Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fel fogja-e dolgozni a kisfiam...

Fel fogja-e dolgozni a kisfiam, amit látott, megélt a rossz házasságunk miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon sokat veszekedtünk a férjemmel az elmúlt 1 évben.A kisfiunk 5 éves.Fél évvel ezelőtt már bántalmazott a gyerek előtt,akkor elköltöztünk,de visszakönyörgött.Nemrég újra bántott.Most már nem megyünk vissza.
2015. szept. 6. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ne hagyd hogy ebbe nőjjön fel én 15 körül voltam mikor ilyen volt az apám és a mai napig sirni tudnék ha erre gondolok
2015. szept. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtál.Rettegek,hogy már így is lelki sérült,és hogy majd ő is bántani fogja a nőket,mert ezt a mintát látta,nem lesz normális párkapcsolata.

Neked okozott gondott párkapcsolatban,hogy ezt láttad 15 éves korodig?

2015. szept. 6. 22:38
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
miel te nem tűröd, így nem az fog belé rögzülni, hogy ez helyes magatartás, hogy ez lenne a norma, tehát elnőtten nem jön elő tudatalattiból. azt látja így, hogy egy nő kiáll magáért és nem kell benne ragadni olyan kapcsolatokban, ahol egyik fél sérti/bántja a másikat. nem kell tűrni, nem lesz megalkuvó a gyermek, hanem egészségesen döntésképes.
2015. szept. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

*mivel

*felnőtten

2015. szept. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kicsit megnyugtattál.Vigyem pszichológushoz?
2015. szept. 6. 22:42
 6/13 anonim ***** válasza:

szerintem ha adsz neki kis időt hogy megszokja az új helyzetét, életét, és ezután is pl. zavartan viselkedne, vagy eltérően a megszokottól, vagy magatartásproblémás lenne, akkor lehet érdemes szakember tanácsát kikérni.


DE lehet hogy így frissiben sem árt pár tanács

2015. szept. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy elfelejti és megszokja az újat!! Ilyet ne mondjatok! Én is hasonlókat éltem át, és soha az életben nem fogom elfelejteni az emlékeket, pedig nem is öt éves voltam hanem fiatalabb. Azóta is küzdök a blokkjaimmal. De ne keseredj el mert ezt csak azért írtam, mert ilyenkor még teljesen visszafordítható! Viszont ha felnőtt koráig érlelődik ez benne, akkor már nagyon nagyon nehéz lesz onnan visszafejteni mindent. Úgyhogy pszichológus gyorsan!
2015. szept. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A válás is sokk lesz neki,ahogy ez is,amit lát.Rettegek,hogy nem lesz ép lelkű felnőtt.
2015. szept. 7. 02:22
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha már most elkezded gyógyítani (pl pszichológushoz vinni) akkor ép lelkű felnőtt lesz. Ez tényleg csak akkor lenne baromi nehéz ha felnőtt korában kapna észbe, hogy valami nincs rendben a lelkével.

Én ezt magamnál úgy tapasztaltam, hogy mondjuk ha egy kőhöz hasonlítanám a problémát, akkor az elején még egy kis kavics volt bennem, de mire felnőttem egy szikla lett. Ha nekem is segített volna kiskoromban valaki, akkor most semmi bajom nem lenne.

2015. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vidd gyerekpszichológushoz, ő segíteni fog. Tanácsot ad neked is, és kirajzoltatja, stb. a fiadat. És bármennyire is könyörög, NE menj vissza, mert AZZAL ártasz csak igazán a gyerekednek.


És ne félj, ettől még nem fogja verni a nőket, ahhoz hosszabb ideig tartó "élmények" kellenek - egyébként pedig a válást nem sokként fogja fel, hanem megkönyebbüllésként.

Hisz érzi, hogy amiben most van, az rossz.

2015. szept. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!