Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az orvosit...

Hogyan lehet az orvosit gyerekek mellett csinálni?

Figyelt kérdés

Aki így jár egyetemre, mesélne, hogyan szervezi meg a hétköznapokat?

Nem érzed úgy, hogy túl sok időt vesz el az iskola a családodtól?


2015. aug. 27. 12:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
Úgy, hogy más neveli fel a gyerekedet.
2015. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Milyen formán van tapasztalatod a témában?
2015. aug. 27. 13:42
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

orvosit gyerek mellett bevállalni nem egyszerű. Valamelyik a kárát látja, hisz nem csak előadásokra, gyakorlatokra kell menned, hanem otthon is rengeteget kell foglalkozni a tananyaggal. Írok neked egy átlag napirendet, csak hogy lásd milyen körülbelül

6.30 kelés

8.00-16.00-18.00 iskola, egy-két lyukas órában könyvtárazás, ebéd, kis séta

16-18.00 pihenés, vacsora, edzés(ha épp nem sokáig van órám)

18.00-22.00 tanulás, beadandók készítése, felkészülés másnapi órákra. ez van hogy picivel kevesebb, de átlagban több. vizsgaidőszakban meg még húzósabb. Nem véletlen, hogy orvosin nem nagyon vannak kisgyerekes nők, egyet ismerek, de az ő gyereke már 10 éves lassan, és ott a nagyszülőkkel van iskola után, együtt is élnek. Orvosin az első év még nem annyira húzós, inkább harmadiktól kezdenek szétcsúszni a dolgok.

2015. aug. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Hát az túlzás, hogy az egyetem mellett szültem, és neveltem gyereket, de majdnem :) Elvégeztem az első 6 évet, az utolsó évben megvolt az esküvőnk. Majd a rezidensképzés előtt szültem meg az ikreket, és 1 éves korukban mentem vissza a képzésre. Gyerekek mellett elég nehéz volt, de nem lehetetlen. Ma már szakorvos vagyok, és a 3. babát várjuk :)
2015. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Csak azért nem értem, mert egy átlagos munkahely is 8-4ig tart, ahogy az óvoda/iskola is. De utána te sem állsz neki rögtön tanulni. 9felé legkésőbb alszanak a gyerekek, szintén lehet tanulni. Ez számomra nem tűnt megoldhatatlannak.
2015. aug. 27. 15:38
 6/20 anonim ***** válasza:
igazad van nem állok neki rögtön, van egy óra szabadidőm. Ha te kilenctől akarsz tanulni, akkor nyomhatod hajnalig, és hamar kibuksz. És még nem esett szó arról mi van akkor ha betegek a gyerekek, vagy nehezen alszanak el. Meg azért 6 éven keresztül nem fognak végig fél kilenckor aludni. Meg nem tudom mennyi idős, de ha két-három éves, akkor pont a legnehezebb évedben már vele is tanulni kell, mert iskolás korba lép. Meg gondolom még ott lenne a háztartás vezetése is. Tehát 4ig iskolában vagy, hazamész, főzöl, takarítasz, a gyerekekkel vagy, utána már nem lesz erőd leülni tanulni, és ha lesz is, az agyad már nem fog kellőképpen. legalábbis az enyém nem.
2015. aug. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Értelek. Köszi a választ!
2015. aug. 27. 15:56
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Egy nagyon közeli rokonom nevelte fel egymás után 3 orvostanhallgató gyerekét. Ők mindannyian egyetemistaként szültek. Már egész pici kortól a rokonomnál voltak a gyerekek, de nagyon sokat, sokszor éjjel, vagy hétvégén is. Persze néha elvitték őket a nagyszülők is. Szerintem a szülők nem sokat látták őket.

Az egy kicsit más helyzet, ha már nagyobb gyerek mellett kezdi el az ember, mert akkor valóban már úgyis oviban, iskolában vannak, de én akkor sem hiszem, hogy kivitelezhető anélkül, hogy a családot ne hanyagold el. Biztos, hogy sokkal több időt vesz igénybe ez a képzés, mint napi 8 óra. Ráadásul akinek már nagyobbacska gyereke van, az valószínűleg nem 18-19 éves. Sokkal később nincs is értelme elkezdeni az orvosit.

2015. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
az ugye nem mindegy, hogy van-r már előképzettséged, vagy teljesen tiszta lappal akarsz nekivágni. de én még mindig azt mondom, hogy vagy a tanulás, vagy a család rovására lehet csak együtt csinálni.Más nincs ami érdekelne?
2015. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

"6.30 kelés

8.00-16.00-18.00 iskola, egy-két lyukas órában könyvtárazás, ebéd, kis séta

16-18.00 pihenés, vacsora, edzés(ha épp nem sokáig van órám)

18.00-22.00 tanulás, beadandók készítése, felkészülés másnapi órákra. ez van hogy picivel kevesebb, de átlagban több. vizsgaidőszakban meg még húzósabb."


Jézus... Get a LIFE!!! Cum laude végeztem orvosin hat év alatt, de a büdös életben nem voltam hajlandó fél hétkor felkelni... Kedves kérdező, ez amit itt a válaszoló leírt az egyetem stréber módon toljuk változata, szorgalmi időszakban nem vészes az orvosi. De nagyjából olyan, mint egy munkahely, bent kell lenni elég sokáig, és este valóban kell még tanulni, de rohadtul nem 4 órákat naponta. Ami szívás az a vizsgaidőszak, ott nagyon kell nyomni a tanulást, kb, reggeltől estig, ez az, ami gyerekkel igazán nehéz, stresszes vagy, ingerült, és állandó időhiány van, és nincs hétvége csak tanulás. A vizsgaidőszak az, ami miatt szerintem nem szerencsés, belekezdeni az orvosiba gyerekkel, mert az orvosi a gyerekeid rovására fog menni. Persze nagyobb 10 év felett gyerekek esetében ez már nem akkora probléma, de ha nekem pici gyerekeim lennének én nem állnék neki, mert a gyerekek fontosabbak.

2015. aug. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!