Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó anyukák, akik a...

Dolgozó anyukák, akik a munkán kívül CSAK a gyerek (ek) kel foglalkoztok! Mikor csináltok minden mást?

Figyelt kérdés

Teljes munkaidőben dolgozom, H-P-ig 8-16-ig. Reggel együtt megyünk a gyerekekkel (8,5 és 6 évesek), du. együtt jövünk, ill. heti 3*2 órát edzésre viszem őket, akkor 7-re érünk haza.

Itthon ők azonnal nekiállnak játszani és legtöbbször tök jól elvannak, addig én csinálom a dolgom. Persze, foglalkozom velük, de a konkrét játékhoz nem igényelnek. Hétköznap amúgy is csak a leckeátnézés, vacsi, fürdés fér bele, mert a maradék 2 szabad délutánunkon is szinte mindig van vmi program.

Hétvégén felkelés után tévéznek, majd szinte egész nap játszanak, mint most is, kint és bent is.

Nekem ez így jó, mert így van időm a házimunkára, a főzésre stb, ill. akár magamra is, csak elgondolkoztam, hogy más anyának, aki a saját elmondása szerint minden időt a gyerekekkel tölt, neki mikor van ideje házimunkázni, főzni, pihenni, a férjével együtt lenni stb?

Van több ilyen ismerősöm is, aki azt mondja, hogy ő otthon CSAK a gyerekekkel foglalkozik, ill. itt a gyk-n is olvastam már ilyet (bár azt tudom, hogy ezekből vonjak gyököt) :)

Ti hogy csináljátok?


2015. szept. 26. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
10%
Együtt főzök stb. a gyerekkel ha van hozzá kedve (ma pl. volt) vagy ha nincs akkor játszik vagy könyvet néz, van amikor kint rajzol a konyhában amíg főzök. Szóval együtt vagyunk, megcsinálunk mindent, de közben van amikor nem igényli a társaságom, ilyenkor félrevonul. Három és fél éves.
2015. szept. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hétvégén persze csinálunk mást is, megyünk ide-oda, kirándulni, játszótérre stb, de amikor itthon vagyunk, akkor ők szinte csak játszanak.
2015. szept. 26. 14:01
 3/10 anonim ***** válasza:
1,5 éves a lányom, szeptember 1-el kezdte a bölcsit, én meg visszamentem 8-16:30ig dolgozni. Bölcsi után szó szerint csak kézben van el fürdésig (apa fürdésre ér haza), főzni is fél kézzel főzök, egy élmény :) Takarítónő fog járni hozzám, mert így nem tudok takarítani. Különben a bölcsit imádja, haza se akar jönni, csak annyira lefárad még, hogy délután már csak anya kell neki.
2015. szept. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
házvezetőnő. Mire hazaérünk tiszta a ház, van vacsora. Két naponta jön, hétfő, szerda, péntek, a többi napon vagy a főtt étel maradékát esszük, vagy szendvicset. Mosogatni a mosogatógép mosogat.
2015. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
A házimunka nagy részét akkor csinálom meg, amikor alszik a gyerek. Magamra meg alig van időm. Szarul is nézek ki.
2015. szept. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem az,hogy van időm "magamra" azt jelenti,hogy van időm mondjuk elmenni edzeni, vagy kozmetikushoz, vagy csak egy vacsorára a barátnőimmel.

Ebben segít,hogy van takarítónőm. Hetente eljön, és 5-6 óra alatt rendbevágja a házat. Ezt az időt így azzal töltöm,amivel akarom.

De a férjemmel be is vállalunk egymástól több mindent. Ha ő akar menni focizni, akkor természetesen én csinálok egyszerre több mindent, ha én mennék futni,akkor ő.

2015. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én hétfőtől péntekig 8-től 5-ig dolgozom. Fél 6-ra érek haza, addigra a férjem hazahozta a gyerekeket.

Az egyik lányom diszlexiás, a másik beszédzavaros. Semmi segítséget nem kapunk senkitől, annyi a hozzáállása mindenkinek, hogy én vagyok az anyja, oldjam meg. Még a védőnő is annyit mondott, hogy szerinte fel kéne mondanom a munkahelyemen.

