Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, hogyan döntenétek? Normális, hogy ennyire bizonytalan vagyok?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, most diplomázom az egyetemen (mester szak). 2 éve élek párkapcsolatban a párommal (ő 25 éves).

Mostanában elég sokszor szóba kerül a gyerektéma nálunk. Egyfelől bennem van az érzés, hogy nagyon boldog lennék, ha babázhatnék. Fiatal anyukaként biztosan jól ellennék a kisgyerekemmel, a terhesség is könnyebb lenne, mint mondjuk 35-40 évesen. Ráadásul 50 éves koromra a legutolsó gyerekem is felnőtt, vagy közel felnőtt korú lenne, nem lenne abból probléma, hogy 50-akárhány évesen még egy tinédzsert, vagy egy kisgyereket kell pesztrálni.

Másfelől viszont ott van az, hogy sok évet tanultam végig az egyetemen, szeretnék még a szakmámban dolgozni (jelenleg is dolgozom egyetem mellett), akár gyerek mellett is. Viszont félek, hogy ha most elmegyek szülni, akkor kisgyerekesként sokkal nehezebben fogok állást találni a későbbiekben, esetleg vissza sem vesznek a régi munkahelyemre (ahol dolgozom, ott a visszatérő kismamák java részét valami indokkal előbb-utóbb kirúgják). Viszont sokszor hallom, hogy nem érdemes sokáig halogatni a gyerekvállalást. Saját környezetemben is többen javasolták már, akiknek esetleg 30 fölött lett babájuk, hogy inkább vállaljuk be mielőbb a gyereket, mert 30 után már sokkal fárasztóbb, ráadásul egy jól bejáratott életmódot rúg föl teljesen az új családtag. Abban sem vagyok biztos, hogy mondjuk 35 évesen egy jó karriert derékba törnék a gyerek kedvéért, viszont mindenképpen szeretnék gyereket.


Nem tudnék csak háztartásbeli lenni, de nem vagyok karrierista nő sem, aki csak azért szül, mert "ketyeg a biológiai óra" - vagy inkább nem is szül. Nagyon tanácstalan vagyok.


Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?



2015. jan. 20. 01:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vállald be a babát. Ha fontos a karriered is, akkor nem fontos, hogy a 3 éves gyest végigvigyed, hamarabb is visszamehetsz dolgozni, és akkor még nem törik ketté a karriered. Ha meg nem vesznek vissza a munkahelyedre, akkor az nem is olyan jó munkahely, ha a vezetés nem becsüli meg a jó dolgozóit egy gyermekvállalás után. Gyes alatt is képezheted magad, és gyes közben is lehet nézni új munkahely után.
2015. jan. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem meg várj. 2 év nem sok idő, és fiatalok vagytok. Akarsz 40 éves korodra elvált anyuka lenni?


Majd ha elérsz annyit, hogy ha bármi is adódik, egyedül is tudsz nevelni egy gyereket, akkor igen. DE jelenleg még a sulit sem fejezted be, és semmit nem tudsz felmutatni az ügyben, hogy egyedül is meg tudj élni. Rohadt kiszolgáltatott helyzetbe fogod magad hozni.

2015. jan. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

"de nem vagyok karrierista nő sem, aki csak azért szül, mert "ketyeg a biológiai óra""


Most PONT EZT csinálod. Összehordasz minden olyan kiválogatott érvet, ami amellett szól, hogy most szülj.


Apropó! A kedves párod mit szól hozzá, hogy még le sem diplomáztál, de rögtön szülni akarsz????

A párodnak tekinted, vagy csak egy gyereknemző lénynek?


Az ilyen te félédnek kár volt tanulni, már bocsi.

2015. jan. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Na persze #1-es! Az ilyen nők gyes alatt nem tovább képzik magukat, illetve igen, de nem a szakmájukban, hanem a többi kismamánál pelus ügyben. Nagyon jól ismerem az ilyent. Karrieredre most vessél kereszted, hiszen már magadban most feladtad!
2015. jan. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja, nekem a sógornőm lépte meg, hogy karrier és gyerek egyszerre, de ő is 28 évesen szülte az elsőt, és még véletlenül sem jutott volna eszébe ilyen fontos kérdésben egy ilyen selejt oldalon véleményt kérni kis 14 éves gyerekektől, mert leginkább azok vannak itt.
2015. jan. 20. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy miből óhajtasz diplomázni, hogy még a saját életedben sem tudsz dönteni? :D
2015. jan. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kaptál negatív felhangú válaszokat, egyszerűen felelősen gondolkodsz.

Szerintem várj még a babával. Dolgozz 2-3 évet, ez idő alatt stabilizálódhat a melóhelyeden a helyzeted, még jobban kipróbálhatjátok egymást a pároddal, és lesz időd élni is egy kicsit. Addigra 28 körül leszel, az még igazán nem öreg első babához. Amúgy meg nem téged tartalak fiatalnak a gyerekvállaláshoz, hanem a párodat. Neki jobban hiányoznának utólag ezek a gondtalanabb évek, amikor már rendesen kerestek, és lazábban költekezhettek.

2015. jan. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyetem után még elmentem két évre dolgozni és 25 évesen szültem. Ez jó volt, mert belekóstolhattam az igazi felnőtt életbe, kipróbálhattam magam a munka a világában, tapasztalatokat szereztem. Mi viszont a gyerekkel sem akartunk sokáig várni, ezért két év után úgy döntöttünk, hogy bevállaljuk. A lehető legmagasabb GYED-et kapom a munkámnak köszönhetően. Holnap lesz pont egy éves a fiúnk. Életünk mindene! Jó volt várni két évet még, de többet nem akartam.
2015. jan. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én (bár 23 évesen szültem-akkor már dolgoztam egy ideje) azt mondom, hogy várj még 2-3 évet. Addig dolgozol, pénzt keresel, tudtok félrerakni, jobban összecsiszolódtok a pároddal. És 27 évesen sem vagy idős a babához. Az, hogy azonnal sikerül-e a baba vagy éveket kell várni, úgyis akkor derül ki. Ezt előre sajnos senki nem tudja! Én a helyedben dolgoznék még pár évet.
2015. jan. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, mennyi támadást kaptál. Már én sajnálom komolyan.


Ha akarsz nagyon szívesen beszélgetek Veled. Én 25 éves vagyok, párom 33. Májusban leszünk 2 évesek. És igen...rajta vagyunk a babaprojecten.


Ha csak ezen múlna azt javasolnám vágjatok bele. DE, úgy érzem nálad túl sok a bizonylattalanság. Babát vállalni nagyon nagy döntés, és felelősség. Ha még bizonytalan vagy szerintem is várjatok. 1-2 év múlva még mindig csak 26 leszel! Bőven beleférsz az általad elképzelt "fiatal anyuka" karakterbe. És lesz egy kis tapasztalatod is. (Én 3 éve dolgozom, és olyan a munkám, hogy bármikor folytathatom, mert itthonról dolgozom)


Egyébként nekem is feltűnt, hogy párod álláspontjáról nem sokat írsz. Ő mit szeretne? A gyerekvállalás közös döntés.


Írj majd, kíváncsi vagyok!

2015. jan. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!