Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátnőm gyereket akar, de...

A barátnőm gyereket akar, de én még várnék. Többi lent?

Figyelt kérdés
Teljesen kiborul pár havonta (épp most is ilyen) és kezdek aggódni hogy esetleg ez nem-e valami más miatt van benne ennyire. Egyszerűen nem értem hogy miért nem bírja felfogni hogy még nem tartunk ott anyagilag...Kb 120 marad a fizetésemből bejárás után, ami véleményem szerint minden, csak nem elég a gyerekvállaláshoz (legalábbis a normálishoz). Esetleg ötletek hogy mit csináljak h eltereljem a figyelmét? Hozzáteszem egy kismama, vagy egy babakocsit toló anyuka látványától is kiborul látszik hogy majd elsírja magát (ami otthon dugiban meg is tőrténik), ami elég furcsa egy 21 éves fiatal nőtől.

2015. júl. 3. 13:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%

Pedig azon kívül, hogy leültök és megbeszélitek, nem igazán tudtok mást csinálni.

Vagy tűzz ki tervet: ha ledolgozott 2 évet, hogy megfelelő GYED-et kapjon, akkor belevágtok.

Amúgy dolgozik már, mióta, mennyi a fizetése?

2015. júl. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán nem fura ennyi idősen gyerekre vágyni.

Az, hogy te nem akarsz gyereket, egyértelmű.

Vagy tudtok kompromisszumot kötni, vagy vége lesz.

Az ő vágyait is el kéne kezdened tisztelni és nem lenézni érte. A gyerek utáni vágy nem mindig társa a józan észnek, ez ösztön. Támogasd benne, tervezz vele együtt, legyen egy néhány éves tervetek, hogy mikor értek el oda, hogy babátok legyen, tudja pontosan az elképzeléseidet, és hogy mit gondolsz. Mondjuk, hogyan gondolod növelni a bevételeteket, hogy gyereket tudjatok vállalni?

2015. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek a 2. válaszolóval.

Annyit tennék hozzá, hogy nézz erősen magadba: Neked kellene-e most a gyerek, ha lenne annyi fizetésed, vagy akkor is várnál? Ha igen, kb. mennyit.

A párkapcsolat bármennyire nem szeretünk róla beszélni, sok szempontból olyan mint egy szerződés. Én ezt szeretném, Te azt. Hogy oldható meg? Hogy oldható meg még egyszerűbben, jobban? Ki mit tesz érte? Jó e az mindkét félnek? Ha nem akkor mivel lehet kompenzálni a rosszat? Ha nem megoldható a cél akkor helyettesíthető-e, ha nem helyettesíthető mi legyen, stb.

Persze van, ahol egyetértés van és ezekre nincs szükség, de ha nincs akkor nem elég az úgyisszeretjükegymástmajdmegoldódikvalahogy.

2015. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Első: igen ezt is mondtam neki hogy kell hozzá 1-2 év.



Második: én is szeretnék gyereket és tiszteletben is tartom, de ha nem engedhetjuk meg akkor nincs mit tenni. Amúgy most fejezte be az érettségit, állás kereső. A plusz bevételhez alapok kellenek: kapcsolatépítés nagyon jól megy és rengeteg munkám LENNE ha lenne autó... (nagy anyagi hátrányból indultam, munka mellett csinálom az érettségit amit már több éve csak tologatni tudok a munka miatt... talan jövőre 25évesen meglesz, így talán érthetőbb hogy miért mennék inkább a biztosra) Viszont ugye minden pénz: autó, jogosítvány, eszközök és a "befutási idő". Én megértem hogy nehéz lehet "csóró" szemmel nézni a dolgokat úgy hogy náluk apja 6 gyereket eltartott erőlködés nélkül, de a matek ne legyen már ennyire nehéz. Attól tartok hogy ez rámehet a kapcsolatunkra, mert így hogy tudom mit akar és ugye ő tudja hogy én még nem, így nem igazán élvezetesek az együtt létek... pontosabban hogy ezek kattog az agyam. Főleg amiket a facebookjában olvasgattam... valami barátnője javasolta neki hogy rongálja meg a gumikat, meg hogy legyen felül és próbálja meg elérni hogy benne mennyek el. Barátnőm erre azt írta hogy az szemétség lenne, de hát ugye ha egy nő gyereket akar... ki tudja mikor szakad el nála valami

2015. júl. 3. 13:32
 5/28 anonim ***** válasza:
75%

Akkor pláne kellenek a tervek. Hogy belátható legyen számára is, hogy mi mikor érhető el.

Azt meg neki kell megértenie, hogy mindenki máshonnan indul.

2015. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem mond meg neki,hogy ha dolgozik 2 évet akkor jöhet a baba. Addig pedig csináljatok programokat,élvezzétek hogy ketten vagytok. Mond meg azt is neki,hogy úgy se jönne egyből össze a baba,mert aki Ennyire rágörcsöl annak általában hónapokba telik. Mond el neki mennyire szereted őt és vele tervezel mindent. Addig akár meg is kérhetnéd a kezét. Akkor azzal lenne elfoglalva.
2015. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
56%

beszéld meg vele

és figyelj a védekezésre!!!!

2015. júl. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
83%

Nekem kicsit úgy tűnik, hogy végzett az iskolával, és talán megijedt a munkavállalástól. Ehhez képest egyszerűbb útnak tűnik a gyerekvállalás.


Kösd ki, hogy amint másfél évet ledolgozott, te magad dobod ki a gumit az ablakon.

2015. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
61%

Nulla munkával max gyed+családi lenne az ő bevétele ami egy babával elég kevés....azért neki is be kéne látnia hogy mig terhes még táppénzre se jogosult igy...miből akar mindent megvenni ami egy babához kell?meg utána is nem kevés pénzbe kerül még ha sporoltok akkor is.

ha egy normális munkahelye van akkor a gyed + családi amit kap átlagban 100e lenne,ami mégis jobb mint a gyes (25ezer ft kb)


Egy gyerek nem csak annyi hogy tologatjuk a babakocsiban az utcán...

Akár menj el vele boltba hogy lássa mennyibe kerül egy csomag pelenka,és kiszámolhatjátok mennyi lenne csak EZ egy hónapban...hogy a többiről ne is beszéljek....



Dolgozzon,a saját érdekénben...ezt egy felnőttnek meg kell értenie.

2015. júl. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%
előző vagyok,elirtam,szoval munka nélkül nem gyed hanem gyes jár csak.
2015. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!