Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves korától vitted a...

Hány éves korától vitted a gyermeked fodrászhoz?

Figyelt kérdés
A kétéves fiamnak a kezdetektől dús és hosszú haja van. Már nem elég egy szimpla "alul, elől" vágás, amit én tudok, fazonírozni kellene. Viszont ha én vágom, akkor is sír és kb 3-4 nyisszantás után abba kell hagynom, mert belenyúl az ollóba. Attól tartok, hogy a fodrásznak még annyira se hagyná, mint nekem. A ti gyereketek mikortól fogadta el, hogy "idegen" vágja a haját?
2015. szept. 2. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig valószínű neki jobban hagyná. Ott egy jó fodrász leköti a figyelmét miközben vág, neki nem biztos, hogy oda merne kapni.
2015. szept. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Kb. 7 hónapos korától fodrász vágja a fiam haját. Ő is rengeteg hajjal született, nekem semmi kézügyességem, úgyhogy inkább fodrászhoz viszem. 3 éves múlt és mai napig utálja a fodrászt. Pont tegnap voltunk, közölte, hogy ő nem fog sírni, mehetünk. Na, bementünk, mire ordítva kirohant :) Kiskorában egyébként bizony le kellett fogni, utána már nem rángatta magát, csak sírt, mára már csak előtte sír, vágás közben semmi baja. Én ezzel úgy vagyok, hogy nem kívánságműsor, meg kell csinálni és kész.
2015. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
1. Alapból így gondolnám én is, de egy icipici városban lakunk, 3 fodrászt ismerek, viselkedésük alapján egyik se az a típus, aki jól tudná, meg akarná kezelni a helyzetet. Tartok tőle, hogy a gyerekem sírna, a fodrász meg morcos képpel rám sandítana, hogy minek hoztam ide, ha nem hagyja levágni a haját. És akkor még jobban rögzülne a fiamban is, hogy a hajvágás tortúra, amit meg kell akadályozni. persze van rá esély, hogy jól süljön el, de kicsi. A fiam nem szereti, ha idegenek nyúlnak hozzá. Minden egyes oltás, tanácsadás, státusz egy küzdelem, mióta tud beszélni, csak annyival vagyunk beljebb, hogy ellenállás közben sírva mondogatja: "félsz". Gyerekszalon sajnos nincs errefelé.
2015. szept. 2. 13:46
 4/16 anonim ***** válasza:
A fodrásznak valószínűleg jobban hagyja, mert egyrészt érzi (és mondod neki), hogy már "nagyfiú", azért kell, másrészt meg idegen helyen megszeppen. :)
2015. szept. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
1 évesen,addig mindig én vágtam,de a páromat zavarta,hogy kopi.
2015. szept. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
:) az én fiam nem szeppen meg, hanem "felveszi a kesztyűt" és küzd a végsőkig. amit előtte megbeszélünk, semmivé válik, ott meg már mondhatok akármit, nem hallja a saját ordításától. de remélem, h igazatok lesz, mert így is úgy is muszáj lesz elvinnem...
2015. szept. 2. 14:04
 7/16 anonim ***** válasza:
1.5 evesen. Pesten van egy szuper fodrászat gyerekeknek. Lekötik őket. Bár a vége fele már sírt de jobban bírta mint mikor itthon vágtuk neki elöl na meg nem is tudtok olyan szépen mint most.
2015. szept. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
3 évesen vittük először fodrászhoz a kuslányunkat. Akkor az én ölemben ült, azóta 2x voltunk fodrásznál, most már nagyon büszke, hogy vágják a haját, gyerek széken ül 😊. Frufruját vágom év közben, nyáron viszem el 1x az álláig vágatni.
2015. szept. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
10 honapos, már vinném, de a fodrász azt mondta, hogy leghamarabb 1 évesen lehet
2015. szept. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Már 3 éves volt a kisfiam,nagyon élénken emlékszem,az biztos!Figyelj csak,szerintem tökéld el magad és menjetek,ha valóban fontosnak tartod.Minden alkalommal jobb és jobb lesz,meglátod!A mi esetünk az első pár hajvágással borzasztó volt,a kisfiam ordított,sírt,tiltakozott ezerrel.A köpeny,amit ráterített a fodrász,csupa takony meg nyál meg mindenféle :) lett,a szája telepotyogott hajjal,de sikerült.Majd még kétszer-háromszor hasonlóan alakult,de aztán szépen fokozatosan megszokta,megértette.Már 7 éves lesz,még mindig nem szeret fodrászhoz menni!
2015. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!