Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismertek olyan anyukát, aki...

Ismertek olyan anyukát, aki 2-3 vagy több gyerek mellett is folyamatosan tanul?

Figyelt kérdés
Érdekelne a napi beosztás, tippek és tanácsok. Hogyan spóroltok időt a tanulásra, ki vigyáz addig a gyerekekre, stb. Minden ilyesmi érdekel. 2 gyerekkel diplomázom, és tovább szeretnék még tanulni, és még tervben van 1-2 gyerek is. Szervezési tanácsok érdekelnek, ki-hogyan csinálja, hogy megmaradjon az idő a gyerekekre, háztartásra, de jusson idő saját magamra, és a tanulásra is. Jah, és az első két gyerek 3 év alattiak, még nem járnak oviba.
2015. szept. 18. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Szia. Nekem ikreim vannak. 1,5 évesek voltak, amikor elvégeztem az utolsó évet az MA-n (miattuk halasztottam). Főleg a férjem segített, szerencsére rugalmasan dolgozik. Nekem muszáj volt otthonról elmennem, hogy tanulhassak, mert a lányok tuti nem hagytak volna, plusz én is azt füleltem volna, mit csinálnak. A könyvtár volt a törzshelyem. Nagy néha a nagymama jött el, főleg az utolsó időszakban, heti egyszer fél napig vigyázott a lányokra, de házimunkában nem segített, úgyhogy nem volt nagy könnyebbség. Még szoptak is, két éves korukig. Szereztem bébiszittert, de pont a kritkus időszakban (államvizsga, diplomamunka) lelépett, úgyhogy nélküle oldottuk meg. Néha hajnal 4-ig tanultam, írtam a szakdolgozatot. Végül meglett, és jól is sikerült. Két évesek voltak, amikor visszamentem dolgozni. Egy évig nem tanultam, csak a felvételire :) Nem is tudtam volna, mert folyton betegek voltak a bölcsi miatt.

Kiscsoportosok lettek, és akkor elkezdtem nappalin a doktorit. Fél állásban dolgozom az eredeti munkahelyemen.

Húzós, de megéri. Szigorúan beosztom minden időmet. Minden nap foglalkozom a gyerekeimmel, és igyekszem, hogy a hétvége, legalábbis a vasárnap 100%-ban a családomé legyen - olyankor nem veszem elő a tanulást.

Meg lehet oldani, ha fárasztó is. És azért ez nem egy orvosi, hanem egy bölcsész szakma. De szeretem csinálni, és ahogy képzettebb leszek, jobban is keresek valamivel.

Szerintem olyan vágjon bele, akinek 1. nagyon támogató a háttere és 2. rengeteg az energiája.

2015. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én jövőre orvosira megyek :D

igaz csak egy kisfiam van még aki 2 éves.de remélhetőleg addigra úton lesz a kistesó is.

nekem anyósom nagyon sokat segít, hogy tanulhassak. még külföldön éltem délutáni alvási időben tanultam és este.napközben meg a kisfiammal játszottam és vezettem a háztartást.

2015. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az orvosi az én gondolatomban is megfordult. Régi álmom. De nem látom az utat, hogyan lehet összeegyeztetni a családi élettel. Nappali tagozat, a neten levő órarendek szeint sokszor este6ig van óra + utazás. Félek, sosem lennék velük. És persze erre rájön a soksok óra tanulás itthon. Érdekel nagyon, te hogyan szervezed meg? Más lesz velük egész nap? Ki? Nekem nincs nagyi, max. havonta jönnek látogatóba. :(
2015. szept. 19. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!