Atilla vagy Attila?

Figyelt kérdés
Férjemmel második kisfiúnkat várjuk és mindkettőnknek az Atilla névalak tetszik inkább, de nem tudjuk, hogy ha ezt választjuk a későbbiekben jelenthet-e problémát kisfiúnk számára, mivel az Attila az elterjedtebb. Ha ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata (ismerősét, vagy őt magát Atillának hívják), és megtenné hogy válaszol, azt megköszönjük!

2015. szept. 3. 13:49
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
2015. szept. 3. 14:26
 12/23 A kérdező kommentje:

Kedves 14.11-es "kabátos" hozzászóló!


Ne haragudj meg, de a kérdést nem tudásfelmérőnek szántam. Kértem, hogy inkább azok válaszoljanak, akiknek van valamilyen tapasztalata a kérdéssel kapcsolatban.

2015. szept. 3. 14:58
 13/23 anonim ***** válasza:
61%

én sehol sem láttam még Attila, hun király nevét Atillaként leírva, bár tény, hogy van ilyen névváltozata külföldön, de a magyar tankönyvekben is Attila :)


Attila Hunor szerintem éppen elég magyaros, remélem, legalább a vezetéknév is Magyar :D

2015. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
53%
Attila
2015. szept. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%

Én is az Attilára szavazok, a férjem is így írja, ezáltal annyira megszoktam, hogy 2 l-lel még látni is furcsa. Viszont a név ősi gyökerei így alakultak: Etil - Etele - Atila - Attila

Tehát akár Etele Hunor is lehetne a kisfiú.

2015. szept. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

köszi a lepontozást kérdező :)


kérdezted, én meg megmagyaráztam, hogy nekem miért nem tetszik névként. tényleg nem tudtam, hogy engedélyezik, hát fura, egy ősmagyar nevet másképp írni, mégpedig egy kabát névnek. nekem legalábbis


"Atilla eredetileg rövid díszes zsinóros kabát, a hunok királyáról, Attiláról elnevezett ruhadarab, a magyar úri viselet része. Hasonló volt hozzá a bocskai kabát. A címereken is gyakran megjelennek. Manapság ezt egyesek különleges vagy ünnepi alkalmakkor viselik"

2015. szept. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem volt célom megvitatni, hogy Atilla vagy Attila a hun király neve. Egyes források szerint az egyik, más források szerint pedig a másik. Igen, ha a hun királyról akarnám elnevezni Etele is lehetne, de nekem az Attila/Atilla név tetszik, és mivel a vezetéknév is egy nagyon régi magyar név, ezért nem mindegy mit társítunk hozzá. Az Atillában azért gondolkozom, mert a magyar nyelvben az a szokás, hogy úgy írjuk, ahogy ejtjük, és csak a nyelvújítás során jött be a hasonulás, összeolvadás, rövidülés stb. szabályai. Az Attilában pedig azért, mert a köznyelvben az van elterjedve, és az Atillára ahogy látom még nincs felkészülve a társadalom, lehet, hogy 20 év múlva az lesz inkább elterjedve, nem lehet tudni.
2015. szept. 3. 17:43
 18/23 A kérdező kommentje:

Kedves 17.13-as hozzászóló!


A kérdés az volt "Hasznos volt számodra ez a válasz?" Én meg bejelöltem, hogy nem. Mivel van olyan, hogy Atilla/Attila kabát, nagyon szép egyébként, és Atilla/Attila hun királyról lett elnevezve. nem pedig fordítva. Tehát a nevet is, és a kabátot is írjuk mindkét változatban.

2015. szept. 3. 18:14
 19/23 A kérdező kommentje:
Tudod mit, igazad van. Sajnos a te válaszod volt a leghasznosabb, legalább megtudtam, hogyha a fiamnak az Atilla nevet adom ilyen "bölcs" emberekkel lesz vitája, és sajnos tele vagyunk ilyenekkel.
2015. szept. 3. 18:38
 20/23 anonim ***** válasza:
0%

figyelj, kettőnk közül nem én próbálok vitatkozni... :)

sőt, nem is érdekel minek hívod majd a gyereked, de feltettél egy kérdést én meg leírtam, hogy nekem mi ugrik be erről a névről.


lehet, hogy én nem vagyok még elég bölcs, de azért az meredek, hogy mert megsértettelek (mivel is?) azért olyan nevet adsz a gyerekednek amit lehet nem kéne. de nyilván a sértettség és bosszú félem (na ezt végképp nem értem! :D) a fontosabb, nem az, hogy a gyerekedet ne bántsák!


de mondok akkor konkrétabbat, nem a kutatók, hanem a tankönyvek úgy írják ahogy ide be is másoltam. és a te gyerekednek is meg kell majd tanulnia, hogy Attila- hun király, atilla- kabát.


de én itt befejeztem, már komolyan attól félek, hogy beindul nálad a szülés annyira feszült lettél :(

de nyomogasd rám a piros kezet, hátha az megnyugtat :)

2015. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!