Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pár hét múlva születik a...

Pár hét múlva születik a harmadik babánk. Hogy győzzem le a félelmemet?

Figyelt kérdés

Nem is konkrétan a szülésre gondolok, hanem a kezdeti időszakra, míg összeszokunk, míg összerázódik a család. Fiam és lányom között 19 hónap különbség volt és bizony nem a felhőtlen mámor volt a szülés utáni időszak. Szinte egybefolyt minden, annyira kimerült voltam. Felment a vérnyomásom, tiszta stressz voltam stb. Most 22 hónap lesz a különbség, nagyon félek, mert nem tudok gondolkodni sem, ha nem alszom ki magam. Fekete karikák voltak a szemem alatt és kicsit depis is voltam. A fiam most kezdi az ovit, úgyhogy lesz bőven tenni való.

Segítségem annyi lesz, hogy anyukám jön az első két hétben, aztán férjem marad egy hetet itthon. És találtam egy nénit, aki oviba viszi majd a fiamat, hogy ne kelljen az újszülöttet is felpakolnom és bevinni egy csapat óvodás közé. Persze, várom is már, hogy túl legyek rajta és karomban tartsam, de nagyon tartok tőle, hogy fogok a három gyerekes feladattal megbirkózni. A két gyerekkel már teljesen jól beállt a napirend, megy minden flottul.

Hangulatom ingadozó, nem alszom már jól az utolsó hetekben, ingerült vagyok, ezért kérem az olyan válaszok kíméljenek, hogy minek vállaltam be a harmadikat, szintén kis különbséggel, nem mondjuk évek múlva...


2015. aug. 2. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy sokkal terhelhetőbb vagy, mint gondolnád! A leírásod alapján egy erős,határozott, jó problémamegoldó anyát látok benned. Segítséged is lesz az elején és rutinod is van bőven! Néha sírj egy nagyot, add ki a feszültséget, aztán nyomás! Menni fog, meglátod!! Szerencsések a gyerekeid, jó édesanyjuk van! Sajnos gyorsan felnőnek majd, de addig iy, kitartás! ;)
2015. aug. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 2. 08:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindig adódnak nehéz élethelyzetek, olyanok amiket meg kell oldani. Az élet nem áll meg, és minden mindig megoldódik. A kérdés az, hogy hogyan állsz a helyzetben. Ha bízol benne, hogy minden megoldódik, akkor neked is könnyebb lesz, viszont ha túlságosan aggódsz, akkor nehezebb. Gratulálok a gyermekeidhez! Hidd el sokan vágynak erre, értékeld és légy boldog, hogy neked ez megadatott. A velük való teendőket ne problémaként éld meg, hanem megoldandó feladatként. A leírásodból én úgy gondolom, hogy sikerülni fog, talán csak egy kis bátorításra van szükséged. Minden jót kívánok nektek!
2015. aug. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!