Atilla vagy Attila?

Figyelt kérdés
Férjemmel második kisfiúnkat várjuk és mindkettőnknek az Atilla névalak tetszik inkább, de nem tudjuk, hogy ha ezt választjuk a későbbiekben jelenthet-e problémát kisfiúnk számára, mivel az Attila az elterjedtebb. Ha ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata (ismerősét, vagy őt magát Atillának hívják), és megtenné hogy válaszol, azt megköszönjük!

2015. szept. 3. 13:49
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy te ezt milyen tankönyvből, melyik iskolában, melyik tanártól hallottad, de az én fiamat akár Atillának, akár Attilának fogják hívni, azt tudni fogja, hogy ne higyjen el feltétel nélkül bárkinek bármit. Egyébként egyáltalán nem sértettségből írtam, amit írtam. Nyílván egyedül rajtam és a férjemen fog múlni a fiúnk neve.
2015. szept. 3. 20:47
 22/23 anonim ***** válasza:
Nem olvastam a kommenteket.Én az Attilát választanám,a gyereknek egyszerűbb dolga lesz, pl. hivatalos ügyeknél nem kell elmagyaráznia minden alkalommal, hogy egy t két l.
2015. szept. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Atilla. Igaz, nehézségei adódhatnak belőle, de hátha elterjed ez az alak is.
2020. szept. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!