Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magas pulzus terhesség alatt,...

Magas pulzus terhesség alatt, meddig normális?

Figyelt kérdés
A vérnyomásom teljesen rendben van, itthon is szoktam méregetni. A pulzusom viszont ma reggel óta száz felett ugrál, ha házimunkát csinálok, nem megterhelőt, akkor meg már százhúsz a pulzusom. Még ülve is úgy érzem, mintha épp dombra sétálnék fel. Nem értem, miért ennyi. Nem stresszes az életem, nagyon boldog és kiegyensúlyozott minden napom. A kisfiammal vagyok itthon, nem aggódom semmi miatt. Most vagyok 29 hetes a másodikkal. Hogyan tudnám csökkenteni a pulzusom, hogy ne állandósuljon ez a dobogás és zihálás?
2015. szept. 2. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen hőségben tartósan 100 felett van a nyugalmi. Ha még csinálok is valamit, még több.

Nem nagyon lehet vele mit csinálni, én is sokat bújtam emiatt a netet. Rengeteg lett a vér mennyisége, ez pedig extra munkát okoz a szívnek. Béta-blokkolót nem adhatnak, mert rontja a keringést, ezzel árthat a magzatnak. Így én beletörődtem inkább, valamilyen szinten emellé még a szívritmus zavar is normális azt írják.

2015. szept. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Terhesség alatt alapból nőhet a pulzus normálisan is, illetve ha a pulzzsod nyugalmi állapotba 90 körül van akkor némi megerőltetésre rögtön 100 felett lehet. Ha ez nem okoz panaszt (légszomj és társai) akkor nincs vele kezdeni való. Ha gond van vele akkor egy kardiológust megér szerintem.
2015. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Különösebb panaszt nem okoz, csak olyan fura érzés, mert nem szokott így menni a szívem attól, hogy elrakok néhány ruhát a szekrénybe, vagy összeszedem a szétgurult labdákat a gyerekszobában. Most meg olyan, mintha izgulnék, csak úgy pörög a pulzusom. Még több hét van hátra, akkor ez most már végig így marad majd? Nem lesz egyszerű megszokni...
2015. szept. 2. 12:12
 4/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, ha jól tudom 30-32 hetes kor körül éri el a vér mennyisége a maximumot, ezután nem kellene tovább emelkednie, én 36 hetes vagyok, nekem ugyanennyi volt 30 hetes korom körül is - mondjuk ha már napok óta nincs meleg, akkor 90 körül szokott lenni a nyugalmi. A tartós hőség fokozott megterhelés mindenkinek csak ugye nem terheseknek az a 10-20 emelkedés még mindig jóval 100 alatti marad.
2015. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem kb az első trimeszterben volt ez,

utána elmult, terhességben am is magasabb a pulzus viszont nem ennyire,


próbálj meg pihenni sokat

2015. szept. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!