Ti mire gondolnátok?

Figyelt kérdés

évek óta tervezgetjük a gyerekvállalást, mindent megbeszéltünk, kiszámoltunk, tervezgettünk és arra a döntésre jutottunk, hogy ez év augusztusában belevágunk. első gyerekünk után visszamentem dolgozni, ez is benne volt, az előző munkahelyem megszűnt a gyed lejártkor, ezért maradtam még gyesen egy évet, de azóta ledolgoztam másfél évet, az is benne van, hogy a gyerekünk 1 év múlva kezdi az iskolát, mindketten azt szeretnénk ha addigra itthon lennék...


most, mikor már ugye minden rendben és itt a kiszemelt idő, férjem kijelentette, hogy ő még pár hónapot vár, mert leszokik inkább a cigiről és vitaminkúrát szeretne tartani. amit tök jó, de 3 év alatt miért nem jutott eszébe? teljesen elszomorodtam, felmerült bennem, hogy ő ezt egyáltalán nem is akarja...


nem az a kérdésem, hogy rosszul kommunikálunk-e, hanem pusztán az, hogy ti ebben a szituációban mire gondolnátok?



2015. aug. 28. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem is kifogásnak tűnik. Ha menet közben sozkik le a cigiről és kezd vitamint szedni az is éppen olyan jó. Sok dohányos, vitamint nem szedő pasi nemz gyereket...Meghát valószínűleg nem az első hónapban fog összejönni, ha minden oké akkoris eltarthat hónapokat mire sikerül.
2015. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én kapásból arra gondolnék, hogy a nagyobbnak akkor egyszerre fog jönni a sok(k) iskola, új környezet, társak, de még a kisteso is.

én inkább várnék akár fél évet is.

ki tudja, lehet van olyan is, hogy "apai megérzés".

én örömmel hagynám kúrálja magát :)

2015. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
utolsó, na pont ezért szúrtuk ki ezt, hogy ha gyorsan sikerült volna, akkor ugye még lenne pár hónap az iskola kezdésig. na mindegy, ez egyébként pár napja volt, már erről a hónapról lecsúsztunk, most fel se hozom a témát...
2015. aug. 28. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem lelkileg nem készült fel :)

vagy ugye a pasik nagy félelme, a kudarc, szóval most neki teljesíteni kéne, ez sok pasit taccsra vág :D

2015. aug. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csalódott lennék, de bármi is az ok, úgy nem vágnék bele, hogy csak az egyikünk akarja. Egyébként a férfiak nem szoktak konkrét okkal jönni, ha az tényleg nincs így, akkor inkább csak halogatják, hogy majd, majd. Nekem ez nem tűnik kifogásnak, inkább csak mintha most kapott volna észbe, hogy hoppá, eljött az idő. Az is lehet, hogy olvasott valamit, és az hatott rá. Nekem ez az ok túl konkrét, értelmes és átgondolt ahhoz, hogy kifogásnak tűnjön. Ettől még persze lehet az, de szerintem nem.


Én a helyedben biztosan kifejezném a csalódottságom, hiszen nem ezt beszéltétetek meg, elmondanám, hogy csak úgy akarok belekezdeni, ha ő is akarja, és rákérdeznék, hogy tényleg ez a valódi ok, vagy valójában még nem szeretne, mivel nem így volt megbeszélve, re pedig már nagyon vártad/várod, hogy belekezdjetek.

2015. aug. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a férjedet, te tudod, mikor beszél mellé. De nekem az a tapasztalatom, hogy a férfiak gyakran azt is gondolják, amit mondanak, mindenféle hátsó szándék nélkül. Kérdezz rá, hogy bizonytalan-e, vagy van-e valami gondja.
2015. aug. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!