Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen anyagiak mellé harmadik...

Ilyen anyagiak mellé harmadik baba?

Figyelt kérdés
Férjem keres 240 ezer ft körül, ehhez jön a családi juttatások. Hitelünk van, havi 60 ezer. Rezsi 40 ezer körül, télen fával fűtünk, úgyhogy ez mindig máshogy van. Nagyon elvagyok szomorodva :(
2015. szept. 25. 16:20
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
84%
nem könnyű helyzet! sok mindentől függ. jogosult vagy tgyásra, gyedre vagy csak gyesre? tudsz-e még egy darabig dolgozni terhesen? vissza tudsz-e menni korán -tehát van-e bölcsis férőhely, ha szükség lesz a keresetedre? mekkora a többi gyerek (mert egy iskolás általában azért többe "kerül", mint egy ovis vagy totyogó)?
2015. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
40%
erre max 1et vállaltam volna
2015. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
70%
Őszintén! Én 3-at sem vállaltam volna!
2015. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
88%
hogy jöttök ki a három gyerekkel? könnyen vagy épphogycsak?
2015. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi a teljes bevételetek? Családival, adókedvezménnyel, te GYES-eddel, stb.?

Meddig tart még a hitel?

Bölcsi van-e a közelben? Melóhelyed visszavenne 1 év után?

2015. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
76%
Tudatosan nem vállaltam volna 4. gyereket. De ha már így alakult megtartanam. Gondolom a gyerekek után sokminden megmaradt, ruhák, babakocsi, játékok, stb. Ráadásul sok családit, gyest, gyedet, ingyen tankönyeket és étkezést kaptok nagycsaládoskent. Később pedig ha megszorultok te is visszamehetsz dolgozni, 1 éves kor után már mehet bölcsibe, ha úgy alakul. Ne keseredj el, üljetek le a ferjeddel és beszéljétek meg.
2015. szept. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
62%

Te nem kapsz fizetést? Azt írtad a férjedé, meg a családi juttatások.? Az én férjem 160-180 at keres, én juttatásokkal együtt most csak 120-at.Most jön majd a harmadik.Nekünk 70 a hitel, meg nagy a ház, 150 körül jön ki a havi fix kiadás.Mi bevállaltuk.

De ez is baromira szűkös, ha megszületik a baba, akkor több lesz, de egy gyerekkel is több.

Nem biztos, hogy bevállalnám a 4.et.Utálnám magam egy életen keresztül, hogy nem tartottam meg, de azért is mert a már meglévőktől veszek el.

Ezt én a harmadiknál is érzem.Táppénzt kapok, gyakorlatilag 70ezerrel kevesebbet, mint ha dolgoznék, és nehéz. És nem akarom, hogy a kettő nagynak le kelljen sok mindenről mondani, mert itt a kicsi. De ezt csak te tudod, meg a férjed. Ő mit szeretne?

2015. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
82%
én nem vetetném el. 2 gyerek mellett még talán tudtatok volna minőségi életet élni ha te is dolgozni fogsz és lejár a hiteleteket. 3 mellett ez már úgy sem működne, 240 ezres fizetéssel, ha csak nem keresel majd mellette te is ugyanennyit. Akkor meg már olyan mindegy hogy 3 vagy 4, mert egyébként annyival nem kerül többe a 4. hogy az változtatna az életszínvonalatokon.
2015. szept. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
15%

Szia! Én tuti nem gondolkodnék rajta, hogy legyen-e 4. gyerek ha már ott VAN! Ne haragudj, de nekem ez elítélendő dolognak minősül. Mert ha annyira nem akartatok gyereket, meg kellett volna tenni mindent annak érdekében, hogy ne legyen. Ha nem szedhetsz gyógyszert (egyre több ilyen van) köttesd el magad, van már 3 gyermeked, elkötnének.

A 240 ezer nem is rossz fizetés. A 3 gyerekre a családi pótlék és az adókedvezmény is jelentős. Te nem dolgozol csak a férjed?

Nálunk a férjem 140-160 körül kap attól függ mennyi a szombatja, én most táppénzen vagyok, de olyan 110-115 körül kaptam + csp egy gyerekre. Most várom a másodikat, ezért vagyok táppénzen. Havi 58 ezer Ft megy a hitelre, a rezsink kb havi 40 + télen gázzal fogunk fűteni mert még nincs kiépítve a fatüzelésű rendszer, ez havi minimum 50 ezer, de inkább számolunk 60-nal. Nem élünk nagy lábon, pl: most is mindenből használtat veszünk a babának, de tudunk félre tenni, abból újítjuk lassacskán a házunkat. Nagyon meggondolom, hogy mire költök, csak azt veszek meg, ami jó áron van. Mi akarunk 3. gyereket is és ha egészségem úgy engedi, akár a 4. babát is bevállalnánk. Nem, nem érzem felelőtlennek a döntésünket, mielőtt megkérdezné valaki.

2015. szept. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
53%

itt mindenko 100ból kihozza 6ember életét.

ne itt kérj választ

csodaanyuk csapata van itt

2015. szept. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!