Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenhol csak olyat olvasok,...

Mindenhol csak olyat olvasok, hogy a feleségnek fontosabb a gyerek, mint a férje. Mi van azokkal, ahol ez fordítva van és a férj van oda a gyerekért?

Figyelt kérdés

Nálunk,ha apa hazaér, csak a gyerekre figyel. Sokszor közös programot szervez vele, hogy én tudja pihenni, de így akkor vele sem vagyok együtt. Nekünk 3 év alatt 2x volt közös esténk. Este megeszik,amit főztem aztán mennek együtt fürdeni. Őt kéri a gyerek, hogy altassa. Altatás után igényli a nyugalmat,ilyenkor 10/9 számítógépen játszik.

Ha beszélek és a gyerek a szavamba vág,akkor őt figyeli, őt hallgatja, nem engem. Éjjel a gyerekünk őt hívja, ő meg persze mellette alszik tovább. Hetek óta nem ébredtem a férjem mellett. Ha szóvá teszem, hogy nekem kevés, amit a kapcsolatban kapok, az a válasz, hogy én vagyok a felnőtt, nehogy már rám is figyelni kelljen, és hogy ő próbál nekem segíteni. Ami igaz is. De rám nem jut sem ideje sem energiája. Tanácstalan vagyok. Túl sokat várnék el, igaz? Hisz mindenki álma egy olyan apa, aki ennyi mindent levesz anya válláról. Igaz?


2015. szept. 8. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem vársz el sokat, mert jogos igény, hogy ne csak jó apa legyen, hanem férj, férfi, társ is!
2015. szept. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nincsen ezzel baj, elvileg. nálunk közös vacsi, itt lehet beszélgetni (mondjuk a gyerkőcöt meg kell tanítani, hogy ne vágjon bele anya szavaiba, hanem várja meg míg befejezi) Vacsi után ő fürdeti a gyerkőcöket, mindkettőt. Ő mond mesét, és ő vele alszanak el. éjszakát végig alusszák. Míg ők elkészülnek az alváshoz én rendbe rakom a konyhát, letusolok. Ha a gyerekek elaludtak akkor tudunk egymásra figyelni, és ez kell is, ha nem is állandóan. A gyerekek egész nap velem vannak, mert a férjem csak estére ér haza. Szerintem jogosan cuppanak ilyenkor az apjukra, és jogos, hogy ő velük szeretne lenni! Ettől még engem is szeret!
2015. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Együtt tudok veled érezni. Szülés után én mindent megtettem, hogy jó anya és feleség is legyek. Tudatosan figyeltem a férjemre is, de falakba ütköztem. Csak a gyerek számít, úgy érzem én már nem. Mintha csak cseléd szetepben lennék itthon. Kiszolgálom őt és a gyereket. Az a különbség, hogy ő viszont itthon semmit nem segít. Ha hiszti, nyavajgás van csináljak rendet, csendet. A gyerek akarata szent és sérthetetlen. Ha a szavamba vág a kicsi, persze rá figyel.. csak kényrzteti. Nevelésnek nem nevezném. M ár 2 éves a kicsi, nem tudom meddig mehet ez így. Beszéltünk már erről kismilliószor. Sokszor úgy érzem csak a számat tépem, de moszanában mintha próbálna változni pozitív irányba. Földbe tudja ez döngölni az embert mert szar anyának érzem magam, nőnek meg egyáltalán nem.
2015. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!