Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Melyik...

Mi a véleményetek? Melyik időszak a "jobb"?

Figyelt kérdés
Amìg pici a baba vagy inkàbb ovis korban esetleg iskolàs korban könnyebb anyagilag a gyereknevelés?
2015. szept. 21. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem piciként a legkönnyebb. még úgy is ha sok pénz elmegy gyógyszerekre. a legnehezebb az iskolásan, akkor már a könyvekre, osztálykirándulásra, osztálypénzre könnyen elmegy sok pénz, és a ruhák is drágábbak mint a babaruhák.
2015. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek, egyre többe kerülnek...
2015. szept. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk most ovis, sokkal kevesebb a kiadás.
2015. szept. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Nekünk mire megszületett millió felett volt. Orvos, babaszoba, a rengeteg holmi, babakocsi. Aztan mivel jól betáraztunk 3 hónapig semmi sem kellett es utána is "csak" a ruhatár csere a gyors növekedes miatt, illetve a korosztálynak megfelelő játékok. Aztán egyéves korában játszótér a kertbe stb. Most két évesen az őszi ruha, cipő 80 ezer volt es a telre meg semmit sem vettem. A rengeteg egeszseges elelmiszerről ne is beszéljünk, mi reggel facsarunk zöldseg, gyümölcs levet... annyi minden van, hogy szerintem ez az összeg nem fog változni csak másra fog elmenni. Peldaul egyevesen 30 ezer volt a pelenka popsitörlő mondjuk ez az összeg ovis korban elég az ebedpenzre es egy fizetett foglalkozasra egy hónapban ( nem tudom, gondolom)
2015. szept. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A miénk most másodikos, ovis kora óta lényegesen kevesebb a kiadás, pláne egy babához képest. Se pelenka, se tápszer, ezek ugye húzós dolgok voltak. Sokkal tovább tud hordani egy-egy ruhát, pl. egy télikabátot akár három évig is (ha nem szaggatja szét), legalább is nálunk méretileg bírja ennyi ideig.

Maga az iskolakezdés drága dolog, de amúgy havi szinten nem vészes egy iskolás anyagilag, legalább is ha a babakorhoz viszonyítom. Persze, ebédbefizetés, esetleg valami külön sport, ami fizetős (bár az enyém a suliban jár külön foglalkozásra, ezeknek egyike sem fizetős), de a pici kori kiadásokhoz képest még mindig kevesebb az, amire most költeni kell. Legalább is én így érzékelem, de sosem számoltam össze tételesen, hogy havi szinten a gyerekre mennyi megy el.

2015. szept. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4-esnek van igaza sztem, kb. ugyanannyiba kerül, csak másra megy el.
2015. szept. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!