Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a nehezebbe...

Szerintetek melyik a nehezebben kezelhető fajta?

Figyelt kérdés
Kuvasz, vagy rottweiler? Tudom, hogy egyedfüggő is, de általánosságban tekintve?
2014. márc. 31. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. egyforma. A szukák mindkét fajtánál egyszerűbbek, mint a kanok.
2014. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen tudom... mégis, szerintem a kuvasz kicsit keményebb. De ha van itt valaki, akinek volt már mindkettő, szívesen olvasok tapasztalatot!
2014. márc. 31. 21:33
 3/17 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek a neveléstől függ a magatartása. Mindkettő kemény kutya, nagyszerűek, de könnyen elronthatóak. Nekem kuvaszom volt még gyermekkoromban, jobban mondva nagyapám szerválta valahonnan. Tündéri kutya volt, kis gömböc volt, gurult fel-alá a teraszon állandóan. aztán ahogy kamaszodott hát gyakran meg lett kötve, egyéb okok miatt. Persze elengedtük, szabadon volt sokat de valahogy mégis kimutatta a foga fehérjét és hamissá vált. Végül ami után megharapott több családtagot elvitték egy tanyára.

A rottweilerrel annyi emlékem van, hogy nagymama második párjának a telephelyén volt egy roti, Bencének hívták. Ő futóláncon volt, de vele is voltak gondok, ő nagyon szökős volt, talán épp a kötöttség miatt. Egyébként jó kutya volt, tudta a dolgát, csak sorra kibújt az örvből és útnak indult éjjelente. Reggelre mindig hazament.

Szóval neveléssel a két véglet létezik. rossz vagy jó. Egyébként szukával kevesebb a gond, vagyis nincs annyi küzdelem velük.

2014. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hhhuhhh egy kuvaszt kikötni talán a legrosszabb ötlet. Attól mindenképp megkattan.
2014. márc. 31. 21:44
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kuvasz. Azért mert sokkal kevésbé alkalmazkodó, képezhető, és nem olyan sokoldalú. NEM AZ INTELLIGENCIÁJÁRA gondolok, még mielőtt valaki megbontránkozna, hanem a megfelelni vágyásáról. A rottweiler az a típusú munkakutya akiből kitűnő sportkutya válhat, aminek az együttműködésre és a megfelelésre vágyás az alapja. A kuvasz meg az a típusú munkakutya, aki nagyon jó abban amire való, önállóan megoldja, viszont máshoz nehezen szokik hozzá. A legtöbb tulajdonos leírásából nekem úgy jön le (meg a tapasztalat), hogy az ilyen típusú kutyákat (komondor, kuvasz, kuakázusi) még arra is nehéz rávenni, hogy idegen kutyát elviseljenek. És valljuk be, hogy ma egy modern embernél aki nem a puszta közepén lakik, ez azért igencsak alap elvárás.

De ha te a puszta közepén laksz és van egy bazinagy farmod meg állataid, és azt akarod, hogy őrizzék a házat, akkor a kuvasz a jobb választás, tehát végülis attól függ, hogy mire szeretnéd.

2014. márc. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hmm ebben lehet valami. Az van, hogy még lakásban lakunk. De ki fogunk költözni kertesbe. Lakásba semmiképp nem jöhetne kuvasz, ha esetleg ez a költözés eléggé elhúzódna. Tehát akkor nem kérdés a roti. Viszont a kertesbe már más dolog. Erdő melletti kertes ház, viszont azért mindenképpen szocializálnom kell, mert alap és mert hiába nem belváros, de azért akkor is találkoznánk idegen emberekkel, kutyákkal. Ugyanis kert ide vagy oda, én tutira vinném mindenfele. Hmm akkor lehet, a roti fele billen a mérleg....
2014. márc. 31. 22:50
 7/17 anonim ***** válasza:

Az, hogy egy pásztorkutya mennyire fogadja el az idegen kutyát, szocializáció kérdése. Komondorom van, simán elvan idegen kutyák emberek között. Ha új ember/kutya érkezik, akkor kell néhány perc, míg elfogadja az új jövevényt (addig védi a megszokott társaságot).

Ismerek néhány rottweilert, amit nem lehet elengedni kutyák és emberek között, mert mindennek nekitámadnak. Ezek közül van olyan, ami kutyakiképző kutyája.


Szóval szocializáció.


A többivel egyetértek, nincs a pásztorkutyákban akkora megfelelési vágy, nem szolgalelkűek.

2014. ápr. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Általánosságban tekintve a kuvasz kicsit önnálóbb fajta. Mind a 2 nagyon okos, de a rott kicsit más célra volt tenyésztve mint a kuvasz. A kuvasz ahogy leírták tökéletes terület őrzésre, a családot imádja, ugyan ez jellemző a rotira is. Viszont a roti nagyon egygazdás, és imád együtt dolgozni az emberrel. A kuvasz tudja a dolgát, figyeli a gazda utasításait, de nem annyira munkavonal, mint a rott. HA rottweiler mellett döntesz nagyon figyelj arra, hogy mindíg a családdal lehessen, legyen "munkája" és soha ne legyen megkötve, elzárva - ez a kuvaszra is érvényes. Egy terület és családőrző kutyát arra "kárhoztatni", hogy korlátozva legyen ebben a munkában kegyetlenség, és veszélyes is, hisz ilyenkor lesznek frusztráltak...
2014. ápr. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
07:35 hát figyelj, én meg olyan komondort, kuvaszt ismerek akik munkaverseny győztesek (tehát ki vannak képezve), de a versenyen volt, hogy megtámadtak csak azért mert elsétáltam előttük az úton és ki voltak kötve, egy másiknál egy pár támadás után bemondták, minden kutyát tartsanak pórázon, mert ha nem, a kuvasz meg fogja enni őket... És ezek a kutyák utána mentek és megnyerték a versenyt... És ami a legfurcsább számomra, hogy ezt a legtöbb ilyen típusú kutya tulajdonosa természetesnek veszi és még neki áll feljebb. Rottweiler is támadta már meg a kutyáim, de mégis azt mondom, hogy a kuvasz nehezebben illeszkedik be a mai elvárások közé és ez nem csak nevelés kérdése.
2014. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Aki kikötött kutyához odamegy, az bolond. :) Tehát ilyen esetben nem a kutya volt a hibás.


Én voltam a kutyámmal ilyen teszten. A teszthez hozzátartozik a közömbösségi rész is, ahol a kutyát a gazda beviszi idegen emberek gyűrűjébe és a kutyának teljesen nyugodtnak kell lennie.


Én csak azt mondom, hogy ismerek több rotit, amit nem lehet emberek, de főleg kutyák között elengedni. Ismerek viszont 1 rotit, amit el lehet. Valamint ismerek több pásztorkutyát (kaut, komondort és kájt), köztük az én komondoromat is, amit el lehet engedni.

2014. ápr. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!