Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azoktól kérdeznék, akik...

Azoktól kérdeznék, akik otthonról dolgoznak, gyerekek mellett?

Figyelt kérdés

Saját vállalkozásban gondolkodom. Ti hogy álltatok neki?

A neten nézelődtem, de nem találtam megfelelő, részletes információkat, ti kitől érdeklődtetek a jogi feltételekről, kit érdemes felkeresni, kérdezni?

Hogy megy a munka? Megérte belevágni?

Ha nem titok, mivel foglalkoztok?


2015. jún. 22. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
havi 600.000-es bevételig nem adóköteles,utána cégalapítás,adózás. attól függ mit akarsz,hogy mi az alapmenet.
2015. jún. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocs éves 600,elgondolkoztam közbe :-)
2015. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán nem igaz, amit itt az 1. válaszoló írt.

Nehogy higgy neki!


Amiről beszél, az a saját háztartásból történő haszbált, saját tulajdonú dolgok eseti értékesítésének bevallási kötelezettség alá nem eső éves összege.


Ha egyéni vállalkozó szeretnél lenni, akkor a bevételed 1 Ft-jától adóköteles vagy, illetve választott cégformától, adózási módtól függően vannak állandó, bevételtől független járulék és egyéb fizetési kötelezettségeid.

Ehhez első körben kellene tudni, hogy mi az a tevékenység, amire vállalkoznál, mennyi bevételt tervezel elérni vele stb. akkor egy jó könyvelő tud tanácsot adni, hogy számodra melyik adózási forma a legoptimálisabb.

Nem mindegy az éves árbevétel az áfakör stb. és vannak alanyi vagy tárgyi adómentes tevékenységek is.


látatlanban ezt így nem lehet megmondani.

Keress fel egy könyvelőt- ne sajnálj egy konzultációs díjat!


Üdv: egy pénzügyes

2015. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
NAGYON köszönöm! :)
2015. jún. 22. 18:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyerek mellett nem lehet dolgozni. Ha otthon dolgozik valaki, akkor vagy azt csinálja, mint a férjem, hogy teljes munkaidőben dolgozik, ugyanolyan munkarendben, mintha bejárna egy irodába, de akkor az ügyfelek, a munkatársai, a munkaadója elvárja, hogy teljes egészében rendelkezésre álljon. Így nem lehet közben a gyerekre vigyázni.

A másik lehetőség otthoni munkára, ha határidős munkát vállalsz és te osztod be a határidőig az idődet (pl. egy fordítás), de azt sem akkor csinálod, amikor a gyerekkel vagy, hanem amikor alszik, vagy más vigyáz rá. Vagy, ha pl. tanárként órákat adsz, vagy valakinek mondjuk műkörmöt csinálsz, akkor sem tudsz addig a gyerekedre vigyázni. Tehát ezeket sem a gyerek mellett csinálod.

Azt kell végiggondolni mihez értesz és milyen munkarendet tudnál vállalni. Pl. a gyerekek járnak-e legalább délelőtt oviba, vagy ha nem akkor a férjed tud-e délután már 4-től vigyázni rájuk.

Ha ezeket eldöntötted, irány egy könyvelő.

2015. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vida Ági oldalát tudom ajánlani, rengeteg hasznos információ van a blogján, nagyon sok anyukának segített elindítani a vállalkozását, eus díjat is kapott a tevékenységéért. [link]


Én grafikus vagyok, igaz, alkalmazottként, de otthonról dolgozom. Nekem megérte belevágni, és szeretem, szabadúszóként nem tudom, milyen lenne. Piackutatást mindenképpen csinálj, hogy vane igény arra, amit tervezel. Erről is ír Vida Ági, és nagyon jó a közösség, amit létrehozott, érdemes lehet elmenni egy kerekasztal-beszélgetésre, ahol csupa anyukából lett vállalkozó találkozik, rengeteget tudnak segíteni, és nagyon jó a csapat.

2015. jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!