Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szempontok alapján...

Milyen szempontok alapján választottatok nevet a babátoknak? Gyakoriság, becézés, jelentés? És könnyű volt megtalálni a "tökéletes" nevet? És mi lett végül az a név?

Figyelt kérdés
2012. febr. 7. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Ritka neveket igyekeztem választani, mert amikor iskolás voltam, 4-en voltunk ugyanazzal a keresztnévvel az osztályban. De arra ügyeltem, hogy ne legyen túl idegen a hangzásuk, és könnyen megtanulhatóak legyenek. Számomra csak előny, ha egy nevet nem lehet becézni. A jelentése annyiban számított, hogy volt név, amit azért vetettem el, mert azt jelentette szomorúságra született.

Hogy könnyű volt-e megtalálni. Igen is, nem is. Gyakorlatilag minden gyereknél szinte ugyanabból a szűk listából választottunk, amit még az elsőnél állítottunk össze. A neheze az volt, amikor ebből a listából kellett kiválasztani a tökéleteset.

A gyerekeim neve: Arnold, Timon, Sába, Johanna, Kartal.

2012. febr. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
nagyon nehéz döntés. Én nem gondoltam, hogy ilyen nehezen döntünk majd. Az a baj, hogy nagyon nehéz olyat találni, amibe mindketten beleszeretünk. 25 hetes vagyok és úgy néz ki sikerült, de tényleg nem volt egyszerű. Nem akartam tömeg nevet, de nagyon különlegeset sem. A kisfiunk Benedek lesz. Kisvárosban lakunk és nálunk egyáltalán nem gyakori.
2012. febr. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Zoltán Nándor lett. Én Noelt akartam (nagyon tetszik) de apa nem akarta. Zoltán az apukája, Nándor pedig apukám. De ezek a nevek is tetszenek. Ha kislány lett volna, akkor Szimonetta lett volna (apa választotta)de nekem is tetszik.
2012. febr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Előtte nem is gondoltuk, milyen nehéz erről dönteni, hiszen egy életre kapja a nevet.

Nálunk a családnév nagyon ritka, ezért keresztnévben valami egyszerűbbet szerettünk volna. Nekem nagyon tetszik a Bence, de Páromnak nem, így nem is éreztem az igazinak. Lánynevek közül is több szóba került, de ott sem sikerült megegyezni.

Mostmár háromszor is azt mondták Uh-n, hogy fiú, és sikerült döntenünk, elég egyszerű módon, de tetszik mindkettőnknek. Apuka nevét kapja, László lesz (nem sokadik generációs név a családban). (És a Párom azt mondta, hogy ha a következő fiú, lehet Bence. :)

Ha lány lenne mégis, akkor az én nevemre gondoltunk, Brigitta.

34h kismama

2012. febr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Szia!


Mi pl. mindenféleképpen régi magyar nevet akarunk adni a babónak, amit Ő választ ki saját magának. :) A párom utánna nézett, h milyen régi ősmagyar nevek vannak (ebben segített a Féran névnaptár) és kiírtuk az összes olyan nevet belőle, ami arra a hónapra esik, amikor születik és nekünk is tetszik. Majd átnéztük, h melyiket nem anyakönyvezik és azokat kihúztuk a listából. 2 hete minden nap felsorolom a neveket (persze amiket bent hagyott a babó a lehetségesek között), és amelyikre nem reagál azt kihúzom. Már csak 4 nevünk maradt 22-ből, úgyhogy lassan eldönti. :)

Eredetileg azt a nevet szerettük volna adni neki, amelyik napon születik (az is ősmagyar név), de a párom ragaszkodott hozzá, h saját maga válassza ki, ezért maradtunk ennél a megoldásnál.

Azt olvastuk, h egy gyermek életét nagyban befolyásolja, h milyen nevet kap/kapott. Ez lehet rossz irányba és jó irányba is.


Jó babavárást!

2012. febr. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Nalunk a nagyon magyaros nevek ki voltak zarva, mert eleve a ferjemnek german eredetu a vezetekneve, emelett nem mutatna jol egy osmagyar nev, masreszt meg mi ingazunk kulfold/Magyarorszag kozott es nem akartam, hogy kint szenvedjenek a nevek kiejtesevel. Az senkinek sem jo, a gyerekeknek sem.


Olyat kerestem, aminek van Magyarorszagon es itt is megfeleloje, lehet irni igy is, ugy is es se itt, se ott nem hangzik tulsagosan kuloncnek, flancosnak.

