Atilla vagy Attila?

Figyelt kérdés
Férjemmel második kisfiúnkat várjuk és mindkettőnknek az Atilla névalak tetszik inkább, de nem tudjuk, hogy ha ezt választjuk a későbbiekben jelenthet-e problémát kisfiúnk számára, mivel az Attila az elterjedtebb. Ha ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata (ismerősét, vagy őt magát Atillának hívják), és megtenné hogy válaszol, azt megköszönjük!

2015. szept. 3. 13:49
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
Fonetikusan is a második variációt ejtjük,szóval szerintem is "Atilla"-nak kellene írni és a másik jelenleg elfogadottabb variációt hanyagolni.Én is az Arilla mellett lennék a helyetekben. :)
2015. szept. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
Atilla elnézést.
2015. szept. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nektek ez tetszik, hát miért ne?

De mivel valóban az Attila az elterjedtebb, ezért sok helyen fogják elírni a nevét. Viszont majd kijavítja, ennyi. Az én nevem sem egyszerű, a mai napig ezerszer kell kijavítanom, főleg hivatalos helyeken, de hát ez van. Még nem dőltem emiatt a kardomba.

2015. szept. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

De itt az a lényeg hogy a magyarok 99%-a úgy írja le hogy Attila.

Most szegény gyerek minden egyes adatkitöltésnél vagy bárhol ahol a neve kell mindig hozzárakhatja hogy XY Atilla vagyok egy T-vel és 2 L-el.

Nekem férjhezmenés előtt nagyon bonyolult a leánykori vezetéknevem, hát ne tudd meg milyen idegesítő volt minden alkalommal betűzgetni aztán még akkor se tudták leírni normálisan, így örültem hogy felvehetem férjem egyszerű vezetéknevét.

Szerintem kicseszés lenne a gyerekkel.

2015. szept. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Apukám Attila. Én a helyetekben ezt az alakot választanám, mivel ez az elterjedt és ellenkező esetben mindenhol el fogják írni a névét, ha nem szól majd mindig előre.

Ejtésben nincs különbség amúgy sem. Mindenki egy t-vel és 2 l-lel ejti mindkét verziót.

Csak megbonyolítaná a gyerek életét feleslegesen.

2015. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Én az Attila nevet választanám, de ha nektek az Atilla tetszik, akkor válasszátok azt. Nem akkora kicseszés, mint pár mostani nagyon modern név, aminél nem az a lényeg, hogy egy vagy két l, hanem "te jó ég, egyáltalán hogyan ejtik?"... :)
2015. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
én úgy tudom, hogy Atilla nem anyakönyveztethető, az egy magyar férfi kabát, keress rá a neten. fura is lenne kabátnak hívni a gyereket :S
2015. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

az Atilla olyan, mintha egy helyesírási szabályokat nem ismerő egyén szeretné leírni, hogy Attila.


tudok olyan esetet, hogy az iskolában a tanár átjavította a gyerek nevét a dogákon, mert nem tudta mire vélni, szóval én nem adnám.

2015. szept. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

előző vagyok, lemaradt, hogy nem konkrétan ez volt a név, hanem egy elterjedt vezetéknévről volt szó, amit a gyerek családja máshogy írt


szerintem ez nem is anyakönyveztethető...

2015. szept. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mindegyik nagyon hasznos volt. habár szinte szóról szóra leírtátok azt, ami a fejemben zajlik. Nyilván mint mindenki, én is a legjobbat szeretném gyermekem számára, ezért is dilemmázok rajta annyit. Azért azt még hozzáteszem, hogy a második neve Hunor lesz, ezért is lenne jobb az eredeti, ősi Atilla alak, de azt sem szeretném, ha ebből bármilyen hátránya származna...
2015. szept. 3. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!