Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti könnyen választottatok...

Ti könnyen választottatok nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés
29hetes vagyok de még nem találtam olyan nevet ami annyira megfogna, hogy adnám a fiamnak. Csak én vagyok ezzel így vagy más is járt hasonló "cipőben"?
2015. szept. 29. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nos, én kb 10 évesen eldontottem, mi lesz a gyerekem neve és azt is adtam neki, nem számított, hogy abban az évben az volt a leggyakrabban adott női név.
2015. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi is nagy dilemmában leszünk szerintem. Igaz, még csak 11 hetes vagyok, úgyhogy van idő bőven, de nem tudom elképzelni, hogy addig ráakadnék, egy olyan fiúnévre, ami igazán tetszik. Lánynevekkel meg az a baj, hogy több is nagyon tetszik, nem tudok választani :)
2015. szept. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az első fiúnknak könnyű volt, mert ezt a nevet tartottuk a legszebb fiú névnek. így mikor a második babyről kiderült hogy fiú lesz, neki nagyon nehéz volt, de megoldottuk, a lehetőségek közül a nagyobb gyermekünk döntött:)
2015. szept. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első lányunknak könnyen, gyerekkorom óta ezt a nevet képzeltem el neki. A gond csak annyi volt, hogy a férjem vezetékneve a keresztnév első betűjére végződött, így közbe kellett iktatni egy másik nevet, így a kedvencemet csak második névnek kapta. A második lányomnál 41. héten még nem volt meg a név, totál frászban voltam. Aztán amikor végre eldöntöttük, másnap meg is született a manó.
2015. szept. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A lányunknak már akkor eldöntöttük a nevét, amikor összejöttünk, a fiú nehezebb dió, ott nem ennyire egyértelmű, de nagy nehezen meg lesz az is :)
2015. szept. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk még csak messzi terv a baba, de a lánynevekből már legalább 4 döntős van, fiúnévből meg nem találjuk az igazit. De úgy tudom a lánynevekből nagyobb is a választék, mint a fiúnevekből. A másik meg, hogy legalább 2 gyerkőcöt szeretnénk, akkor úgy kell megválasztani az első nevét, hogy ha másodikra megint fiú lesz, akkor ne üssék nagyon egymást. De ez lehet, hogy csak nekem szúrná a szemem, hogy mondjuk első fiú pl.: Gábor a második meg mondjuk Brendonka, mert csak ez a kettő tetszett mondjuk.(Ez csak egy fiktív példa volt, nem ezek tetszenek :D).

Nővéreméknél nemrég született kislány, szintén lánynév már a baba fogantatása előtt megvolt, fiúból meg még most se tetszik nekik egyik se igazán.

2015. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen könnyen ,nem is kelett sokat gondolkodni ,egyik gyereknél sem .
2015. szept. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem.

csak névötletek voltak meg.

aztán meg lett a döntés, de ahogy közeledett a nagy nap annál jobban bizonytalanodtam el mégis a választásban..

igazából szülés után, amikor kérdezték, akkor döntöttem el és lett más neve.

2015. szept. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
két hete jártunk, amikor viccből elkezdtük azon agyalni, hogy hogy fogjuk hívni a gyerekeinket... 10 év múlva született meg a lányunk, rá másfél évvel a fiunk, és úgy hívják őket, amiben akkor kiegyeztünk.
2015. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!