Gyerek elhelyezés?

Figyelt kérdés

Az alábbi kérdéssel fordulnék hozzátok.

Kezdeném az előzményekkel:

Anyám évtizedek óta szenved erős alkoholizmusban. 5-en vagyunk testvérek van egy bátyám aki 26 éves,külön él a szüleinktől segélyen még nem volt értelmes munkahelye csak közmunka. A barátnőjével és apósávval él együtt aki szintén alkoholista.

Van egy 20 éves hugom aki nappali tagozatos szakközép iskolába jár.

Van két öcsém az egyik 16 éves a másik 10 éves.

Én 23 éves vagyok technikusi végzetséggel majdnem 2 éves munkaviszonnyal és határozatlan idejű szerződéssel.

Jelenleg a vőlegényemmel élek együtt aki gépészmérnöki végzetséggel jelenleg is a szakmájában dolgozik, több mint 5 éve jó fizetéssel.

A bátyám a nagyobbik öcsémet nem tudom miért,de már teljesen ellenünk hangolta és hasonló életút elé néz mint ő.

A kisebbik öcsém ragaszkodik hozzánk,de nála is próbálkozik.

A még otthon lévő családtagok közül csak apum rendelkezik biztos jövedelemmel.

Sajnos ezen nem túl sok jövedelem nagy része és a gyerekek utàn járó támogatás is anyám kezében kött ki amit nem a szükséges dolgokra ha nem a saját ital készletére fordít.

A húgomnak fél éve van még az iskolából jelenleg is ösztöndíjas és ha befejezi Pesten szeretne elhelyezkedi és letelepedni.

Apumnak úgy néz ki,hogy következő hónap elejével megszűnik a munkahelye. Ezek után külföldön van lehetősége elhelyezkedi, de onnét csak 1-2 havonta fog haza járni.

A kisebbik öcsémet féltem a jövendőbeli körülmények közt otthon hagyni anyámmal.

Szerintetek,hogy tudnám elérni azt,hogy az öcsémet törvényesen is magamhoz tudjam venni?

A nagyobbik öcsémen ( nem anyagi okok miatt) sajnos már nem tudok segíteni,de ártani se szeretnék neki.

Kérlek adjatok tanácsot abban,hogyan oldjam meg ezt a helyzetet a legkevesebb bonyodalommal.



2015. szept. 14. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet anyudda beszélni, hogy magadhoz veszed az öcsédet, de ne féljen a vele járó támogatás maradjon inkább, csak a gyereket engedje?
2015. szept. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Fordulj a gyámhatósághoz és mondd el a helyzeteteket
2015. szept. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te magad jelentheted a helyzetet a gyermekvédelemnél, gyámhivatalnál. Hosszas vizsgálat lesz, de szerintem jó esélyed van, ha mindent bizonyítani tudsz, és az öcsi is együttműködik és szeretne veletek élni. Kezdeményezned kell, hogy te legyél a törvényes gyámja. De mivel apukád is képben van, ez lesz annyira egyszerű, nem tudom, hogyan működik ilyen esetben.
2015. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Jó esélyem van? és ha nem ítélik nekem,akkor hová kerül? Mi lesz vele?

Sajnos nem lehet vele ésszerű keretek közt beszélni.

Apumnak mondtam,hogy szívesen magamhoz veszem a kicsit,iskoláztatnám,de a válasza az volt,higy nem tudja.

Én meg tudom,hogy ha kimegy külföldre mi lesz a vége a dolognak.

Nem lesznek a számlák fizetve,nem lesz a gyerekekkel foglalkozva és el lesz hanyagolva minden és mindenki :(

Sajnos már nem egyszer fordult elő,hogy anyám nem fizette ki a számlákat amit el is titkolt és kikapcsolták a villanyt.

2015. szept. 14. 22:30
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
a tények viszont azok, hogy a gyerekek iskoláztatva vannak, és rendes embert faragott belőlük így is, nem tudom van e értelme harcnak bíróságon a saját anyud ellen, a legsúlyosabb ítéletként is elengednék, ha megígéri az elvonót(habár laikusként gondolom)
2015. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*szóval én még mindig javaslom első körben humánusan megpróbálni, beszélni vele, csupán megszokatni a gondolattal, hogy átveszed a felelősséget a válláról, segíteni szeretnél ezzel rajta is, vagy egyéb szép csomagolásban előadni
2015. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nézd, esélyed nulla. A gyerekek el vannak látva, apádnak van munkája. Ha nem lenne se lenne elegendő ok arra, hogy a gyereket kiemeljek a csaladbol, ugyanis önmagában a kevés jövedelem nem számít. Az sem, ha külföldön fog munkát vállalni.
2015. szept. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az se számít,hogy az anyjuk alkoholista?
2015. szept. 15. 09:12
 9/9 anonim ***** válasza:

De számít, csak ahogy írtam, ott jön a hosszú és nehéz bizonyítási eljárás. De az öcséd elmúlt 10 éves, az ő véleménye számítani fog. Első helyen fogsz állni, a családtagokat veszik elsőnek a listán. De mondom, van apukád is, meg minden...

Miért nem költözteted el magadhoz simán, anyukád meg marad az "anyja", papíron minden a régiben, csak te gondoskodsz róla? Ideiglenes bejelentitek hozzátok. Szerintem menj el a gyermekvédelemhez és kérj tanácsot, elég egyedi eset.

2015. szept. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!