Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Feszített munkatempó befolyáso...

Feszített munkatempó befolyásolhat egy korai terhességet?

Figyelt kérdés
Mensim még nem késik, de LEHET, hogy babét várok, halvány pozi lett a tesztem. A jövő héten első 3 napján rengeteg fizikai munka és stressz vár rám. Az emelgetést igyekszem kerülni, de pihenni, ülni nem lesz időm. Árthatok így ezzel ilyen kezdeti szakaszban?
2015. szept. 13. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem jó de én is dolgoztam 5 hetesen tudtam meg. Fizikai munka plusz 6 fokba télen nyáron 3 műszak és sok emelgetés. Éjszakás voltam mikor kiderült utána már nem mentem. Megértették mert a cég nem tud könnyebb munkát biztosítani. Szerencsére nem lett baj.
2015. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazság szerint még nem is biztos a terhesség, még az sincs, hogy lazára veszem a dolgokat, mert rosszul járok ha nem teljesítek 100%osan, de ehhez hajtani kell.
2015. szept. 13. 13:02
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Aznap amikorra nem vártam egy 300 kilós szerszámot ahogy daruzni akartam le, beakadt a felfogó lapba, kb 150-es pulzussal háromszor akkora fejjel álltam le ráncigálni, remegtem az idegtől, hogy az életben nem szedem le.. kb negyed óra múlva sikerült, muszáj volt megoldani. Másnap lett pozi a tesztem, azóta 38 hetes vagyok. Őszinte leszek.. nagyon aggódtam. Akkor és ott is tudtam, hogy ez nagyon nem tesz jót, sem az ideg, sem az erőlködés. De utólag belegondolva, ha a baba nem lett volna elég életképes, ott elment volna. De ha egy baba nem elég életképes, akkor folyamatos pihenés mellett sem feltétlen marad meg, kíméletes életmód mellett is elmegy.
2015. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van, hogy árt, és van, hogy nem. Nem lehet előre megmondani. Én, amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok, pont egy büfében dolgoztam, alkalmi jelleggel (nem ez a főállásom, csak beugrottam segíteni egy hétvégére), és rekeszeket is pakoltam, na meg álltam reggel héttől este tízig.

Szerencsére nem lett semmi baj, azóta már 17 hetes terhes vagyok :)

De nem lehet garantálni, hogy nálad is így lesz. De azt sem mondom, hogy most előre kezdj el félni mindenféle fizikai megterheléstől, mert amíg ki sem derült biztosan, hogy terhes vagy-e, addig ez eléggé elhamarkodott lépés lenne. Persze azt jól teszed, ha kerülöd az emelgetést, de az, hogy ülni nem nagyon fogsz munka közben, az szerintem egy egészséges terhességre nem szabad, hogy hatással legyen. Ha emellett nem marad meg, akkor valószínűleg mástól is ugyanúgy elmenne.

2015. szept. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!