szultem..ami meg erdekes, a szex is hamarabb helyrejott, mint csaszar utan..bar ennek fogalmam sincs mi az oka..
2015. aug. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Császárról nem tudok nyilatkozni, én természetes úton szültem. Semmi olyat nem tapasztaltam amit a többiek leírtak. Pisilés egyből ment, nagywc-vel is csak az volt a gondom, hogy idegen helyen nem tudok. Oké első pár napban nem ugráltam de óvatosabban, szépen, fájdalom nélkül tudtam közlekedni, ülni. 6hét múlva már a sex se fájt.


Nekem a szobatársam volt császáros, ő alig bírt felülni vagy sétálni.


Nem tudsz általános következtetést levonni, hogy számodra melyik lenne jobb, kevésbbé fájdalmas.

2015. aug. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
2 eve a fiamnal termeszetes szulesnek indult. Fajasgyengesegem volt, oxitocint kaptam, nehezen tagultam. 18 orat vajudtam vele, de meg igy se tudtam megszulni, mert elakadt, meg arccal akart kijonni, igy a vege surgossegi csaszar lett. A termeszetes szules, melyet akkor ugy majdnem egeszeben megtapasztaltam nagyon rossz elmenykent maradt meg bennem (allva, oldalasan, fekve is probaltam megszulni, kek zold lett a hasam a preselestol...stb) . Bar a dokim mindent megtett, de azt a rettegest es halalfelelmet senkinek se iivanom, amit ereztem, mint a baba fele, mint magam fele is. Aztan a csaszar volt az igazi megvaltas, ami ossz vissz 20 perc volt, es szep elmenykent eltem meg. Most 2 heten belul meg fog szuletni a masodik babam, bar igaz hogy a dokim engedelyezi a termeszetes szulest, vszinu nem fogom bevallani, mert rettegek a komplikacioktol. Igy gaz vagy nem gaz, de vszinu megint a csaszart fogom valasztani. 38hkm
2015. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a császár egy megváltás volt! Örülök, hogy nem szabott át alul a gyerek.
2015. aug. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A termeszetes szules szamomra is borzalmas emlek maradt, a vegen elajultam a fajdalomtol. A sebem utana minden testhelyzetben fajt, 3 heten keresztul fajdalomcsillapitot

szedtem, 10 m-t is nehezen tettem meg.Sem fekudni, sem ulni nem tudtam, a wc-rol ne is beszeljunk.


Csaszar utan csak az elso nap volt fajdalmas, az elkovetkezo napokban ha csak nem felulni probaltam eppen semmi fajdalmat nem ereztem. 3 napot toltottem korhazban, a korhazbol egyenesen indultam a babam papirjait intezni, masnap mar vezettem.Az egyetlen kellemetlenseg a fekvesbol felules volt, de az is naprol napra jobb lett.1 hettel csaszar utan szinte hihetetlennek tunt, hogy mutottek.

2015. aug. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
14%
Természetes. Egyrészt, mert a császározás miatt nem lesz befejezve a gyerek, másrészt direkt császároznak, mert azért jó sok pénzt el tudnak kérni.
2015. aug. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi az hogy:"nem lesz befejezve a gyerek?!"
2015. aug. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!