Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért olyan fontos a játszótér...

Miért olyan fontos a játszótér, hogy mindenki napi szinten jár?

Figyelt kérdés
2015. szept. 30. 11:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Több okból is, a teljesség igénye nélkül:


-friss levegőn van a gyerek

-más gyerekekkel ismerkedik, szocializálódik

-könnyebb lefoglalni a gyereket, mint otthon ülni vele, ahol a megszokott játékait nagy valószínűséggel unja

-én szerettem anyukákkal ismerkedni, beszélgetni, összejött egy jó csapat


Szerintem ezeket nem kell túlmagyarázni.

2015. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ezeket a dolgokat máshogy is lehet biztosítani.

Én nem szeretek ott lenni, és a férjem sem.

Megszólnak miatta, hogy sosem járunk.

De megyünk ezer más felé.

Most rosszat teszünk ezzel a gyereknek szerintetek?

2015. szept. 30. 11:29
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért jártunk,mert érdekes szerkentyűkkel volt felszerelve,mindenféle nyakatekert mászó-kúszó alkalmatosságokkal.Amíg odaértünk,bicikliztünk,vagy sétáltunk egy nagyot.Tehát a napi mozgásadag miatt,egyrészt.(itt már nagyobb,4 éves volt és külföldön éltünk)Amíg kicsi volt,nem igazán mentünk,nem érdekelte,mert nagy kertes családi házban adott volt minden.
2015. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak az érdekelne, hogy a gyerek igényli-e. Ha máshol töltitek az időt, ő meg nem kéri, hogy menjetek a játszótérre, akkor nem érdekelne, hogy kinek mi a véleménye. De ha a gyerekem szeretne menni, nem tartanám vissza ettől csak azért, mert nekem nem tetszik.


Az én fiam nem nagy játszóteres, de ettől függetlenül mindig mondja, hogy menjünk, mert ott vannak az ovis társai is. Nekem sem az a legkedvesebb időtöltésem, hogy órákat ott mászkáljak, de ha ő szeretné, megyünk.

2015. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem mindenki teheti meg, hogy elmegy akár játszóházba, vagy egy távolabbi kiránduló helyre, stb.
2015. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed jól magad abban a közegben,akkor nem kell erőltetni.Nem feltétlenül a játszóterezésen van a hangsúly,inkább a közösen,szabadban,gyerekek-emberek között töltött időn.Ha ez megvan-ahogy írtad- akkor nem teszel rosszat,szerintem.
2015. szept. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló vagyok. Nézd, te azt kérdezted, miért jó a játszótér, én felsoroltam egy pár példát. Egy szóval nem mondtam, hogy ezek máshogy nem pótolhatók, ha ti erről tudtok gondoskodni, akkor mit kell mással foglalkozni? Mindig a gyerek érdeke az első, nem az, hogy mit gondolnak mások, amikor az életükből maximum 10 percet szánnak rátok. Hát egészségükre, nem?
2015. szept. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

20 hónapos, még nincs kialakult baráti köre. Az úgy más, természetesen. De őt most szó szerint minden érdekli. A park is, a különböző játszóházak, biciklizés, alacsony rönkökön mászik át, kirándulni is mentünk már, amíg volt kedve, sétált, aztán hátiban volt, állatokat gyakran nézünk, ingyenes és fizetős állatkertbe is szívesen megyünk, új helyeket próbálunk ki pl. finom ételeket próbálunk ki, amiket még nem evett, de imádja a vonatokat, ezért vasútállomásra is ki szoktunk néh amenni, hogy lásson vonatot, stb.


De játszótérre max. havi 2x megyünk, nem látom értelmét, semmi nem vonz benne. Az anyukákkal nem találom a közös hangot, nagyon mások, mint mi. Próbálkoztam, amikor még csak egy éves volt, de én ott nem találtam a helyem. Ha a gyerek majd menni akar, megyek én is, de amíg nem kéri, nem mondja, hogy oda menjünk, én nem szívesen megyek.

2015. szept. 30. 11:39
 9/17 A kérdező kommentje:
Igazad van, a kérdésem nem úgy fogalmaztam meg, nem tudhattad, mire gondolok. Csak szomorú vagyok ,mert már nem először szól be ismerős anyuka, hogy mi milyenek vagyunk.
2015. szept. 30. 11:41
 10/17 anonim ***** válasza:
66%
22 hónapos kislányom napi kétszer visszük. Én sem szeretem az anyukàkkal való diskurzust és sokszor nincs kedvem , de muszáj menni mert óriási a mozgásigénye a gyereknek. Ha a levegőn mozog , jobban
2015. szept. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!