Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munka és gyerek mellett...

Munka és gyerek mellett hogyan oldjátok meg az edzést?

Figyelt kérdés

Egész konkrétan azzal vagyok gondban, hogy ha hajnalban megyek, akkor annyira csatakosra izzadom magam, hogy fél óra kapkodva, amíg munkahelyképes (dress code, stb) megjelenésem lesz.


Ha viszont este, akkor egyrészt a gyerektől veszem el az időt, másrészt annyira felpörgök, hogy hajnali háromig nézem a plafont - másnap meg persze kialvatlan vagyok.

Amíg nem dolgoztam, egyszerű volt, amint a férjem hazaért, tudtam menni. Viszont most akár hatig is bent lehetek a munkahelyemen, örülök, ha ébren találom még a gyereket, mire hazaérek.


A hétvége nem gond, akkor ráérek reggel zuhanyozni és kevésbé számít a kinézetem is.


2015. szept. 2. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Miután elaludt a gyerek este
2015. szept. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha le tudod írni egy napi rutinotokat,akkor könnyebb segíteni,hová lehetne beilleszteni egy kis mozgást.Mert nem mindegy,hogy mindenki 7-re jár-e dolgozni,vagy 8-ra,és este van-e más rajtad kívül,aki elhozná a gyereket.Meg a mozgásfajta sem mindegy.Eljársz kondiba?Kocogsz?Én hétközben 3x capoeira aerobikozok itthon,ez kb.40-45 perc,hasizomerősítéssel,ezt meg lehet csinálni,míg a férjem vacsoráztatja a gyereket.Hétvégén kicsit intenzívebb séta,súlyzók,de ezt is itthon az udvaron,vagy ha esik az eső,akkor bent.
2015. szept. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

8-f9 körül kell beérnem. A bölcsőde közel van, de az apja is be tudja vinni, illetve el tudja hozni, ha túlórázom (ez elég gyakori). Legkorábban 5-kor végzek, de a munkám jellege miatt ténylegesen akkor végzek, amikor a főnököm, így a munkaidőm végét az jelzi, hogy kabátot vesz és elköszön. Emiatt néha hétig is bent kell lennem.

Bölcsődéből elhozatalt is meg tudja oldani a férjem. A gyereket is maximálisan ellátja, ez a része nem gond.

De ha hét/fél nyolc körül esek haza, akkor még épphogy ébren találom a gyereket.


Konditerembe járok egyébként. A kocogás nekem nagyon nem sportom.

A konditerem 10 perc sétára van a lakástól. Annyit tudok rövidíteni, hogy itthon öltözök át és ott csak cipőt cserélek, illetve utána itthon zuhanyzom, tehát görényszagúan jövök haza.


Gondolkozom rajta, hogy heti egy alkalmat kiváltok itthoni súlyzózással, bár csak kézisúlyom van. Egy alkalom meg hétvége lenne, így csak a harmadik alkalmat kellene beleszuszakolni a munkahétbe.

2015. szept. 2. 07:54
 4/7 A kérdező kommentje:

Az egyébként korábban (még gyerek előtt) is probléma volt, hogy tervezhetetlen a munkaidőm vége. Próbáltam a főnökömnél jelezni, hogy szívesen maradok bármeddig, csak tudjam előre... de falakba ütköztem, hiszen "ő se tudja, hogy hogyan végez, mennyire csúszik meg, az én dolgom pedig alkalmazkodni hozzá". Paff.

Ez a legnagyobb kínom, hogy megint így lesz, még délután ötkor se fogom tudni, hogy még 5 percig dolgozom, vagy még két órát :(

2015. szept. 2. 07:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Én elvált anya vagyok, egyedül nevelem az ovis kisfiamat.

Hetente 2-3* megyek konditerembe és meg tudom oldani, pedig nincs segítségem és én is olyan helyen dolgozom, ahol van elvárás a megjelenésre/öltözködésre.