Mi nem szerettunk volna tulsagosan becezheto nevet valasztani. A jelentest nem vettuk figyelembe.

Kristof es Erik lett a nev.

Nem volt nehez valasztani, sot, a masodik gyerek neve mar akkor meg volt beszelve, amikor meg tervben sem volt. :)

2012. febr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


Az elsőnél nagyon könnyű volt!Nekem volt lánynevem nagyon régóta : Fanni!Hál istennek a férjemnek is tetszett!De rövid úton kiderült,hogy fiunk lesz(UH szerint)Így apa kérte,hogy legyen Bendegúz,mert olyan okos kisfiút szeretne mint az indul a bakterházban... :)Hát belementem!


Aztán a 32. héten más UH-zott és kiderült,hogy a kisfiunk kislány! :) Így maradt a Fanni!Megegyeztünk még a legelején,hogy egy neve lesza a gyerekeinknek!De mindenszentekkor,azt kérte a férjem,hogy a Dédi nevét(akit sajna én sem ismertem) Adjuk már még neki!

Így mikor megszületett Fanni Anna lett! :)


Na most a másodiknál nagyonnagyon nehéz volt!Fiú ugye volt,de most hamar kiderült hogy kislány!És sajnos komoly komplikációk jöttek,így kétnaponta uh-ztak félidőben 1 hónapig!És tuti kislány!

A neve Kitti lesz,ami szerintem megy a Fannihoz,I betű a vége,de felnőttnek is jó!Mivel Fanninak két neve van,így neki is keresni "kellett" egy második nevet,ami szintén családi a Beatrix lesz!

Ezmég meglepi anyósoméknak,de biztos megsiratják,ha mejd meghalljákmikor megszületik,csak akkor mondjuk el!

Szóval Kitti Beatrix lesz a kisasszony!


2éves kislány és 27 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. febr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk ez valahogy úgy jött magától, egyértelmű volt hogy mi lesz a neve, amikor még a nemét sem tudtuk.

Pedig előtte nem beszélgettünk soha arról hogyha lesz gyerekünk hogy fogják hívni, csak egyszer jött az ötlet hogy mi lenne ha...és elsőre mindkettőnknek tetszett.


Engem inkább az érdekelt, hogy a vezetéknevével együtt jól hangozzon, meg olyan összhangban legyen a két név, szóval jó legyen kimondani, ne legyen idegen hangzása. Engem nem zavar ha mást is így hívnak.

Szerintem egy anyuka mindig megtalálja a becézés formáját, max. az nem konkrétan a névhez kötődik.

A jelentését a névnek én utólag néztem meg, de mivel tetszik az is mindkettőnknek, így ez is klappol.

Szóval nálunk teljesen ösztönösen jött az egész névválasztás.

2012. febr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%
Én mikor terhes lettem,már az elején vettünk egy utónév könyvet.Én nem az alapján akartam választani hogy mit jelent vagy csakis ősi magyar név legyen.Nézegettem a könyvet volt több is ami tetszett,de egyszer csak meghallottam a Lia nevet a tv-ben és akkor eldöntöttem ha lányunk lesz ezt a nevet kapja.Onnantól kezdve lány nevet nem is kerestünk,a fiú névvel bajban voltunk nam nagyon találtunk olyat ami tetszett volna.Aztán a 31.héten végre megmutatta magát és kiderült hogy lányunk lesz.De az is jó ebben a névben hogy ritka,nem minden második kislánynak ez a neve.Így lett a kislányunk Lia.
2012. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk sem volt könnyű dolgunk.


Nem szerettünk volna tömegnevet, és ritkát sem. Olyat szerettünk volna, amit kisfiúként és felnőttként is tud viselni. Nekem fontos volt, hogy ne legyen becézhető, mert szerintem minden névnek meg van a maga szépsége és bája. Végül egy olyan nevet sikerült választani, ami becézhető, de nem kimondottan "kell" becézni, mert teljesen kimondva is szép.

Kisfiúnk a Dorián nevet kapta. :))


Jön a tesó és neki ugyan ezen az alapon választottunk nevet. Ő kislány lesz és ha minden igaz, akkor Norina.

Ha idő közben meggondoljuk magunkat, akkor még a Hanna jöhet számításba. (De az is lehet, hogy mind a kettőt megkapja, mert nehéz a választás.) :))

2012. febr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!