Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a gyermek otthonban...

Milyen a gyermek otthonban lenni? Ha ki kerülök mit kapok utána?

Figyelt kérdés
Önkéntesen szeretnék gyermek otthonba menni és azt szeretném megtudni, hogy milyen bent élni? Saját cuccaimat be lehet vinni? Barátságosak az emberek? Illetve ha ki kerülök onnan akkor kapok lakást vagy kis pénzt, hogy tudjak kezdeni magammal valamit? Én úgy tudom, hogy ha betöltöm a 18-adik élet évemet akkor kapok utána adnak lakhatást. 2 hónap múlva leszek 18 éves addig szeretnék bemenni.

2015. szept. 13. 15:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez nem úgy megy, hogy te be akarsz menni és akkor mehetsz. Pláne, hogy majdnem 18 vagy. Két hónap múlva nagykoru. Mire megvizsgaljak a helyzetedet, hogy indokolt e, már nagykoru leszel. Nem vesznek be.
2015. szept. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
önkéntesen nem mehetsz be, ha baj van otthon a gyámügy is megbizonyosodik róla.ez egy hosszú folyamat,rég betöltöd a 18-at mire tényleg bemehetnél. nem hiszem,hogy adnának bármilyen pénzt. bár egy ismerősöm gyermek otthonban élt és utána koliba került gimi miatt, amit kifizettek neki. hogy az a pénz honnan jött azt nem tudom, de mivel nem voltak szülei,ennyiben segített az állam. szerintem ne akard megtudni milyen lehet így élni. amúgy nyílván a saját cuccait viheti az ember, ez nem börtön.
2015. szept. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%
Érdekes hozzáállás, hogy már tartod a markod a semmire. Pofám leszakad.
2015. szept. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a pénz a családi pótlék, második, amit a nevelő otthonban elő gyereknek az állam nem fizet ki, hanem amikor ki kerül a gondozasbol egy összegben kap meg. A kérdező a semmit szeretne egy lakást és pénzt. Ha ez így menne, kérdező, kb mindenki eltörlése 2 hónapot egy nevelointezetben
2015. szept. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Még be sem töltötted a 18-at, már az ingyenélésen jár az eszed? Nem semmi.

Szerencsére nem úgy megy, ahogy azt Móricka elképzelte.

2015. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
igen. kapsz egy belvárosi 100m2-est lakást+2 millió forint kezdőtőkét,hogy ne legyenek gondjaid egy darabig. kár,hogy csak 2 hónapig tudnál menni, ha többet lettél volna,egy costa ricás nyaralót is adtak volna ahogy betöltöd a 18-at. ez jár természetesen.
2015. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
De tényleg ennyire hülye vagy 18 évesen?
2015. szept. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erövel akkor minden majdnem 18 éves beiratkozna 1-2 hétre a szülinapja elött, majd kisétálna a szülinapján a lakáskulccsal a zsebében meg 2-3 millával a számláján. Aha, logikus.
2015. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Gimiben volt egy szobatársnőm, aki önként akart otthonba menni, mert a szülei nagyon ittak. Nem tudom a körülményeit, de őt bevették. A koleszból mindig oda ment "haza".


Érettségi után sokáig olyan albérletekben lakott, amit hatod meg nyolcadmagával vett ki, szóval nem hiszem, hogy túl sok zsetont kapott az államtól. De ő szorgalmas és rendes volt, hosszú évek munkája után le is diplomázott, és bár tudtommal még mindig albérletben, de már sokkal rendezettebben, reményteljesebben él, szóval halad szépen előre.


Neked is azt tudom mondani, hogy legyenek konkrét terveid, és sok erőd, szorgalmad.

2015. szept. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
az lemaradt, hogy a szobatársnőm akkor 14 éves volt, amikor otthonba került.
2015. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!