Pénteken 14-ig dolgozom (más napokon meg 17-ig)- reggel 8-tól.

Nálam nem megoldás sem az, hogy hajnalban kelek, sem az, hogy késő este megyek, mert a kisfiam nem hagyhatom felügyelet nélkül.


Így a heti egyik alkalom fixen pénteken délután van, 14.00-kor végzek a belvárosban (Bp), 14.30-kor már a teremben kezdem a mozgást (külső kerület). Kocsival járok, edzős cucc a csomagtartóban.

1/2 17-kor ott vagyok az oviban a kisfiamért (más napokon ugye ennél valamivel később, úgyhogy nem okoz gondot).


Hétvégén egyik nap délelőtt együtt megyünk edzésre úgy, hogy egy olyan terembe megyek ilyenkor, ahol egy normális játszóház van, kedves óvónőkkel és még ha nagyon akar, rám is láthat a gyerekem a kardió részen. Ovisnál ez már nem probléma.

Itt a jegyárban benne van a játszóház ára 2 órára. Legóznak, legutóbb pl. gipszkiöntős munkagép figurákat festettek ki, volt, hogy alsó tagozatos kislányokkal volt együtt és gyöngyöt fűztek, gumikarkötőztek. Ő is szeret oda járni.


A heti 3. alkalom elég képlékeny, sokszor nem jön össze, de igyekszem (egyedül lényegesen nehezebb megoldani, mert nem tudom megkérni a férjem reggel-este ugye). Ha a munkám engedi, akkor nap közben ki tudok szaladni 1,5 órára a szomszéd utcába egy edzőterembe, de akkor rohanás az egész (egész héten ilyenkor nem megyek ki ebédidőre ezért), vagy esetleg a másik hétvégi nap is együtt megyünk a kisfiammal.

Ilyenkor viszont pl. vasárnap is korán kelünk (kisgyerekek mindig :) és már 9 előtt ott vagyunk- cserébe viszont hazafelé menet mondjuk megállunk biciklizni a városligeti kreszparkban vagy kacsákat etetni stb.- hogy ő is érezze, hogy akkor van olyan idő, amiben pedig azt csináljuk, amit ő szeretne.


Ilyen nyári jó időben hétköznap esténként már nem nyúzom magammal konditerembe, mert 1/2 6-ra érnénk oda ahol van játszóház- de akkor 8-nál előbb haza sem érnénk, az neki még sok. Ez sajnos nálunk már nem fér bele és bizony kompromisszumot kell kötnöm.


AYCM kártyám van, ami azért nagyon praktikus, mert nem vagyok egy helyhez kötve.

Péntekenként mehetek a drága, csilli-villi helyre, a magánovi mellé- itt viszont ugye nincs játszóház, gyermekmegőrzés. Hétvégén viszont mehetünk együtt kicsit távolabb, más kerületbe, mert a környékünkön az az egyetlen normális hely, ahol a kisfiam is jól érzi magát.


(próbálkoztunk pl. az Oxygen wellness játszóházzal is- azon túl, hogy a jegy mellé még 800 Ft a 2 órás játszóházi jegy az ott dolgozók különösen krtikán aluliak és nagyon nem "felhasználóbarát" a nyitvatartása)


Korábban én sokszor kerestem kifogást, hogy miért nincs időm menni mozogni. Mostanában már másként látom és ha valahol van férj, családtag, akkor könnyen meg lehet oldani.


A helyedben én kora reggel mennék és vinném magammal a benti ruhámat is, a konditeremben letusolnék és ott öltöznék át, onnan rohannék tovább a munkahelyemre és hálás lennék, hogy a férjem viszi reggel a csemetét.

Kosztümöt is lehet vállfán, ruhazsákban kultúráltan szállítani.

2015. szept. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Zsöff85 ***** válasza:
40%
Megint ez a fellengzés... És ha valakinél nincs a közelben gyerekvigyázós edzőterem, akkor...??! Munkahelyről kimenni xD nemmondod.
2017. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!