Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt olyan pillanata a terhess...

Volt olyan pillanata a terhességednek/szülésednek/anyaságodnak, mikor legszívesebben visszacsináltad volna a dolgokat?

Figyelt kérdés

Akár a terhesség vagy a szülés alatt, akár később a gyerek mellett volt ilyen élményed? Mi volt az? :)


Tudom, hogy a szuperanyáknak ilyen egy pillanatra sem fordul meg a fejében, így ez a kérdés a "halandó, néha hibázó, és néha elfáradó" anyukákhoz szól :)


Még csak most várjuk az első babánkat, de több helyről hallottam már, hogy lesz még olyan, amikor visszacsinálnám a dolgot :)


2015. szept. 23. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a szülőágyon minden épeszű nőnek megfordul a fejébe, hogy ezt mégse :D


terhességem alatt nem gondoltam meg magam egy másodpercre se, de végig nagyon nagyon vártam már, hogy túl legyünk rajta mert nagyon problémás volt a terhességem, végig feküdtem, hol kórházban, hol otthon, nem volt egy felhőtlen dolog :(

mióta megszületett, szintén nem gondoltam úgy, hogy mégse kéne, pedig már 6 éves, sok mindenen túl vagyunk :)


de a szülés közben tényleg voltak cifra gondolataim :D

2015. szept. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem tartom magam szuperanyának, ettől függetlenül nem fordult még ilyen velem elő...igaz, még csak 14 hónapos a babám, és egy tündér, minta baba, szavam nem lehet.
2015. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jajj, persze, nyilván én sem úgy értettem, hogy esténként morfondírozik-e valaki azon, hogy jobb lenne a gyerkőc nélkül.

Csak pl. mikor órák óta sír, te napok óta nem alszol és nem tudod mi a baja - ez az egyik szituáció, amit nekem felhoztak a kedves ismerősök.

A másik pedig, mikor elvágódik a bolt közepén, visít, mindenki titeket néz, téged méltat, ő pedig élvezi a helyzetet.


Ilyenekre gondolok :) Meg sem fordult a fejemben, hogy bárki is valóban visszacsinálná vagy akár 2 másodpercnél tovább ilyenre gondoljon :)

2015. szept. 23. 18:36
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első otthon töltött, átüvöltött éjszakán álltam a karomban a gyerekkel hajnali 3-kor, a párom feküdt az ágyon, a fejére szorított párnával, 4:30-kor kelt volna, hogy menjen dolgozni, anyám bejön a nappaliból és faarccal megkérdezi, hogy "miért sír?" és nekem fogalmam sincs mit csináljak, hogyan altassam el, és rájövök, hogy ez már minden éjjel így lesz. Na, akkor átfutott a fejemen, hogy soha többet nem szexelek.


Aztán elaludt, és álmában mosolygott egy kicsit, és mindent elfelejtettem neki. Aztán azóta az éjszakák sem ilyen szörnyűek már. :)

2015. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mondom, még alegnyűgösebb, leghisztisebb napján sem bántam meg hogy anya lettem - ahogy a kórházban sem amikor már a 2. hetemet töltöttem bent császár szövődmény miatt...egyszerűen én ilyenkor nem erre gondolok, hanem arra, hogy mit tehetek azért, hogy jobb kedve legyen, vagy esetleg arra gondolok de jó lenne ha már végre csönd lenne és elaludna, de arra sosem, hogy visszacsálnám...

2-es

2015. szept. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
egyébként igen, az elején nehéz, de aztán bele jön az ember, megtanulja hogy hogyan kell kezelni a hisztit, a nehéz napokat, a kezdeti káoszon urrá lesz, és akkor már nem jár ilyeneken az agya.
2015. szept. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szülés (másfél nap volt) és rémes kórházi élmények után az első 2 nem alvással töltött éjszaka után, sebes mellbimbókkal. Igen. Akkor azt gondoltam hogy "ez tévedés, inkább vissza az egész".
2015. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Vajúdás alatt igen, leszívesebben visszacsináltam volna az egészet.

Az első 1-2 hónapban már csak azt gondoltam 1-2-szer, hogy "kellett ez nekem...?". :)

2015. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amikor már másfél hónapja minden áldott alkalommal, amikor a férjemmel neki álltunk volna a dolgoknak (azaz szeretkezni akartunk) és észveszejtően elkezdett sírni, akkor összenéztünk a férjemmel, hogy na ne már, tényleg jobb, ha többet nem szexelünk, a végén még lesz még egy felügyelő tisztünk, és csak azt kérdezgettük egymástól, hogy miért nem húztunk óvszert, miért nem? :-) Akkor nagyon taccson voltunk, nem értettük, hogyan tudja két szobával odébb, három fallal közöttünk kiszagolni, hogy hozzám ér az apja. Ekkor volt egy éves. Következő héten elmentünk egy két éjszakás wellness hétvégére (nagyszülőkre bízva a fiunkat), és szerencsére lecsengett a dolog. De akkor úgy voltunk vele, ha még egyszer félbeszakít minket valaki, kiugrunk az ablakon.
2015. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mire a fiam 4 hónapos lett ,a férjemmel visszafordíthatatlanul eltávolodtunk egymástól.

bár akkor sem a gyereket bántam ,hanem azt ,hogy már most biztos hogy apa nélkül fog felnőni és hogy nekem sem gyerekkoromban és felnőttkoromra sem adatott meg a normális ,teljes család.hamar ugrottunk bele ebbe az egészbe ,de szerencsére napközben mikor a fiammal játszunk és nevedgélünk ,nagyon boldig vagyok.viszont mikor eljön az este ,és egyedül maradok a gondolataimmal ,vagy mikor ráeszmélek ,hogy nem csak anya vagyok ,hanem nő és ember is ,akkor szörnyen magányos vagyok ,és úgy érzem elrontottam az életem.de sosem tudnék a fiamra haragudni.

2015. szept. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!