Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukâk, ha kitör a háború...

Anyukâk, ha kitör a háború mit fogtok csinálni?

Figyelt kérdés
Aztbhiszem itt az ideje hogy elgondolkodjuk ezen. Ha a férjeinket behivjàk katonànak, mi mi tévők leszünk? 3 pici gyerekünk van, a férjem azt mondja hogy természetesen menni fog harcolni a hazàjàért ha szükség lesz rà. Énis mennék de a gyerekeimet nem tudom kire hagyni. Fogalmam nincs mi lesz, de naprol napra jobban fèlek. Ti hogy vagytok ezzel?

2015. szept. 20. 14:53
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
39%
Úgy, hogy ez nem választás kérdése sajnos. Ha ilyen helyzet lenne, meg kell tenni, amit kell, ilyen egyszerű. Készleteket kell felhalmozni, meg kell tudnod védeni magatokat. Én erre gondolok. És nagyon remélem, hogy megmarad a gondolat szintjén, nem lesz belőle valóság.
2015. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
35%

Nekem az, hogy itt vagyunk egy háború küszöbén, nagyon hihetetlennek tűnt eddig. De tegnapelőtt előttünk vonult el a migránsok hada, és már nem tűnik elképzelhetetlennek. Sőt! Egyre inkább azt érzem, hogy rohamosan közeleg az idő!

Nálunk is 3 kisgyerek van, a legidősebb még csak 7 éves. Nem tudom mi lesz velünk, ha a férjemnek mennie kell.

Már beszélgettünk róla, hogy fogjuk magunka és mi is elmenekülünk. De hová???

2015. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 A kérdező kommentje:
Ezen enis gondolkodtam. A legjobbnak Orosz tünik, nagyon jó kormànyfővel es hadsereggel. Tőlük mindenki retteg, senki nem meri megtàmadni őket. Viszont a gond az hogy nincs megtakaritott pénzünk, nemtudunk menekulni sajnos.
2015. szept. 20. 15:16
 4/54 anonim ***** válasza:
81%

Milyen háború? Melyik kormány indítana háborút ellenünk?? És milyen okkal? Mit nyernének vele? Miért állna érdekükben?


Erre most nagyon nincs reális veszély. Ráadásul NATO tagok vagyunk, esetleges támadás esetén (amit ismétlek, nincs rá valós esély) a NATO kontingens is a mi oldalunkon harcolni, kivéve, ha kihátrálunk az EU-ból és NATO-ból is.

2015. szept. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
85%
Én is azt kérdezem, hogy ki támadna meg pont minket és miért?
2015. szept. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
Utolso elotti irtam privit. Kedves utolso, ahogy vesszuk mar eleg szepen meg vagyunk tamadva. Es rank haragusznak mert nem engedjuk oket tovabb. Ha ug vesszuk a hatarokon mar haboru van. Egeszen addig nem is zavar annyira, csak a gyerekeimet feltem iszonyatosan.
2015. szept. 20. 15:48
 7/54 anonim ***** válasza:
43%

Jaj, nemár... Nem lesz semmiféle háború, feleslegesen hergeled magad.

Én éppen a második babámat várom, nem vagyok hajlandó terhesen ilyen hülyeségeken parázni. Egyébként meg riogatástól függetlenül egyszer el fogunk menni innen, eszünk ágában sincs végleg itt maradni, de Oroszországba biztos nem mennénk, undorító az ország belpolitikája, Putyin meg egy elmebeteg zsarnok. Köszi, de nem, Orbán után majd pont egy hasonszőrűre vágyik az ember...

Mi leginkább valamilyen skandináv országban gondolkodunk, Svédország, Norvégia, vagy leginkább Izland. De nem most lesz az, hogy elköltözünk, most egyelőre túl jól állnak a dolgaink ahhoz, hogy mindent itthagyjunk.

Amúgy meg, ha itt harc vagy akármi lenne (ami nem lesz), abban a pillanatban lelépnénk innen. Nekem ez az ország sosem ért annyit, hogy bárkinek is érdemes legyen meghalnia érte. Ez csak egy hely, ahol lakunk, ennyi.

De szerencsére nincs is reális esély arra, hogy ez megtörténjen, csak a kormány imádja riogatni a népet, Viktor így akar választást nyerni, hogy a megmentő szerepében tetszeleg. Most jól beszaratja azt, akit be lehet, aztán majd előadja, hogy ő húzta ki az országot a kakából, és a sok birka meg ész nélkül szavaz majd rá.

2015. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
68%

Pont annyira van háború a határon, mint 2006-ban a TV előtt.


Ezek az emberek épp a háború elől menekülnek, ha nem tűnt volna fel. Nem lesz itt semmilyen háború.

2015. szept. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon unatkozol?
2015. szept. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
79%

Milyen háború? A menekültek? Nem baj, hogy ők fegyvertelenek, és eszük ágában sincs háborúzni, mert az elől menekülnek???

Amúgy ha ekkora gáz lenne, tesóm segítene (egy 2,5 éves fiam van). Neki 1 éves a kislánya. Őt nem vinnék be, mert gerincsérve volt. Beszél nyelveket, van pénze (nekünk is van megtakarítás), úgyhogy ő biztosan segítene.

De én ettől nem félek, hogy a férjemet behívják.

2015. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!