Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a babona, hogy várandós...

Mi az a babona, hogy várandós nő ne menjen temetésre?

Figyelt kérdés
Apósom halt meg, úgy gondolom ott kellene lenne, de csomóan, mondják, hogy ne menjek. Miért? Nem értem. Amúgy jól vagyok, még csak 13 hetes.
2015. szept. 18. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam erről. Voltam várandósan temetősen, kétszer is. Természetesen menj el az apósod temetésére!
2015. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%

Ha apósod miatt nem is mennél, menj a férjed miatt, akinek támogatásra van szüksége.

Nálunk a nagymamám temetésére a sógornőm azért nem jött csak el, mert arra a hétre volt kiírva szülni. Ez más helyzet, ezt megértik. 13 hetesen simán elmehetsz, ha nem rendelt szigorúan fekvésre a doki. Legfeljebb kérsz egy széket.

2015. szept. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy ott a helyem, csak nem értem miért mondják többen, hogy ne menjek. Volt aki egyenesen csodálkozott, hogy menni akarok és a babonára hivatkozott, de nem tudom mi a babona alapja, ezért értetlenül néztem. Hátha itt valaki tudja.
2015. szept. 18. 10:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá annál az ismerősnél!

Én se hallottam még róla. Nem babonából, hanem csak azért nem mentem, amikor kellett volna, mert épp 40 fok volt és már a végén jártam dagadó lábakkal, kompressziós harisnyával, trombózishajlammal.

2015. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ezek az ősrégi babonák, hogy amit az anya lát, az hatással lesz a magzatra. (Békát lát - kopasz lesz a gyerek, halat lát - dülledt szemű lesz, birkát lát - göndör hajú lesz stb.) A halál, halott ember látása is biztos "rontást" okoz. Mivel nem a bibliai időkben élünk, nem hiszem, hogy adnod kéne ezekre az ásatag csacskaságokra. Legyél a férjed mellett.
2015. szept. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt találtam, hogyha temetésre megy a kismama, besárgul a gyerek.

De a sárgulás teljesen normális.

Végigolvastam egy sor babonát, és szerintük hermafrodita a lányom :)

kisbabanaplo.com/ime-nehany-babona-amit-meg-oseink-figyeltek-meg-a-terhesseg-kapcsan/

2015. szept. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!