Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lennétek szülész-nőgyógyászok...

Lennétek szülész-nőgyógyászok vagy szülésznők úgy, hogy nektek esélyes, hogy nem vagy nagyon nehezen jönne össze a baba?

Figyelt kérdés
A kérdés persze olyanoknak szól, akik amúgy szeretnének valamikor gyermeket.
2015. szept. 9. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy dolgoztam eü-ben (többek között voltam szülészet gyakorlaton is), hogy nekem azt mondták, hogy csak nagyon nehezen fog összejönni, ha összejön egyáltalán. Nem volt rossz így sem, sőt, különleges élmény maradt az életemben, hogy láttam szüléseket, császárokat. Az más kérdés, hogy míg ezeket megéltem, pontosan tudtam, hogy mit nem akarok majd megtapasztalni az életben. Ahogy ezt sok más eü-s ismerős is elmondta, aki ilyen helyen dolgozott. Olyan szülészorvost is ismerek, aki inkább otthon akart szülni, mint kórházban. Azóta lett két gyermekem, szerencsénk volt :)
2015. szept. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, nap mint nap képtelen lennék átélni egy ilyen helyzetet.
2015. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Védőnőként dolgozom, viszonylag nehezen jött össze a gyerkőc, és nekem a várakozás időszaka alatt nagyon nehéz volt lelkileg ez a szakma. Látni, amikor csak azért születik meg egy baba, mert nem volt pénz abortuszra, vagy bántalmazó családba született, stb.. Én amúgy is érzékeny vagyok, ezt hozzá kell tenni.
2015. szept. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szülésznő vagyok. Ugyan nálunk nem volt probléma, de egy kolléganőmnek nem lehet saját babája. Ezt már akkor is tudta, mikor ezt a hivatást választotta. Azt mondja, nem bánta meg. Ha egyszer neki nem lehet, örül, hogy másnak segíthet ebben a helyzetben.

Illetve egy szülész-nőgyógyász doktornőt ismerek, aki a 2. lombikon van túl sikertelenül, de nem látszik rajta, hogy ez a munkájában zavarná. De biztosan minden szülésnél fáj a szíve :(

2015. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én nem.

csak mert én pl bébiszitter voltam fiatalon, hol egyik családnál, hol másiknál(külföld, ott lakásos munka)és egy idő múlva azon kattogtam egyfolytában, hogy már rég ideje lenne a sajátjaimat nevelnem, mit keresek én másoknál presztrálni, a következő álláskeresésénél bébiszitterként már nem is kerestem állást soha többé.

2015. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*pesztrálni
2015. szept. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Érdekelne még több ember véleménye is:)
2015. szept. 9. 17:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Szülésznő vagyok, több olyan munkatársam is van, akinek nehezen jött össze. Az egyik éppen az újszülött osztályon dolgozott évekig, a másik a terheseknél és szülőszobán. Van akinek több mint 20 beültetése volt, mire sikerült összehozni. És olyan is, aki végül örökbe fogadott. És tudom, hogy volt aki azért viselkedett bunkón olyan terhessel akinek több abortusza is volt már és így is mindig terhes lett, mert neki nem jött össze.

Szerintem nem szabad keverni a munkát és a magánéletet. Ebben az esetben persze ez nem egyszerű.

2015. szept. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!