Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek nehezebben kezelhető...

Akiknek nehezebben kezelhető a babájuk és nincs idejük mellette másra?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ebben az esetben hogy kell egy napot elkèpzelni, főleg amikor még kisebb babàròl van szò, akivel játszani se lehet. Egész nap akkor fogja a kezèben anyuka a gyereket ülnek a kanapén, sétálnak? Tehàt mondjuk felkelnek 7kor onnantól este mondjuk 8ig kézben van a baba? :o (nyilvan a setalast, alvast leszamitva)
2015. szept. 28. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem nagyon hagyott időt a babám másra az első időben. Dévényre kellett járnunk, és ez azzal járt, hogy naponta 3szor kellett vele fél órát otthon tornázni. Egy héten egyszer kellett mennünk tornára 50 kmre a lakhelyünktől, plusz szinte minden héten vinni kellett valamilyen orvosi vizsgálatra is. Ez rengeteg időt elvett. Emellett nem volt el a babakocsiban nézelődve, ha levegőztünk bizony tolni kellett. Nehéz volt az etetése, mert gyengék voltak az izmok, amivel szopizni tudott. 3szor annyi idő alatt lakott jól, mint az átlag. Igen, lehet könnyebb lett volna cumiból tápszerezni, mert abból könnyebben jön a cucc, de nem akartuk ezt választani, így összefolytak az első hetek. Felkelt, tisztába tettem, torna, megetettem, elaludt. Gyorsan főztem, mostam, vasaltam stb. aztán kezdtem előlről. Nagyon sírós volt, sokat volt ölbe, nagyon igényelte a fizikai közellétet. Volt, hogy úgy sütöttem ki a fasírtot, hogy hordozóban a hátamon volt, vagy mikor ült már stabilan, akkor fél kézzel, mert a másikban a gyerek volt. Akkor erre volt igénye, ez nekem természetes volt. Aztán ahogy nőtt, úgy ügyesedett, és úgy lett el egyre jobban egyedül is. Ha nem adom meg neki azt a közellétet, akkor biztos nem lenne olyan, mint most. Azért néha nagyon jó volt, hogy jött az apja, a mama, a tsóm valaki átvette egy kicsit.
2015. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekunk az elso 6-8 het igy telt:


Felkeles 8 korul, szopi, alcas szopi kozben, majd tapszer mert keves volt a tejem, aztan ezen bealudt, leraktam 10-20 perceket aludt, kozben fejtem, hogy szaporitsam a tejet. Majd elmosni, sterilizalni mindent, miutan ezzel vegeztem, kezdhettem elorol az egeszet. Ejjel, nappal ez volt.

Seta kozben beiktatva delutan vagy estefele, furdes 9-10 korul.


Nekem reggel szoptatos tea fozes, reggeli kb. delutan 3 kor, pizsamabol valo feloltozes 5 re sikerult. Apa este 9 ig dolgozik, ugyhogy egyedul egesz nap.

Mindkettonk csakadja tobb ezer km- re el. Segitseg nincs.

A parom fozozz estenkent, le is fagyasztottuk, igy volt mit ennem napkozben.

8. hetre lett eleg tejem, igy mar egyszerubb volt, mert a tapszer es a fejes kimaradt.


Most 3 honapos a kisfiam, mar sokkal egyszerubb, 9-10 korul kelunk, akkor szopi, aztan elvan a szekeben mig reggelizek, osszepakolok, mosok, stb.

1 korul alszik kb 1-2 orat, aztan ha felkel szopi, majd jatszoszonyeg, vagy kisagy, itt elvan egyedul egy orat is, addig en eszek, porszivozok, fozok, aztan seta delutan, bolt, 8 korul hazaerunk, gyorsan fozok vacsorat, apa 9 kor jon akkór eszunk, baba 9-10 korul furdik majd szopi, aztan 11-12 korul fekszik.

2015. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magamra kötöttem és velem jött mindenhová. Boltba, postára, otthon így takarítottam, főztem, mosogattam. Ő felváltva aludt és nézelődött. Néha kivettem, mellé ültem, játékokat nézegettünk. Elteltek a hónapok. Ma teljesen önálló kisfiú. Két éves. Épp egyedül játszik és énekel a szobájában. Ha igényli a társaságom,majd szól. Ez átlagban napi 2-3x fél/1 óra. De a házimunkákban még mindig imád segíteni ;) :)
2015. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 5 éves nagyfiam és egy most 10 hónapos matrica kislányom. Én vettem egy hordozókendőt már a legelején, hogy a kisfiammal is legyen időm foglalkozni. Már 3 hónaposan elkezdtem hátra kötni a kislányomat (hordozási tanácsadótól tanultam a kötéseket), így volt két szabad kezem a nagy tesóra és a házi munkára is. A kicsi meg elégedett volt, mert a közelemben volt.Ahogy beindulta mozgásfejlődése, egyre ritkábban igényli a hordozást itthon. Én meg annyira belejöttem, hogy még babakocsink sincs. :) Egyébként már újszülöttet is hátra lehet kötni, és akkor két szabad kézzel azt csinálsz amit csak akarsz. :) Ha nyugodt a baba, akkor nyugodt a mama is. Vagy fordítva. :)

És azon meg nem kell aggódni, hogy ha hordozzuk, akkor majd mindig azt akarja, hogy cipeljük. Ez egyáltalán nem igaz. Meg az sem, hogy lassabb lesz a mozgásfejlődése. A kislányom 10 hónapos, a bútorokba kapaszkodva megy, pár másodpercig önállóan áll,már 2 hónapja stabilan ül, semmilyen mozgásforma nem maradt ki. Imád jönni menni, mászni, felfedezni. De imád a hátamon is utazni, vagy ha úgy van a hátamon elaludni.

2015. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!