Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van egy fiú, a szülőkkel él,...

Van egy fiú, a szülőkkel él, a felesége babát vár, be akarja költöztetni a szülőkhöz őket is. Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
A fiú (öcsém) 22 éves, egy öregebb nőt vett el egy éve, 36 éves, 8 hónapos terhes. Szüleink 45 és 51 évesek, náluk lakik, és most be akarja költöztetni a terhes feleségét, és úgy gondolja, hogy majd így összeadott háztartásban, közös pénzből jól ki fognak jönni, de a szülők nem nagyon örülnek ennek, persze a fiukért megteszik, de a nőt nem nagyon ismerik és az életkora miatt nem is szeretik. Egyébként a gyermekvállalás tervezett volt, mert a nő már túl öregnek érezte magát, és mindketten szerettek volna gyereket. Szerintük pár év múlva ez az egész kellemetlen helyzet megoldódik, amikor a fiúnak már munkahelye is lesz. Én az egészből csak a szüleimet sajnálom, hogy ők dolgoznak a saját megélhetésükért, de el kell tartaniuk egy szinte idegen nőt meg majd ott lesz a kisgyerek. Én 24 évesen külön élek, de még eszemben sincs férjhez menni és gyereket szülni, nem tudom ő ezt hogy gondolta, de én meg akarom szabadítani ettől a tehertől a szüleimet, és azt kívánom, hogy az öcsém bárcsak elválna, engem a gyerek nem érdekel, de a szüleimet nem tehetik ki ennek. Ők már felneveltek minket, nem kellene ezzel terhelni őket.

2015. szept. 4. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mennek a nőhöz lakni? Miért mennek a nagyszülők nyakára?


"Fiú" pedig ne vállaljon gyereket egy nővel! Meg kéne várni, míg férfi lesz és képes eltartani egy családot. Ő így csak egy donor-fiú, nem apa. Vicc az egész.

2015. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez gáz. Minden szempontból. Hogy várhatja el egy 36 éves nő, hogy idegenek tartsák el? Nem az életkorra kell gyereket szülni, hanem normális kapcsolatra és anyagi háttérre. Itt egyik sincs meg.
2015. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

A szüleid felnőtt emberek, tudnak racionális döntéseket hozni, ha úgy döntöttek, hogy mehet a család, akkor te ezt ne bíráld felül. Fiatal vagy még, majd ha anya leszel, megtudod, hogy a szülők (jó esetben) ahol tudják, segítik a gyerekeiket.


A gyereknek kívánsz rosszat ha azt akarod, hogy váljanak el, pedig az a gyerek a te véred is és nem tehet semmiről.


Lehet persze vitatkozni arról, hogy mennyire felelőtlen az öcséd, hogy a semmire gyereket tervez, de ettől nem lesz jobb a helyzet.

2015. szept. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Két dolgot nem értek: a nő eddig hol lakott?

Illetve ha egy éve már összeházasodtak, eddig hol laktak?


Sajnos a szüleidnek kellene azt mondani, hogy nekik ez nem pálya, de hát a saját gyerekét az ember nem dobja jobb esetben az utcára.

Az öcsédnek meg a nőnek kellett volna annyi eszüknek lenni, hogy akkor vállalnak gyereket, ha el tudják egyedül tartani, és van hol lakniuk.

Egy nős "férfinak" illene megállnia a saját lábán, nem a szülei nyakára családot alapítani.

Neked ebbe sajnos nincs beleszólásod, bármennyire is szeretnéd.

2015. szept. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A nő eddig albérletben lakott, volt 2-3 milliója félretéve, de az közel sem elég saját lakásra. Az öcsém nála lakott egy rövid ideig, és hogy be tudjon szállni a költségekbe, alkalmi munkákat vállalt mialatt tanult is, de gyereket vállaltak, és ez így nem folytatódhatott, mert magukat el tudták volna így tartani, de a gyereket már nem, ezért az öcsém kikönyörögte otthon ezt a megoldást.
2015. szept. 4. 13:44
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit úgy érzem, hogy a jogos felháborodáson túl az is szerepet játszik, hogy Te sem, és a szüleitek sem nagyon kedvelitek a "kislányt"! 36 évesen nem kellett volna neki sem egy "gyerekkel" kezdenie, de ez már tény!

Le kellene ülnötök először a tesóddal és szüleiddel, és megbeszélni hogy ki mit szeretne, és hogy mik a gondok.

A szülők legtöbbje szívesen segít újra, és újra a gyerekeinek, mert a vér nem válik vízzé!

Lehet hogy az unokára is gondolnak.

Hol éltek az elmúlt 1 évben? Ki tartotta el őket?

2015. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem a te dolgod, ha szuleid beleegyeztek.

Gondolom ideiglenes megoldas ez, a no kap majd gyest . A testvered meg amibt elkezd dolgozni biztos elkoltoznek.

2015. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

hagyjuk már. ez így házasság? nem hiszem.

kisfiú nőjjön fel, dolgozzon, és menjenek albiba.


szülők helyében nem fogadnám be őket, ők főzték, egyék meg!

2015. szept. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

miért csak pár év mulva lesz munkája a fiunak?

azt a 2-3 millát miért nem lakásönrészbe fektette a csaj??a fennmaradó törlesztő kevesebb lett volna mint az albi...vagy nem dolgozott és felélték???


felelősségteljesek mondhatom,amugy teljesen igazat adok neked.

2015. szept. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

szép kis család :) először házasság, majd gyerek és utána összeköltözni a szülők nyakára :D értem én, hogy 36 éves, na de már a sorrenden elúszhat a dolog.


azt írod, hogy a szüleidet nem tehet ki ennek. pedig dehogynem! ha ők nem (mernek) tenni ezellen akkor látod, már meg is teszik. vagy lépnek a szüleid vagy lenyelik és eltartják. azzal gondolom te is tisztában vagy, hogy a szüleid nem fogják nézni, hogy az unokájuk éhezzen! az öcséd nagyon gyerek még (nem az életkora miatt), ki tudja, felfogja-e majd ebben a környezetben, hogy mi lenne az ő kötelessége. de nyilván így kényelmesebb...

2015. szept. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!