Úgyhogy fél 6-tól 8-ig leckét írunk, illetve a kicsivel csináljuk a tsms-t. Nem főzök, rendelünk. Takarítva nincs, csak hétvégén.

Fél 9-kor mennek aludni, utána jógázom egy órát. Enélkül szerintem totál becsavarodnék. Így viszont napi 6 órákat alszom.

Bejárónőnk volt pár hétig, de rájöttem, hogy átver, most már inkább nem fizetek senkinek azért, hogy üldögéljen, amikor nem látom. Igaz, vidéken lakom, itt nehezen is találnék bárkit.

Szóval őszintén nem tudom, hogy meddig fogom bírni. A Nevelési Tanácsadóba fél éve bejelentkeztünk, remélhetőleg a további félévben megkapjuk a papírt a gyerekről, és kapunk fejlesztést. Bár gondolom, hogy akkor is kell leckét írnunk, mert a suliban nem csinálja meg. Inkább az udvaron játszanak.

2015. szept. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is takarítónő takarít hetente egyszer. Szerencsére megengedhetjük magunknak, így bőven megéri. Hozzáteszem,h amúgy is utálunk takarítani, de a rendet, tisztaságot szeretjük :) Szóval, mindenképp ez egy ideális megoldás.

Főzni szeretünk mindketten, de mióta megszületett a kisfiunk, többször készítünk egyszerűbb ételeket. Mosogatásra ott a mosogatógép.

Nekem ráadásul nagy az alvásigényem. Ha délután alszik a kisfiam (2-3 órát szokott), én is alszom, pihenek, kicsit készülök a munkámra.

2015. szept. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én hajnali fél 5kor indulok és este fél 11re érek haza,amikor dolgozok.Ez minden másnap (hétvégén,karácsonykor is,ahogy kijön)

Pihenőnapomon ha nem megy családi napközibe a fiunk,akkor mellette megcsinálok mindent,amikor alszik,akkor van időm netezni vagy pihenni,esetleg ami elmaradt megcsinálom.Mosogatni nem kell,gép végzi,ahogy a mosást is,a többit meg megoldjuk.

Elég kimerítő,éjszaka sem alszik végig,bár sokszor inkább a férjem kel hozzá,amikor itthon van.Amikor én nem megyek másnap,akkor ugye éjszaka érek haza,akkor meg én kelek,ha kell.Megoldjuk :-)


Segítségünk nincs,de egyenlőre a férjem meg tudja oldani a bölcsibe vitelt-elhozatalt.

Takarítónő,ilyesmi kizárva,havi 260 órát vagyok a munkahelyemen és 110 ezer ft körül keresek.Ehhez jön (még) a gyed és ha van valami maszek munkája a férjemnek (ez ritkán,ezért tudjuk mi ketten megoldani ilyen munkaidő mellett a fiunk ellátását). Amikor a férjem dolgozott,én voltam gyeden,akkor sem volt jobb a helyzet anyagi szempontból sajnos.1,5 éves a fiunk :-)

2015. szept. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Alvásidőben, hétvégén, önálló játék idejében (nem kellek mindenhez, a kicsi 4 éves, a nagy iskolás).

"Van több ilyen ismerősöm is, aki azt mondja, hogy ő otthon CSAK a gyerekekkel foglalkozik, ill. itt a gyk-n is olvastam már ilyet (bár azt tudom, hogy ezekből vonjak gyököt) :)"

Igen, valamennyire vonj gyököt, de nem kell sarkítani. Én dolgozom, viszonylag korán végzek délután és elég sok időt töltök a gyerekeimmel akár különórákra viszem őket, vagy játszótérre, vagy itthon vagyunk. Nekünk ez a jó.

Nyilván lehetetlen CSAK a gyerekekkel foglalkozni, de a hangsúly egyértelműen rajtuk van nálunk, nem a házimunkán. Pl. elég keveset főzök, mert mindenki eszik az oviban, iskolában, munkahelyen. Marad a takarítás, ami ha rendszeres, akkor naponta elég 10 perc, hétvégén 1 óra. Mosás, vasalás szintén nem gond, meg az egyéb ételkészítés, mosogatás. Ezek mennek úgy, ahogy az elején írtam.

2015. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!