Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján választottatok nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés

Második kisfiúnkat várjuk.A kedvenc nevünket már a nagy megkapta.Most semmilyen ötletünk nincsen.Van pár név ami tetszik,de egyik sem fogott meg igazán minket.

köszi


2012. nov. 8. 12:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyszerű magyar név legyen, nem valami extrém, amit alig lehet kiejteni.
2012. nov. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekünk is az egyszerüség volt a lényeg, de nemzetközi. Apuka német így a család elég nemzetközi.

Mind a ketten dolgoztunk amerikától ázsiáig és így tudtuk, hogy egy nehezebb név megkeseríti az éltét egy olyan embernek aki sokat utazik. ìgy szerettük volna ha lányainknak egyszerü neve lesz, minden nyelven.


Elsö lányunknál nem volt nehéz, nekünk is volt egy kedvenc és azt kapta. Másodiknál sokat agyaltunk rajta. Aztán volt anyósomnak egy felvetése, de férjem nem akarta, mert hogyan adna egy nevet egy gyereknek amit az anyja javasolt.... De a végén az lett.

2012. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

kedves 2.

Nagyon jól megfogalmaztad az én gondolataimat is:)

A korábban adott névnél is ezekre figyeltünk.Egyszerű legyen,de külföldön is kitudják mondani.

Most az a baj,hogy amik szóba jönnek azok mind előfordulnak a munkahelyi,baráti,családi környezetünkben..Ettől egy kicsit nehezebb kedvünkre választani.

2012. nov. 8. 12:44
 4/14 anonim ***** válasza:
figyelembe vettem,hogy: a vezetéknévhez passzoljon,ne legyen egyszerre a szül. és névnapja,ne legyen túl gyakori,ne olyat ami van már a családban
2012. nov. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi a név jelentésére is figyeltünk. Utónévkönyvben ez le van írva.
2012. nov. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekünk fontos volt,hogy passzoljon a vezetéknévhez és nemzetközi legyen!!!! :-)

Így lett Marcell a drágám!

Nálatok hogy hívják az első kisfiút?

2012. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Márk Sámuel


Most a Marcell néven gondolkodom már hetek óta:)

2012. nov. 8. 12:58
 8/14 A kérdező kommentje:

Ha az összes szempontot figyelembe akarom venni (azokat,amiket ti is leírtatok) akkor szinte nem is marad semmi,ami tetszik...

Valamiből engednem kell:)

A legfontosabb,hogy passzoljon a vezetéknévhez és ne legyen az első 10 leggyakoribb név között.

Így az Ádám,Dávid,Máté kapásból kizárva.

2012. nov. 8. 13:00
 9/14 anonim ***** válasza:

-menjen a családnévhez,akkor is ha a keresztneve kerül előre

-ne legyen bonyolult kiejteni sem itthon sem külföldön,

-ne kelljen magyaráznia, ne legyen olyan amiről még senki sem hallott, ne legyen félreértés leíráskor másoknak, ne keverjék más nevekkel

-figyelembe vettem hogy neveléséből adódóan valószínűleg milyen lesz a személyisége, így kilőttem a nagyon lányos neveket

-ne jusson eszünkbe róla általunk ismert, nem kedvelt személy

és akkor még bonyolítottam a névmisztikával, a jelentéssel, elsőnél még figyelembe sem vettem a neve meg a szülinapja közti távolságot, másodiknál már azt is stbstsb, alaposan túllihegtem, de megérte:-)

2012. nov. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

hát nekünk is nehéz volt megtalálni a legjobb nevet :) párom igazából nem szólt bele, csak annyit kért, hogy egyezzen meg a monogramja a kislányával. tehát L betűs nevek közül válogattam. a Lili név nagyon megtetszett, de csak így, hogy Lili.. nagyon egyszerűnek találtam. szóval elkezdtem a Lilivel kezdődő nevek kutatását,és így akadtam rá a Lilienre :) ebbe a névbe azonnal beleszerettem, mondtam páromnak, hogy ez tetszene nekem, és szerencsére neki is nagyon megtetszett :)

a névválasztásra kb 2-3 hét ment el, napokig bújtam a netet, mire sikerült megtalálnom a számunkra tökéletes nevet :)


egyébként a Marcell nagyon szép név, nem járna rosszul vele a kicsi :)

2012. nov. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!